Wygrana Stalowników przed własną publicznością!

Jedno jest pewne. Ćwierćfinałowa seria powróci jeszcze do Werk Areny. Stalownicy odnieśli zwycięstwo nad Spartą w piątkowy wieczór – 3:1 – i ponownie doprowadzili do remisu w serii (2:2).

Nie minęła nawet minuta, a gospodarze już objęli prowadzenie za sprawą Martina Marinčina, który popisał się strzałem z niebieskiej linii. Hokeiści Sparty zdołali wyrównać jeszcze w pierwszej tercji. Na listę strzelców wpisał się Michal Řepík, wykorzystując grę w przewadze.

Na kolejne trafienia trzeba było czekać do ostatniej odsłony, a bramki zdobywali wyłącznie mistrzowie Czech. Daniel Voženílek wyprowadził Stalowników na prowadzenie w 48. minucie. Goście dążyli do wyrównania i w ostatnich sekundach wycofali również bramkarza, ale Jakub Jeřábek zdołał skierować krążek do odkrytej bramki i ustalił końcowy rezultat, 3:1.

Hokeiści spod Jaworowego ponownie wyrównali w ćwierćfinałowej serii – 2:2 - w której rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. Stalownicy w najbliższą niedzielę (tj. 26.03) wybiorą się do Pragi, a we wtorek znowu wystąpią w Werk Arenie.