Kładka na Olzie coraz bliżej
Kładka powstanie, co cieszy zarówno mieszkańców Pogwizdowa, czy Karwiny, jak i lokalnych przedsiębiorców, a także miłośników spacerów, czy jazdy na rowerze - Budowana kładka będzie miała długość około 69 metrów, szerokość 3,5 metra, a jej nośność wyniesie 6 ton. Dojazd do kładki odbywać będzie się ul. Sosnową, ale już dziś w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego założyliśmy powstanie ścieżek rowerowych wzdłuż rzeki Olzy. To duży i skomplikowany projekt, który pokazuje, że przygraniczne gminy potrafią rozmawiać, a także myślą o dalszej integracji i wspólnie planują swoją przyszłość – mówił Grzegorz Sikorski w rozmowie z portalem ox.pl
Na samej kładce plany jednak się nie kończą. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy, projektowana kładka umożliwi przyszłościowe połączenie ścieżką rowerową Cieszyna z Jastrzębiem – Zdrój (przez Karwinę), wykorzystując w tym celu „Żelazny szlak rowerowy”. To również ułatwienie dla mieszkańców okolicy, którzy będą mogli odwiedzić swoich sąsiadów w Łąkach lub wybrać się na wycieczkę rowerową, np. do Karwińskiego Morza, Archeoparku czy Rybiego Domu Pozyskana dotacja to pierwszy krok do realizacji wspólnej inwestycji, która ma szansę podnieść atrakcyjność turystyczną regionu. Jest również szansą dla lokalnych przedsiębiorców, zwłaszcza działających w branży gastronomicznej.
Z inwestycji niezwykle cieszą się również rowerzyści. Na stronie internetowej rowerowycieszyn.pl pojawiły się informacje na temat umiejscowienia kładki, a także plany związane z utworzeniem możliwie najlepszych dróg dojazdowych. Wszystko wskazuje więc na to, że Pogwizdów na stałe zagości na rowerowych szlakach.
- Granice są po to aby je przekraczać, a wyzwania aby je podejmować. W tym miejscu bardzo dziękuję władzom Karwiny z Panem Prezydentem Janem Wolfem na czele oraz wszystkim jego pracownikom za bardzo merytoryczne rozmowy i wsparcie wspólnego projektu, który bez wątpienia przyczyni się do rozwoju ścieżek rowerowych w naszym regionie. Dziś mówimy o połączeniu ścieżką rowerową Cieszyna z Jastrzębiem – Zdrój, ale już dziś planujemy odnogę, która pobiegnie przez Pogwizdów, Hażlach (Dom Przyrodnika), Kończyce Wielkie (Winnica Château Kończyce Wielkie), Dębowiec (tężnia solankowa), aż do Skoczowa włączającą się do Wiślańskiej Trasy Rowerowej – mówi Grzegorz Sikorski.
red.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.