Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejny zgon spowodowany COVID-19 w regionie (aktualizacja)

W cieszyńskim szpitalu zmarł 83-letni mieszkaniec gminy Zebrzydowice chory na COVID-19 - wynika z danych sanepidu powiatowego i wojewódzkiego.

W naszym regionie wzrosła też liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 - odnotowano aż 73 nowe przypadki. Co więcej, aż 294 osoby zostały skierowane na kwarantannę w gminie Chybie, a sto osób w gminie Zebrzydowice - najprawdopodobniej związane jest to z wykryciem ognisk koronawirusa w szkołach lub przedszkolach. Zaktualizujemy tekst, gdy otrzymamy bardziej szczegółowe informacje.

W kraju zanotowano kolejny niechlubny rekord dotyczący ilości osób, które otrzymały wyniki testów potwierdzające zakażenie koronawirusem - w ciągu ostatnich 24 godzin było ich aż 10 040:


Aktualizacja

Ogniska zakażeń wykryto w szkołach podstawowych: nr 1 w Chybiu, w Zebrzydowicach, w Kończycach Małych, w Katolickiej Szkole Podstawowej w Cieszynie, nr 4 w Cieszynie, nr 6 w Cieszynie, nr 1 w Koniakowie, nr 1 w Jaworzynce, przedszkolach: nr 20 w Cieszynie, Bajlandia w Cieszynie, nr 2 w Skoczowie oraz w Ogrodzonej, a ponadto w żłobku "Oxford" w Cieszynie i w Zespole Szkół Zawodowych w Istebnej.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-21 15:19:54
Jarek.K: https://m.facebook.com/StowarzyszenieNowaPolska/photos/a.432926660839677/809639943168345/?type=3&source=48&__tn__=EHH-R
2020-10-21 15:20:13
Jarek.K: Zaraza zarazą, a tymczasem kapciowy Wojtyły w wywiadzie dla Kraśki bezczelnie łgał, że nie ma pojęcia kim był gwałciciel i zwyrodnialec Degollado, który ślinił łapy Santo Subito. Co za zwyrodnialstwo.
2020-10-21 15:36:07
krzysztof.mm: Wojtyła samych takich gawronów na biskupów w Polsce powybierał i my po dziś dzień musimy się z tą szemraną ekipa bujać drogo za wojtyłowe preferencje płacąc
2020-10-21 15:37:05
krzysztof.mm: ★ Pandemia zaskoczyła obóz Polskiej Zjednoczonej Prawicy. Na banalnie oczywiste, merytoryczne zarzuty o nieudolność i gnuśność odpowiadają tym, co dotychczas przysparzało im elektoratu: chamską agresją. Najwybitniejsi polscy aktorzy to marionetki (dla marszałka Terleckiego), nauczyciele są chciwcami, a powinni pracować dla idei (jak marszałek Karczewski), natomiast lekarze… lekarze są po prostu leniuchami – z wyjątkiem ewangelisty Szumowskiego, oczywiście, bo on nas dobrze zabezpieczył przed drugą falą. Z każdym ponurym dniem coraz bardziej widać, że słowa przewodniczącego Ryszarda Iwona Terleckiego o marionetkach więcej mówiły o Terleckim niż o Gajosie. W co pogrywają spanikowani rządzący, kiedy przychodzi czas weryfikacji ich sześcioletnich dokonań? Nil desperandum, Terlecki, Karczewski et consortes, nie lękajcie się demaskacji! Tak gracko walczyliście ze śmiertelną zarazą LGBT, to i z covidem powinniście sobie poradzić. ★
2020-10-21 15:37:29
krzysztof.mm: ★ Gdzie jest Duda? Głowa państwa, było nie było. Głowa-Duda bez maseczki. Czy jeszcze pruje na skuterze w Juracie, czy nagrywa coś krzepiącego na TikToku, czy po prostu pogrążył się w smakowaniu „Balladyny” i nie może się oderwać w ramach narodowego czytania? Być może stawia patriotyczne maszty z premierem „zagrożenie minęło” Morawieckim. Co wciągniecie na maszt, włodarze? Czarną flagę? Rzućcie na pandemiczny odcinek wicepremiera Sasina, on jest sprawdzony, dobry do wszystkiego, czego się nie dotknął to… – taki wasz specyficzny nowogrodzki Midas, po prostu. A kiedy wam się pomysły na przetrwanie skończą, obraźcie lekarzy. Oto panaceum na kompromitującą nieudolność władzy. ★
2020-10-21 15:38:31
krzysztof.mm: ★ Na zakończenie krzepiące przypomnienie: wicepremier Jarosław Kaczyński jest szefem nowego, specjalnego komitetu – komitetu do spraw bezpieczeństwa, więc każdy potencjalny chory w Polsce może się czuć bezpiecznie. O chorych nie wspominając. Dlaczego nie wspominając? Żeby się nie zarazić? Nie, nie wspominając dlatego, że oni muszą zadbać o siebie sami, przecież już zagłosowali. Niech jedzą jabłka. ★ [Jan Klata]
2020-10-21 16:25:27
politykier: krzy-sio+ Jak donosi prasa (tygodnik POLITYKA), ów komitet powstał w celu przyglądania się działalności Ziobry i jego ekipy, ci z pewnością teraz mogą się czuć "bezpieczniej".
2020-10-21 17:38:28
jasper: Rzad PiS przez pol roku nie zrobil absolutnie nic, by zwiekszyc liczebnosc personelu medycznego i przygotowac go do walki z pandemia , bo Jaroslaw Kaczynski uznal, ze nie ma sprawy wazniejszej, niz utrwalania jego dyktatorskiej wladzy.
2020-10-21 17:45:50
jasper: Wszak to pan prezydent ze swej nieogarnionej madrosci przekazal do Ciemnego Luda, ze maseczki sa niewygodne i w ogole fuj, a szczepionki sa do Du.y. I teraz Wolski Ciemny Lud dumnie obnosi - w slad za panem PiS prezydentem - swe lekcewazenie wobec starszych, slabszych, nieodpornych. Wobec lekarzy, pielegniarek, nauczycieliI prezentuja swe egocentryczne, yntelygentne oblicza w calej ich becwalskiej okazalosci.
2020-10-21 18:18:56
czesiohill: jasper: a to wina Tuska i opozycji (totalnej), no bo przecież zamiast krytykować "rząd" za nicnierobienie i cotygodniowe afery mogli odpuścić. Wtedy "rząd" miał by czas na zajęcie się organizacją szpitali przed drugą falą, na przygotowanie programowe zdalnego nauczania poprzez TV , na udostępnienie uczniom MOŻLIWOŚCI korzystania ze zdalnego nauczania przez internet, na uzgodnienie z szanownym Epidiaskopem udziału w nabożeństwach wzorem np. chodzenia po kolędzie - ulicami, osiedlami itp. Przecież budynków kościelnych jest multum, a panów w sukienkach do ich obsługi jeszcze więcej i obowiązek odprawienia więcej niż jednej mszy dziennie wyszedł by im na zdrowie (w tym finansowe). Można by dalej snuć mrzonki. Ale przecież ważniejsze jest LGBT, zarządzanie macicą, gender, imigranci etc. etc. etc.t
2020-10-21 18:31:27
św. Patryk: "Pierwsze 100 tysięcy zakażeń zdiagnozowano w 215. dniu od pojawienia się pierwszego oficjalnego przypadku zakażenia. Kolejne 100 tysięcy - w ciągu ostatnich 17 dni."
2020-10-21 18:32:45
św. Patryk: ale jest światełko w tym tunelu: "U siedmiu funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa z grupy ochronnej Mateusza Morawieckiego stwierdzono zakażenie koronawirusem, kilku kolejnych jest na kwarantannie"
2020-10-21 19:54:58
jasper: Na Stadionie Narodowym powstanie szpital polowy a do pracy w nim potrzeba 500 medykow, jak mowi pan Dworczyk. Do tej pory maja ok. 170. Przypominam co poslanka PiS J. Hrynkiewicz powiedziala o lekarzach - niech wyjezdzaja ! To wyjechali ! Niech sie PiS cieszy, ze przynajmniej za Tuska Stadion Narodowy wybudowano.
2020-10-21 21:29:30
czerwony.slepowron: Podskórną władzę nad państwem i instytucjami nim rządzącymi przypisuje się w świecie wielkim korporacjom, a u nas wielkim łapówkodawcom. Sądzę więc, że to dobrze, iż w Polsce istnieje taki Michnik – czynnik niezależnego od wyborczych procedur wpływu na rządzenie, który nie opiera się też na potędze pieniądza. Mało krajów ma wmontowane w swe mechanizmy polityczne takie urządzenie sterujące jak Michnik. Jest on więc być może też jedyną zaletą wyróżniającą polskie stosunki. Ten dodatkowy regulator polityki próbują teraz zepsuć, osłabić.
2020-10-21 22:05:41
św. Patryk: z daleka capisz wiślicką esbecją
2020-10-21 22:55:14
czerwony.slepowron: Jeśli chodzi o kwestię pobłażliwości Zachodu, to całkowicie się zgadzam. Zachodnie społeczeństwa są wobec chińskiej polityki pragmatyczne, bezwstydne, niemoralne.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: