Zwycięstwo reprezentacji na w Cyprze

Patryk Nowak pochodzący ze Skoczowa w Limassol na Cyprze  walczył o zwycięstwo w reprezentacji Polski w międzynarodowym wielomeczu w pływaniu. Reprezentacja zwyciężyła.

Na rozegranym w Limassol na Cyprze międzynarodowym wielomeczu w pływaniu, bardzo udanie zadebiutował w Reprezentacji Polski skoczowianin Patryk Nowak. Nasz zawodnik wystąpił na swoim koronnym dystansie czyli w wyścigu na 200 m stylem klasycznym. W swojej konkurencji zajął drugie miejsce w czasie nowego rekordu życiowego 2.25,14 s. Walkę o złoty medal przegrał po pasjonującym pojedynku jedynie ze Szwajcarem Patrikiem Schwarcenbachem, który był lepszy o 0.24 s. Brązowy medal wywalczył Fin Tapio Junninen. W klasyfikacji generalnej wielomeczu Polska Reprezentacja zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając Brazylię i Portugalię.