Wygrana w Tychach!

Świetny występ ma za sobą Oskar Wielgus z KT Kubala Ustroń, który zdominował w Tychach Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów w tenisie ziemnym. Zawodnik spod Równicy, w sześciu rozegranych spotkaniach, stracił tylko jednego seta.

Oskar Wielgus przystąpił do zmagań w grupie A i pierwsze dwa mecze wygrał bez większych problemów. W starciu z Maciejem Koszutem, z którym zmierzył się w ostatnim grupowym spotkaniu, przegrał otwierającą partię – 2:6 – ale drugi set padł łupem Wielgusa, który kropkę nad i postawił w tie-breaku, wygrywając 10:5.

Zawodnik ustrońskiego klubu awansował do fazy pucharowej, którą przeszedł jak burza. W ćwierćfinale oraz w półfinale stracił łącznie cztery gemy. O złoto przyszło mu się zmierzyć z Oliwierem Węgrzynem. Pierwsza partia finałowego spotkania dostarczyła emocji, ale ostatecznie padła łupem Wielgusa – 6:4. Tenisista spod Równicy nie stracił nawet gema w drugim secie i z Tychów wrócił ze złotem. Brąz dorzucił u boku Karola Mrowca (BKT Advantage Bielsko-Biała) w grze podwójnej.