Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Logopedyczna Konferencja Naukowa w Cieszynie

Po raz pierwszy w Cieszynie naukowcy i praktycy będą rozmawiać o problemach uczniów z wadami wymowy. Już 1 kwietnia w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Logopedyczna Konferencja Naukowa Uczeń z wadą wymowy w szkole ogólnodostępnej, integracyjnej i specjalnej w kontekście ministerialnej polityki państwa dotyczącej ucznia niepełnosprawnego.

Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski podkreśla, że Uczelnia odpowiadając na aktualne potrzeby rynku pracy, od dwóch lat prowadzi kształcenie na studiach podyplomowych takich jak: Logopedia.

W celu zapewnienia najwyższej jakości kształcenia współpracujemy zarówno z wybitnymi naukowcami, jak i doświadczonymi praktykami, którzy organizując zajęcia warsztatowe, doskonale uzupełniają program studiów. Bardzo zależy nam, by Słuchacze mieli dostęp do najnowszego dorobku naukowego, a także mieli możliwość wymiany swych doświadczeń z uznanymi przedstawicielami praktyki zawodowej. Jestem przekonany, że współorganizowana przez naszą Uczelnię Konferencja będzie znakomitym uzupełnieniem realizowanych w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie studiów z zakresu logopedii, a zarazem odpowiedzią na potrzeby nauczycieli pracujących z uczniem z wadą wymowy – dodaje dr inż. Łukasz Wróblewski

Konferencję organizują wspólnie: Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie oraz Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Dyrektor cieszyńskiego zespołu poradni – Lucyna Legierska zaznacza, że konferencja jest odpowiedzią na potrzeby nauczycieli, którzy w bezpośredni sposób spotykają się z coraz bardziej powszechnym zjawiskiem wad wymowy u dzieci, co ma przełożenie na inne trudności edukacyjne dzieci.

Stąd potrzeba oddziaływań wszystkich na rzecz dzieci, a także wsparcia rodziców w procesie pracy nad deficytami, które mają przełożenie na najważniejszy z obszarów, bo emocjonalno-społeczny komponent rozwoju – mówi dyrektor Legierska.

Dlatego kwietniowa konferencja – jak podkreśla Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie – Brygida Wnentrzak-Szteler – adresowana jest do nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi z deficytami mowy.

Konferencja jest odpowiedzią na nurtujące nauczycieli i logopedów problemy pojawiające się u dzieci z wadami wymowy, przede wszystkim w środowisku szkolnym oraz wynikające z tych zaburzeń trudności w nauce szkolnej. Konferencja łącząc teorię i praktykę, umożliwi poszerzenie wiedzy i sprawdzenie jej podczas warsztatów. Pozwoli to na podjęcie odpowiednich kroków w pracy z dzieckiem oraz organizowaniu właściwego warsztatu pracy, aby pomoc udzielana uczniom z wadami wymowy była skuteczna – wyjaśnia Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie – Brygida Wnentrzak-Szteler.

Wykłady i warsztaty poświęcone będą następującym tematom: pierwsza interwencja nauczyciela, jak pracować z dyslektykiem, jak rozmawiać z dzieckiem jąkającym się, jak wspierać uczniów z wadami aparatu mowy.

Oprócz tradycyjnej formy dyskursu naukowego zaplanowano praktyczne warsztaty prowadzone przez pracowników Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. Konferencja wpisuje się w priorytety Ministerstwa Edukacji dotyczące dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Organizatorami konferencji są:
Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie

Szczegółowych informacji udziela oraz zgłoszenia przyjmuje:
Wojciech Bizub – sekretarz Komitetu Organizacyjnego
Wydział Zamiejscowy w Cieszynie
Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
T: 885 588 100
@: wbizub@wsb.edu.pl
www.wsb.edu.pl/logopedyczna

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: