Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejny krok Szpitala Śląskiego w Cieszynie

Otwarcie Pracowni Rezonansu Magnetycznego to kolejny krok Szpitala Śląskiego w Cieszynie w kierunku poszerzenia zakresu świadczonych usług. Dzięki temu pacjenci zyskali łatwiejszy dostęp do badań specjalistycznych. Nie muszą już jeździć do innych miast.

Cieszyn wzbogacił się o nową Pracownię Rezonansu Magnetycznego. Szpitalowi Śląskiemu udało się pozyskać inwestora, który zakupił sprzęt i wykonuje badania. Nowa pracownia ruszyła „pełną parą”... Uroczystość otwarcia Pracowni Rezonansu Magnetycznego odbyła się w miniony piątek (27.01.2012) w Cieszynie przy ulicy Bielskiej 4. 

Badanie rezonansem magnetycznym jest w pewnych stanach chorobowych konieczne dla postawienia właściwej diagnozy.

- Radiologia na świecie przeżywa olbrzymi rozkwit. Wszyscy wiedzą, że bez nowoczesnej diagnostyki nie ma nowoczesnej medycyny i profilaktyki... - podkreślał podczas spotkania dr n. med. Marek Konopka prezes zarządu SCANX Centrum Obrazowania Medycznego – Źródłem prawdziwej mądrości jest wiedza, wsparta solidnym doświadczeniem. Ta wiedza i doświadczenie są nam obecnie bardzo potrzebne, aby rozwijać bardzo piękną dziedzinę medycyny, jaką jest diagnostyka obrazowa, która wspiera obecnie wszystkie dziedziny medycyny... Mam nadzieję, że otwarcie Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Szpitalu Śląskim stworzy nowe możliwości i pozwoli skuteczniej diagnozować i leczyć pacjentów. 

Dzięki Pracowni Rezonansu Magnetycznego Szpital Śląski w Cieszynie zyskał na standardzie świadczonych usług. Dotąd na takie badanie pacjent przewożony był do pobliskich szpitali w Jastrzębiu Zdroju i w Bielsku-Białej.  - Dążymy do tego, aby mieszkańcy powiatu cieszyńskiego nie musieli jeździć do Bielska, Katowic, Jastrzębia... ale, aby mogli u nas otrzymać pełną opiekę medyczną... - mówiła podczas uroczystego otwarcia pracowni dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie Anna Bednarska-Czerwińska. 

Podczas spotkania nie zabrakło również słów podziękowań. Szczególne słowa uznania skierowane zostały do dyrekcji Szpitala Śląskiego w Cieszynie, a także do posła Czesława Gluzy - byłego starosty powiatu cieszyńskiego, oraz starosty cieszyńskiego – Jerzego Nogowczyka.

- Dla powiatu nadal niezmiennie priorytetem pozostaje zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom, dlatego cenimy sobie wszystkie inicjatywy dyrektora Szpitala Śląskiego oraz inwestorów prywatnych, którzy to bezpieczeństwo zdrowotne poprawiają... Życzę wszystkim, aby korzystali z usług, jakie oferuje szpital jak najrzadziej... z drugiej strony, jeżeli taka konieczność zachodzi, wykorzystujmy możliwości naszej placówki i jej bogatej oferty – dodał Jerzy Nogowczyk. 

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: