Cieszyn: Film z okazji 500 lat Reformacji

Film promocyjny Cieszyna z okazji 500 lat Reformacji premierowo został wyświetlony w reformacjobusie, a także podczas uroczystej sesji Rad Sejmiku Śląskiego, Rady Powiatu Cieszyńskiego i Miasta Cieszyna (08.02). O pracy nad filmem opowiada autor, Paweł Bogocz.

Film promocyjny o Cieszynie z okazji 500 lat Reformacji premierowo można było zobaczyć w środę (08.02) w reformacjobusie. Wyświetlony został również w trakcie uroczystej sesji trzech Rad, która odbyła się w cieszyńskim Teatrze. Praca nad filmem to duże wyróżnienie podkreśla autor, po czym dodaje. To nie jest film skierowany do mieszkańców Cieszyna, absolutnie! Film jest z cieszyńskich obrazków, dźwięków, ale skierowany do obcokrajowców. Do tych ludzi którzy będą zwiedzać wystawę w 19. europejskich krajach i którzy, być może, pod wpływem tego filmu będą mieli ochotę zobaczyć gdzie jest ten Cieszyn i jak wygląda (...). Więcej o pracy nad filmem, tym co było najtrudniejsze i sentymentalnej podróży autora do miejsc z dzieciństwa w materiale filmowym. Film można zobaczyć tutaj.

MSZ

  • Film  nie działa/zacina się? zobacz w serwisie Youtube>>>
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-02-13 00:49:40
elap: M. Luter sie w grobie przewraca jak widzi co sie wyprawia u protestantów. Bo po co te całe obchody pamiątki reformacji jak z drugiej strony ekumenizacja na całego.?<br />Bez sensu to wszystko...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją