Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szpital apeluje o pomoc. Oddział pediatryczny może zostać zamknięty

Trudności kadrowe na oddziale pediatrycznym mogą doprowadzić do jego zamknięcia. Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego apeluje więc o pomoc.

Starostwo Powiatowe w Cieszynie wraz ze Szpitalem Śląskim w Cieszynie apelują do lekarzy rodzinnych, internistów i pediatrów z terenu powiatu cieszyńskiego o pomoc w obsadzie dyżurów na oddziale pediatrycznym w ZZOZ w Cieszynie.

-Obecna trudna sytuacja kadrowa może doprowadzić do konieczności zamknięcia oddziału z uwagi na brak personelu medycznego. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, ponieważ jest to jedyny taki oddział w naszym Powiecie. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do zapewnienia poczucia bezpieczeństwa dzieciom oraz ich rodzicom poprzez utrzymanie ciągłości pracy tego ważnego oddziału- mówi Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Podobnym problem występuje również w wielu polskich szpitalach. - Oddziały pediatryczne pękają w szwach, tak jest w sąsiednich szpitalach, jak również w naszym szpitalu. W tej chwili na 18 miejsc jest przyjętych 19 małych pacjentów. Gdyby dzisiaj szpital zamknął oddział pediatryczny, nasi pacjenci musieliby szukać miejsca w sąsiednich placówkach medycznych, a one są także przepełnione. I pewnie taka dziwna sytuacja będzie trwała. Jeszcze rok temu było leczonych tutaj po kilka, maksymalnie kilkanaścioro dzieci, a w tej chwili jest pełny oddział. Jeżeli szpital zamknie oddział pediatryczny, a będzie zmuszony to zrobić w przypadku braku personelu medycznego - właściwie lekarzy pediatrów, co wtedy lekarze rodzinni zrobią ze swoimi pacjentami, gdzie ich poślą w sytuacji, kiedy będą wymagali leczenia szpitalnego? Czy o tym ktoś myśli w ogóle? Czy zastanawiają się nad losem swoich podopiecznych? Odwołujemy się do ich sumień, do ich ideałów, poczucia odpowiedzialności za swoich pacjentów! Pomóżcie szpitalowi cieszyńskiemu, dajmy tam naszych lekarzy, chociaż na jeden dyżur w miesiącu, dodaje Wicestarosta.

Jeżeli przychodnie lekarskie z terenu powiatu cieszyńskiego tzw. POZ-ety oddelegują co najmniej jednego lekarza rodzinnego, internistę czy pediatrię na 1 dyżur w miesiącu oddział uda się uratować. Co ważne, dyrekcja szpitala ma zabezpieczone na ten cel środki finansowe.

Jak informuje Sylwia Pieczonka, odpowiedzialna za kontakt z mediami, Zarząd Powiatu Cieszyńskiego, mając na względzie dobro małego pacjenta, nie chce zamknięcia tak bardzo potrzebnego oddziału i stanowczo sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu.

.

mówi Janina Żagan, Wicestarosta 

 

Red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

43
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-22 10:40:51
jasper: Prezydent Duda zlozyl w czerwcu 2020 projekt ustawy o Funduszu Medycznym a w pazdzierniku 2020 r. zostala ona przyjeta przez Sejm. Z 4 mld zl zgromadzonych do tej pory na koncie funduszu wydano jedynie 171 mln zl. Co z reszta pieniedzy, czyzby rozdzielono na potrzeby partii PiS?
2021-10-22 11:25:19
Efob: Tylko kasowac i demonstrowac,to jest ich zajecie,jakim prawem domagaja sie pod wyzek,jak nie dadza z siebie nic,zachowuja sie jak by byli pepkiem swiata.Przyjac lekarzy z innych panstw,np z Ukrainy,Bialorusi,napewno sa lepiej przygotowani do pracy z pacjentami.Nasza medecyna to najgorsze partactwo w calej europie.Ja sie poprostu naszych " lekarzy " boje,chodze do Czech,bo tam jest naprawde podejscie do pacjenta,czego u nas nigdy nie bylo i juz nie bedzie.WSTYD
2021-10-22 11:40:52
miriam11: Przy każdym łóżku telefon i po problemie, rodzinni mają wprawe dają rade. Smutne i żałosne
2021-10-22 12:16:14
Vito: Efob zachowują się tak bo w takim posranym systemie muszą siedzieć. Nie życzę Ci żeby ich kiedykolwiek zabrakło jak będziesz w potrzebie. Sprzęt jest pieniądze niby też ale największą bolączką służby zdrowia jest posrany system i niedocenianie ludzi.
2021-10-22 12:17:53
wojtoj: Cytując klasyka: "Niech jadą!"
2021-10-22 12:55:49
Jakkolwiek Żywy : Polscy lekarze stworzyli taką klikę rodzinno-kolesiowską, że nie muszą się obawiać o cokolwiek. Niektórzy zarabiają już ponad milion złotych rocznie (85 tysięcy/mc) tylko na pracy w szpitalu i nadal szantażują pacjentów i dyrekcje nowymi żądaniami. Można też odbierać telefony i jak papuga wypisywać receptę zgodnie z telefonicznymi wskazaniami pacjenta i mieć z tego 20 tysięcy/mc w przychodni. Na oddziale pediatrycznym czasami trzeba tyłek z kozetki ruszyć, szpital w Cieszynie aż tyle zapłacić nie może, to i chętnych nie ma. I nic się nie zmieni dopóki nie rozwali się tego chorego złodziejskiego wielopokoleniowego systemu poprzez prostszą nostryfikację dyplomów lekarzy zagranicy oraz płatne studia medyczne do rozliczenia po ukończeniu, jak w całym cywilizowanym świecie.
2021-10-22 15:50:51
święty_Patryk: nie tylko w Cieszynie - "Od lipca w Zamościu (województwo lubelskie) zawieszony jest jedyny w mieście szpitalny oddział pediatrii. Dyrekcji szpitala, mimo wielu prób, nie udało się znaleźć lekarzy, którzy byliby chętni do pracy."
2021-10-22 15:54:02
święty_Patryk: skutki wojny prowadzonej przez PiS od kilku lat z pracownikami służby zdrowia zaczynają dotykać nie tylko medyków, pielęgniarki, ratowników czy lekarzy, ale nas wszystkich - PiS i reszta tej złodziejskiej bandy przy korycie ma swoje kliniki, rządowe szpitale i lekarzy, ciemnemu ludowi oferuje za to kolejne wojny, szczujnie, inflację, drożyznę, coraz wyższe podatki
2021-10-22 15:54:59
święty_Patryk: "niech wyjeżdżają!" krzyczał jeden z pisich zatłuszczonych łbów - no i wyjechali
2021-10-22 17:08:17
szafran: Vito jak ich cenić jak traktują cię jak intruza i robią z siebie guru
2021-10-22 19:00:23
święty_Patryk: szafran nie chcę a priori dezawuować twoich [mam nadzieję opartych na doświadczeniach, a nie poglądach] komentarzy, ale jeśli tak faktycznie było to są dwie możliwości: albo miałeś kolosalnego pecha, albo zachowywałeś się jak intruz - ja wielokrotnie korzystałem i korzystam na bieżąco ze świadczeń placówek służby zdrowia w powiecie i nie tylko, tak samo moja rodzina, mamy dobre doświadczenia, a ja w szczególności - biorąc pod uwagę ewidentny chaos organizacyjny generowany przez rząd i chroniczne niedofinansowanie - bardzo dobrą opinię o opiece zdrowotnej na naszym terenie - zdrowia życzę, i co najważniejsze: świadomości, że o własne zdrowie trzeba przede wszystkim dbać samemu, począwszy od diety, trybu życia, nawyków itd - a potem ewentualnie zwracać się o pomoc do lekarzy, niestety tę pierwszą część wielu pacjentów ma po prostu w dupie
2021-10-22 19:01:20
Jakkolwiek Żywy : W tej sprawie przestańmy pieprzyć o pisie, po i lewicy. Polskie środowisko lekarskie jest zepsute do szpiku kości od dziesięcioleci niezależnie od tego kto rządzi. Starsi lekarze wypychają do zawodu swoje dzieci i jedyna zasada życiowa, którą mają im do przekazania to "kasa, kasa, kasa". Stąd co pokolenie jest tylko gorzej. Przeświadczeni o swojej wielkości idioci w białych kitlach czują się bogami oddziałów szpitalnych. W każdym zachodnimi kraju lekarz z takim podejściem do pacjenta wyleciałby na bruk w pierwszym dniu pracy bez szans na zatrudnienie gdziekolwiek. A w Polsce te pseudomedyczne łajzy zdobywają kolejne przyczółki. Bo nie mamy imigrantów, którzy za doprowadzenie do śmierci matki czy żony byliby gotowi urżnąc bestii łeb.
2021-10-22 19:34:52
święty_Patryk: jakikolwiek - to co piszesz to stara zdarta płyta sfrustrowanych zawistników i propagandowej szczujni - ty widać zielonego pojęcia nie masz jak dziś wygląda sytuacja na uczelniach medycznych i w służbie zdrowia - a z zachodnich krajów do Polski przyjeżdżają się leczyć już nie tylko że obcokrajowcy, ale właśnie Polacy którzy tam mieszkają i się przekonali, że lepiej się leczy w Polsce
2021-10-22 19:49:13
Jakkolwiek Żywy : @Patryk to o czym piszesz jest z punktu widzenia typowego Polaka sprawy bez znaczenia. W państwowej służbie zdrowia na Zachodzie nie brakuje kultury i empatii, ale niekiedy brakuje kwalifikacji albo też niektóre procedury nie są finansowane. Dlatego Anglik lub Niemiec mając do wyboru fachową ale bardzo drogą PRYWATNĄ medycynę u siebie lub w Polsce wybiera Polskę. Ale w tej PRYWATNEJ medycynie dla bardzo nielicznych w Polsce panują zupełnie inne zasady niż w państwówce, a zatrudnienie znajduje tam niewielki tylko odsetek polskich lekarzy. Natomiast w państwowej służbie zdrowia panuje dzicz, brak kultury, empatii, troski, wszystko jest nastawione na wymuszenie kasy z placówki nawet jeśli to będzie oznaczało brak wyżywienia i leczenia pacjentów. To co piszesz to jest właśnie zdarta płyta. Polacy byli już w wielu miejscach i widzieli jak zachowuje się prawdziwy lekarz a nie polska łajza, która The Lancet albo JAMA widzieli tylko na wykładzie na uczelni, za to pojęcie o sobie i apetyt na kasę ma nie z tej ziemi.
2021-10-22 20:02:20
Jakkolwiek Żywy : I daruj sobie te multiłapki z subkont za sobą i przeciw wszystkim innym - dla mnie to tylko syndrom całkowicie oklapniętego wacka.
2021-10-22 20:54:48
ekonom: "Jeżeli przychodnie lekarskie z powiatu cieszyńskiego tzw. POZ-ety oddelegują co najmniej jednego lekarza na 1 dyżur w miesiącu oddział uda się uratować." - co dzień inny lekarz na dyżurze...
2021-10-22 21:38:54
Kankee: Najpierw się doprowadza przez dziesięciolecia polską służbę zdrowia do stanu ruiny, a potem się apeluje...Jakkolwiek zywy- lekarz lekarzowi nierówny, są tacy z powołaniem i są tacy co patrzą tylko na kasę, musisz mieć złe doświadczenia i wszystkich wrzucasz do jednego kosza. Natomiast pediatra mając do wyboru posadkę w przychodni a użeranie się w szpitalu z tak pretensjonalnymi rodzicami typu Ty, wybierze zapewne to pierwsze.
2021-10-22 22:18:47
jasper: Naczelna Izba Lekarska- „Ponoć budżet państwa nie był w stanie udźwignąć podwyżek płacy minimalnej dla lekarzy specjalistów większych niż 19 zł brutto…z tego samego budżetu sfinansowane będą podwyżki dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe - średnio 4800 brutto miesięcznie.” Caly PiS - tam, gdzie wzbudzi sie zawisc ( a robi to caly czas judzac jednych na drugich) wtedy ludziom latwiej zrozumiec, dlaczego rzad nie chce zgodzic sie na podwyzki np. lekarzy, nauczycieli. Skoro obywatele sie na to zgadzaja to prosze teraz isc do prezesa, niech leczy.
2021-10-23 03:56:12
święty_Patryk: jakikolwiek - jedynie potwierdzasz moją opinię o twoim braku znajomości realiów służby zdrowia, nie tylko polskiej - obcokrajowcy przyjeżdżają do Polski na leczenie także w PUBLICZNYCH placówkach, a już regularnie Polacy na emigracji - a komu zamiast fachowej pomocy lekarskiej potrzebna jest "empatia" niech lepiej idzie do psychoanalityka, ewentualnie wyspowiadać się u swojego plebana
2021-10-23 07:26:32
święty_Patryk: pulsmedycyny.pl/polska-ma-najmniej-lekarzy-w-calej-unii-europejskiej-977230 ===> Polska zajmuje ostatnie miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby lekarzy. Z opublikowanego w listopadzie 2019 roku raportu Eurostatu, „Healthcare personnel statistics – physicians”, wynika, że w naszym kraju na 1000 mieszkańców przypada średnio 2,4 lekarza. Na czele rankingu znajduje się Grecja, gdzie na tysiąc obywateli przypada statystycznie 6,1 lekarza, czyli prawie trzy razy więcej niż w Polsce. Na drugim miejscu jest Austria (5,2). Daleko nam również do naszych sąsiadów - Litwy (4,5), która zajmuje trzecie miejsce w zestawieniu, a także Niemiec (4,2) czy Czech (4,1). Wynik Polski jest nie tylko najgorszym w Unii Europejskiej, lecz także jednym z najgorszych w całej Europie. Spośród wszystkich badanych krajów Starego Kontynentu mniej lekarzy na tysiąc mieszkańców ma tylko Turcja (1,8).
2021-10-23 07:29:23
święty_Patryk: do tego należy dodać prawdziwe dane na temat zarobków polskich lekarzy: money.pl/gospodarka/zarobki-polskich-medykow-w-ognie-pokutuje-mit-elity-zarobkowej-ale-wielu-zarabia-marnie-6683095900932608a.html
2021-10-23 07:36:06
miriam11: No no, jeszcze żem niewidzioł dochtora co łazi piechtom. Ani księdza.:-))
2021-10-23 07:39:28
święty_Patryk: takim jak "jakikolwiek" mędrkom można prosto w twarz powiedzieć: łżesz jak bura suka, bredzisz w każdym jednym punkcie swego wywodu - lekarzem może zostać k a ż d y kto jest na tyle kumaty, pracowity, wytrwały i odporny na stres by po pierwsze dostać się na studia medyczne, potem je ukończyć, a wreszcie zgodzić się pracować za niską pensję w warunkach zdecydowanie poniżej standardów europejskich i do tego mając do czynienia z takimi jak ty zwichrowanymi f r u s t r a t a m i o zerowej emapatii, za to o gębach pełnych pretensji, kłamstw i obelg rzucanych wobec nich - spróbowałbyś sam tego miodu albo swoje dzieci posłał na medycynę, szybko byś zmienił zdanie - ale obawiam się, że ten rodzaj studiów to za wysokie i n t e l e k t u a l n e progi dla tatusia i jego ewentualnego potomstwa
2021-10-23 08:12:08
Jakkolwiek Żywy : Chyba twój tatuś cię zasad nie nauczył, skoro trolujesz na kilku kontach dla paru groszy więcej, posługując się półprawdami. Zarobki lekarzy nie aż tak duże? Owszem, bo chodzi o etatowców. I to koniecznie z pominięciem dyżurów, jak sami piszą. Dla samozatrudnionego, a takich jest zdecydowana większość, typową stawką jest przynajmniej 200 złotych na godzinę + dodatki, na przykład covidowe. Przy 200 godzinach pracy w miesiącu daje to przynajmniej 40.000 podstawy. W Polsce mnóstwo ludzi skończyło trudne studia. Nie tylko medyczne, ale na przykład techniczne. I ogromna większość z nich może tylko pomarzyć o poziomie zarobków lekarzy. Tych zarobków, którymi medycy gardzą tak dokładniej. Mało lekarzy w Polsce? Owszem. Dlaczego? Bo jesteśmy krajem, który sponsoruje studia medyczne warte około miliona złotych i niczego w zamian nie oczekuje. Więc cwani medycy jadą po studiach do krajów, w których płaci się więcej, bo młodzi lekarze muszą spłacać ogromny kredyt studencki. W ten sposób rolują polski system i rolują tamtych lekarzy, bo zarabiają nawet więcej niż oni. Dużo inteligencji do tego potrzeba? Raczej tupetu i cynizmu. Jak u ciebie, trolku.
2021-10-23 08:25:03
Jakkolwiek Żywy : Zresztą rynek wszystko wyjaśni. Przed tym lekarze się bronią zębami i pazurami chrzaniąc jak zwykle coś o dobru pacjenta ;)) Nostryfikacje ułatwić, żeby świetnie wykształceni lekarze ze wschodu mogli pracować. I wtedy się okaże czy pieniądze i warunki słabe, czy też mamy do czynienia z pilotami, którzy po starcie mówią: Albo 5 razy więcej kasy albo wyskakujemy. Będą inni piloci w maszynie.
2021-10-23 09:28:55
święty_Patryk: klarownie widać że sam nie rozumiesz tego co piszesz, ani tatuś ani żadna szkoła nie nauczyły cię podstawowych zasad logicznego myślenia - kierowca autobusu, ekspedientka czy ślusarz też będzie zarabiał więcej jeśli popracuje 300 albo 400 godzin w miesiącu, to po pierwsze - po drugie, państwo "sponsoruje" nie tylko studia medyczne, i nie tylko medycy wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu lepszej i lepiej płatnej pracy "rolując system", a o fachowca do ułożenia płytek w łazience dziś trudniej w Polsce i dłużej się na niego czeka niż na wizytę u lekarza - po kolejne, sam przyznajesz, że niskie płace są jedną z przyczyn kryzysu w służbie zdrowia, sam proponujesz by zatrudniać lekarzy z biedniejszych krajów, więc wychodzi na to że ten mechanizm jest najzupełniej normalny i akceptowalny, na całym świecie zresztą - i na koniec, kto ma choć odrobinę rozumu i przyzwoitości przyzna, że nie tyle kwestia zarobków, co atmosfera nieustannej nagonki i szczucia na pracowników służby zdrowia kreowane w ciągu ostatnich ponad 6 lat przez władze PiS w wielu przypadkach jest czynnikiem najważniejszym przy podejmowaniu decyzji i wyjeździe, tak samo jak przez te same władze uprawiana nagonka i szczucie na imigrantów do Polski uniemożliwia urynkowienie tego i wielu innych zawodów - uważasz, że lekarze powinni za pól darmo pracować na państwowych etatach, opłacani z twoich mizernych składek? - sam pracuj za friko, jeleniu, drobny z ciebie, sfrustrowany i bezinteresownie ujadający cwaniaczek, i to wszystko na ten temat
2021-10-23 09:38:13
święty_Patryk: bolszewicka propaganda PiS sugeruje zlikwidowanie konstytucyjnego zapisu o bezpłatnej edukacji w Polsce, a pisie bobki za nią te hasła wyszczekują - to ciekawostka, dedykowana chyba jednak tylko najciemniejszym z ciemnego elektoratu tej bandy złodziei i oszustów - nie trzeba być filozofem by rozumieć, że wprowadzenie płatnych studiów, np. medycznych, spowoduje spadek absolwentów uczelni medycznych i równolegle wzrost cen za usługi medyczne - kto tego nie pojmuje może śmiało sobie na czole wytatuować IDIOTA
2021-10-23 10:53:15
Jakkolwiek Żywy : Płatny ćwoku piszący zgodnie z linią partii choćby były to największe idiotyzmy: Nie interesuje mnie PiS i jego ideologia, nie interesuje mnie polityka twoich płatników i ich dążenie do władzy. Za swoje studia płaciłem. W kraju i za granicą. I nic nie powstrzymało mnie od ich ukończenia. Na każdym kolejnym poziomie. Pracownik służby zdrowia to przyjaciel ratujący życie, niezależnie od tego, ile na tym zarabia. W każdym kraju, w którym tak rzeczywiście jest. W Polsce źródłem problemu byli u są sami medycy. Trudno mówić o patologii w zachowaniach, bo patologią jest ogromna większość z nich. Tak więc patologia jest normalnością w polskiej służbie zdrowia. I dążenie do kasy po trupach, przez krętactwa, oszustwa, narażanie pacjentów na gorsze leczenie lub nawet śmierć jeśli nie dostanie się koperty. Jak dostać się we w miarę normalnym terminie na zabieg? Każdy ci powie: Trzeba się umówić na PRYWATNĄ wizytę u ordynatora. A najlepiej na szereg prywatnych wizyt z finałem w szpitalu. Dlaczego? Bo to w miarę legalny sposób na wyciąganie tego, co normalnie dostałoby się w kopercie, tyle że bez ryzyka wizyty CBA. To jest właśnie biedne środowisko medyczne. Nie masz kasy na prywatne wizyty to zdychaj - zabieg za 10 lat. Napisałem też ile się zarabia za 200 godzin, nie 300 nie 500 durniu. Trudno to zrozumieć zwłaszcza jak płacą za prezentowanie innego poglądu.
2021-10-23 11:07:53
Jakkolwiek Żywy : I nic nie pomagą tu podwyżki. Bo ordynator-bandyta pracujący kiedyś za 10.000 robi dokładnie to samo pracując za 50.000. Złe traktowanie imigrantów? Jakoś we wszystkich innych zawodach sobie radzą. Nie są w stanie przeskoczyć tylko kwestii dopuszczenia do wykonywania zawodu medycznego w Polsce. Tak ustawiono widełki, żeby to było prawie niemożliwe. Bo strach w oczy zagląda, że te fatalne pieniądze i złe środowisko pracy się straci ;)) I nie będzie po co synka do tej męczarni przygotować, bo będą lepsi i tańsi z zagranicy.
2021-10-23 11:31:23
święty_Patryk: i pomyśleć, że takich bezinteresownych zawistników lekarze też leczą...
2021-10-23 11:33:56
Jakkolwiek Żywy : I pomyśleć, że gnoje broniący chciwych przestępców szkodzących zdrowiu i życiu ludzi pod pozorem ochrony zdrowia mogą wciąż pisać bzdury na forum.
2021-10-23 11:33:56
święty_Patryk: ile zarabia lekarz w Polsce?: "To, ile zarabia lekarz brutto, nie jest wartością stałą i mieści się w przedziale 4200-8400 zł. Jest to więc dość duża rozbieżność. Jednak mediana wynosi ok. 5500 zł brutto. Większość lekarzy dostaje więc właśnie taką wypłatę. Nie jest ona szczególnie wysoka, ponieważ oznacza to, że na rękę taka osoba dostanie niespełna 4000 zł. " - 24 września, 2021 - https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-lekarz
2021-10-23 11:38:00
Jakkolwiek Żywy : I nawet to bez dodatków. Czysta podstawa.
2021-10-23 11:39:42
święty_Patryk: ale IDIOCI mają wysokie wymagania od innych - do głowy im nie przyjdzie, że dostana tyle, za ile zapłacą ze swoich składek, jednych z najniższych w Europie
2021-10-23 11:43:46
Jakkolwiek Żywy : Ci biedni lekarze za milion w szpitalu nie licząc prywaty zapewne pracowali po tysiąc godzin w tygodniu ;)) w międzyczasie mieli już tylko możliwość zwiedzania Seszeli.
2021-10-23 11:46:13
Jakkolwiek Żywy : Musisz bronić środowiska wyborców twoich płatników tak jak PiS broni patologii zasiłkowej. Nieważne że jedni i drudzy wykańczają to państwo. Ważna jest tylko władza.
2021-10-23 11:48:53
Jakkolwiek Żywy : Atrakcyjność zawodu jest i była bardzo wysoka. Środowisko robi wszystko, żeby lekarzy w Polsce nie było wielu, bo to zagrożenie dla podstaw ich patologicznej chciwości. Ma być mało lekarzy i oni mają szantażować bez końca społeczeństwo.
2021-10-23 11:51:47
Jakkolwiek Żywy : Nie skowycz tym politycznym bełkotem. Ja wiem, jak się zachowuje prawdziwy lekarz i do takich tylko chodzę, jeśli już potrzeba. A tacy lekarze też nie do końca są zadowoleni z tego, co robi środowisko. Więc daruj sobie obrońco patologii. Niczym się nie różnisz od obrońców księży-pedilofili. Po prostu inna grupa docelową tego łajdactwa.
2021-10-23 11:53:22
Jakkolwiek Żywy : Nie mam więcej czasu na pogaduszki z opłacanym łosiem. Ktoś musi zarobić na biednych lekarzy za milion.
2021-10-23 14:51:00
miriam11: Napisoł tyn co nikogo nieopluwo :-)) ale jaja
2021-10-23 16:21:51
ekonom: z danych OECD - liczba lekarzy 1000 mieszkańców: Polska 2,4 Japonia 2,5 USA 2,6 Kanada 2,8, przewidywana długość życia dla nowonarodzonych (średnia kobiety i mężczyźni): Polska 76,7 Japonia 84,7 USA 77,3 Kanada 81,7
2021-10-24 08:39:38
święty+Patryk: nie wiem jak to jest w Japonii, ale akurat Stany znam dobrze z autopsji - nie liczba lekarzy tam jest problemem, ale brak powszechnych ubezpieczeń i horrendalnie wysokie ceny usług medycznych - tam dopiero by jeden z drugim matoł zrozumiał, że za "emaptię" na całym świecie się płaci i to sporo
2021-10-24 08:44:21
święty+Patryk: co do średniej długości życia, już o tym pisałem: "o własne zdrowie trzeba przede wszystkim dbać samemu, począwszy od diety, trybu życia, nawyków itd - a potem ewentualnie zwracać się o pomoc do lekarzy, niestety tę pierwszą część wielu pacjentów ma po prostu w dupie" - alkoholizm, nikotynizm, obżarstwo, lenistwo to oprócz kołtuństwa i ciemnoty klasyczne narodowe przywary Polaków, i to one mają znaczący wpływ na jakość i długość życia - pandemia covid i wysyp płaskoziemców antyszczepionkowych klarownie obrazuje tę sytuację
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: