Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Michał Paluch nagrodzony

- Reprezentuje Cieszyn w globalnym stylu. - Tak o Michale Paluchu pisał w swojej opinii Kapitan Krzysztof Baranowski, członek kapituły konkursowej. - Wielowymiarowość, wszechstronność, cechy przywódcze, zmysł organizatorski, wizjonerstwo i proaktywny sposób funkcjonowania. - Argumentowała wynik konkursu Adamina Sołecka, organizator gali i prezes Fundacji Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium.

 Wyrazy uznania i wsparcia dla inicjatywy Fundacji przesłała Hillary Clinton, do niedawna sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych oraz Władysław Kosiniak Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Fundacja powstała, by propagować i wdrażać ideę uczenia się przez całe życie, by umożliwiać wykorzystywanie skutecznych narzędzi wpływających na indywidualne kształtowanie własnego potencjału oraz racjonalne zarządzanie wiedzą i kwalifikacjami. Uroczysta gala wypełniała program I Kongresu Kwalifikacji, który jest elementem wdrażania Polskiej Ramy Kwalifikacji, narzędzia wprowadzanego w krajach unijnych w celu dostosowania szkolnictwa do nowoczesnego rynku pracy i edukacji. Cieszyniak odebrał statuetkę z rąk Prof. Grażyny Prawelskiej – Skrzypek, wykładowczyni Uniwersytetu Jagiellońskiego, eksperta Komisji Europejskiej ds. nauczania akademickiego i Kierownik Katedry Metod i Technik Zarządzania w Sektorze Publicznym UJ. Prelegenci i eksperci z różnych krajów jednogłośnie opowiadali się koniecznością wprowadzania radykalnych przemian mentalnych wśród nauczycieli i uczniów, których czeka wdrażanie kultury jakości w edukacji. – Trzeba zrozumieć, że edukacja nieformalna i pozaformalna jest na równi wartościowa z kształceniem formalnym, tradycyjnym. - Przekonywał Dr Tomasz Saryusz – Wolski, Dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie. – Kwalifikacje muszą być widoczne dla pracodawcy. Młody człowiek musi posiadać kompetencje społeczne, umieć się pokazać, zakomunikować swoje umiejętności. – Dodał Saryusz – Wolski. To właśnie w zakresie edukacji nieformalnej Cieszyniak ma najwięcej do zaproponowania i za to otrzymał laur. – Opracowuję metody, techniki i narzędzia zmiany społecznej na szeroką skalę. Tak jak inżynier projektuje mosty i drogi, ja z zespołem projektuję innowacyjne sposoby współpracy międzysektorowej. Można je zastosować w szkole, w firmie, na uczelni a szczególnie przy zarządzaniu miastem. U podstaw metody jest po prostu zarządzanie jakością, czego brakuje w polskiej tradycji nauczania i organizowania czegokolwiek. – Tłumaczy Michał Paluch, współautor takich inicjatyw jak Freestyle City Festival, Transgraniczne Centrum Wolontariatu czy Transgraniczny Parlament Młodzieży. Kongres Kwalifikacji zorganizowała grupa Certyfikowanych Trenerów i Konsultantów Zarzadzania Heuresis, wspierana przez Amerykański Instytut Certyfikacji (ACI). – Myślę, że eksperci z Ameryki, Angli i Norwegii pokazali nam jak zarządzanie wiedzą i umiejętnościami może zmniejszyć bezrobocie, migrację pokoleń i inne problemy społeczne.  Cieszę się, że moja autorska metoda zwana przez nas dydaktyką adekwatną odpowiada na wyzwania czasu. – Dodał Paluch.

W celu nawiązania kontaktu i darmowych konsultacji z dydaktykami TCW, zainteresowani mogą pisać na adres transgraniczni@gmail.com lub kontaktować się telefonicznie pod numerem 608 515 342. 

źródło: mat.pras.
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: