Krzyż dla Starosty

11 listopada, od 20 lat na Śląsku Cieszyńskim odbywa się uroczysta Sesja Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej. W tym roku uroczystość poprzedziło wręczenie szczególnego wyróżnienia dla starosty Powiatu Cieszyńskiego Janusza Króla.

Postanowieniem Prezydenta RP, na wniosek Wojewody Śląskiego, za zasługi w działalności społecznej i samorządowej Starosta Cieszyński Janusz Król otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.
Odznaczenie wręczył I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-14 14:23:35
JaSza11: Jaką działalność społeczną ?przecież za wszystko bierze kasę!
2017-11-14 16:49:50
faneczka11: JaSza11 masz racje ! Mnie osobiście jest Wstyd za to co widzę i słyszę . Jakie zasługi ? , za co ? Powiat jak się słyszy coraz bardziej zadłużony , a co jest w sprawie \"podmienionych uchwał\",? - Sądy przegrane -koszty ?Cicho sza .
2017-11-15 09:29:11
bronek91: Zasługi zasługami, działalność działalnością. Mam nadzieję, iż otrzymana nagroda nie stanie się powodem do spoczęcia na laurach. Wprost przeciwnie, odznaczenie zobowiązuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy, aby osoba, która otrzymała, czuła się godna doznanego zaszczytu.

Obserwuję jednak pewną prawidłowość. W zależności od partii, która jest na topie, w szczególności osoby z związane z daną frakcją otrzymują odznaczenia. Jakoś nie dostrzegamy ludzi zasłużonych w szeregach przeciwnika a przecież to mogłoby stanowić pomost do budowania dialogu. pragnę jeszcze zauważyć jedno, mądrość ludowa mówi, nie oceniaj dnia przed zachodem słońca. Osobiście, wszelkiej maści urzędnikom proponowałbym dawanie takich nagród za całokształt po spełnieniu funkcji. Gdy będą to już osoby w pełni sprawdzone. Do wyborów samorządowych jeszcze trochę czasu, zresztą życzę drugiej kadencji, ale nigdy nic nie wiadomo i może jeszcze zapaść jakaś negatywna dla regionu decyzja, np. porównywalna rangą ze sprzedażą Dworca Autobusowego w Cieszynie i co potem? Odznaczenie ulegnie deprawacji a tego nikt nie chce.
2017-11-17 14:38:18
Stanko: Pytam się za co ? Za to że w przedmowie śpiewnika patriotycznego napisał, \"że Polska na razie cieszy się względna wolnością? Chyba za to, że należy do PiSu. Pan Czesław poza tym mówił czysto po polsku. No ale, ....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją