Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Ochorowiczówka'' z Jakubem Różalskim!

OD dziś (4 maja br.) można zobaczyć w Muzeum Magicznego Realizmu ''Ochorowiczówka'' w Wiśle ponad dwadzieścia prac Jakuba Różalskiego, który poprzez nowoczesne technologie opowiada w swych pracach o wydarzeniach autentycznych, najczęściej z początku XX wieku.

Jakub Różalski dotychczas był bardziej znany poza granicami kraju. Najbliższym miejscem gdzie jego grafiki i obrazy można zobaczyć na stałej wystawie jest Naia Museum w Rochefort-en-Terre we Francji. Od jutra (24.05.) to się jednak zmieni ponieważ prace Różalskiego będzie prezentować „Ochorowiczówka” - Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle – jedno z największych muzeów tego surrealistycznego prądu w Europie. „Ochorowiczówka” to wyjątkowe miejsce z niezwykłą historią i nie wyobrażam sobie lepszego "domu" dla ekspozycji moich prac. – mówi sam artysta.

Prace Jakuba Różalskiego będzie można zobaczyć w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle, w ramach wystawy „Inne światy”. Będzie to pierwsza w Polsce i druga na świecie stała wystawa grafik tego artysty. W dniu otwarcia wystawy będzie też wyjątkowa okazja, aby osobiście poznać artystę i poznać inspiracje, które towarzyszą jego twórczości.

To ponad dwadzieścia unikalnych prac na papierze, sygnowanych przez Jakuba Różalskiego jako egzemplarze autorskie. Grafiki, które znakomicie wpisują się w świat fantasy, stworzony przez nas w wyjątkowym miejscu w Wiśle – mówi dr Sebastian Chachołek, Kustosz Muzeum Magicznego Realizmu.

Wczoraj (23.05.) do księgarń trafiła antologia Jakuba Różalskiego pt. „Inne światy”, w której będzie można znaleźć wybrane dzieła artysty.red./mat.pras.
 

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: