Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Robione z sercem, podawane z uśmiechem - gofry jak marzenie

Za nami kolejna kulinarna akcja Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. W miniony piątek (25.05.2012) ''Gofry jak marzenie'' gościły na cieszyńskim rynku.

Gofry – chrupiące i pyszne, ich zapach czuć było nie tylko na rynku w Cieszynie, ale i na sąsiednich uliczkach. Nic dziwnego więc, że tak trudno było się im oprzeć, tym bardziej, że słodkościom towarzyszył szczytny cel. 

„Gofry jak marzenie” na rynku w Cieszynie pojawiły się po raz drugi. Wcześniej uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego kusili mieszkańców i gości plackami ziemniaczanymi i racuchami. - Bardzo smaczne, takie jak lubię z bitą śmietaną i posypką czekoladową – mówi pani Joanna, która tego dnia skusiła się na słodkości serwowane na cieszyńskim rynku  – całym sercem wspieram takie akcje.

Dla smakoszy były jeszcze gofry z cukrem pudrem, z dżemem truskawkowym i z musem jabłkowym. Smakowały najlepiej ze wszystkich, bo robione były z sercem, a podawane z uśmiechem. 

Dochód z akcji przeznaczony zostanie na budowę Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń EKOZOFIA Niepełnosprawnych w Bażanowicach. - Najważniejsze jest jednak to, by promować aktywność społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością intelektualną. Chcemy także, by społeczeństwo – dzięki kolejnym przedsięwzięciom proponowanym przez ośrodek – dostrzegało potrzeby niepełnosprawnych, ich pragnienia, talenty i pasje, by doceniało ich obecność w naszym życiu, bo przecież osoby z niepełnosprawnością intelektualną zasługują na szacunek i godne miejsce wśród nas – podkreśla Bartłomiej Franek, terapeuta zajęciowy ze świetlicy terapeutycznej Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego-Wychowawczego w Cieszynie. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: