31

Kontakt24

Rywalizacja mikstów w Cieszynie

24-07-2017 16:00

W niedzielę 23 lipca w Cieszynie, odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Śląska Mikstów w siatkówce plażowej. Impreza odbyła się pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, a organizatorem imprezy był Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

wyświetleń: 1186komentarzy: 0

Rajd Rzeszowski: bracia Szejowie wracają na polskie odcinki i debiutują w rundzie Mistrzostw Europy

23-07-2017 08:45

To będzie nie lada wyzwanie dla braci Szejów – debiut samochodem R5 w rundzie FIA ERC. Rajd Rzeszowski 2017 to pierwszy start Jarka i Marcina Szejów w rundzie Mistrzostw Polski od Rajdu Wisły 2015. Na pewno nie będzie łatwo - wśród rywali – wielkie nazwiska: Kajetanowicz, Al-Attiyah, Ostberg, Habaj, Rossetti.

wyświetleń: 873komentarzy: 0

Kadra w Cieszynie

21-07-2017 13:30

W dniach 21-23.07. 2017r. Kadra Polski w Hokeju na Rolkach będzie przebywać na zgrupowaniu szkoleniowym w Cieszynie, gdzie przez trzy dni będzie trenować w ramach bezpośrednich przygotowań do X Igrzysk Światowych The World Games 2017.

wyświetleń: 587komentarzy: 0

Kaczkowska mistrzynią kontynentu

21-07-2017 12:40

Justyna Kaczkowska, kolarka torowa, mieszkanka Gminy Jaworze, po raz kolejny została Mistrzynią Europy. W wyścigu indywidualnym na dochodzenie w kategorii U23 pokonała rywalki i obroniła tytuł Mistrzyni Europy z poprzedniego roku.

wyświetleń: 775komentarzy: 0

Utrudnienia w Cisownicy

20-07-2017 16:00

Uwaga kierowcy! W dniach 21 i 22 lipca w Cisownicy, w godzinach 9.00 – 16.00, odbędą się testy samochodów sportowych załogi Jarosław Szeja/Marcin Szeja. Mogą być utrudnienia.

wyświetleń: 3310komentarzy: 0

Nieboras Mistrzem Polski

19-07-2017 11:10

W dniach 14 – 16 lipca w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski MTB. Pochodzący z Dzięgielowa Mateusz Nieboras wywalczył pierwsze miejsce w kategorii XCO.

wyświetleń: 1190komentarzy: 2

Złoty i srebrny Damian

18-07-2017 14:20

Damian Iskrzycki mieszkaniec Rudzicy (Gmina Jasienica) zdobył dwa medale podczas europejskich regionalnych mistrzostw BISFed 2017 Poznań Regional Open Championships.

wyświetleń: 762komentarzy: 1

Kolejny sukces młodego szachisty

18-07-2017 12:25

Cztery dni  (13-16 lipca) w Pszczynie trwały zmagania w  XIII Międzynarodowym Integracyjnym Turnieju Szachowym do 8 lat. W zmaganiach sportowych wzięło udział 37 zawodników i zawodniczek z m.in. z Białegostoku, Warszawy, Chrzanowa.

wyświetleń: 692komentarzy: 0

Kobiela najlepszy

17-07-2017 12:40

Od początku tego sezonu Samochodowych Mistrzostw Tychów załoga jadąca z rejestracją SCI - Łukasz Kobiela i Tobiasz Spratek ocierali się o zwycięstwo. Jeździli szybko i regularnie plasowali się na podium kolejnych rund cyklu, ale do najwyższego stopnia podium zawsze brakowało kilku bezcennych sekund. Aż do wczoraj (16.07)…

wyświetleń: 1796komentarzy: 1

Sukces skoczków

15-07-2017 23:00

To był kolejny biało-czerwony wieczór na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Polacy po zwycięstwie w konkursie drużynowym, zdominowali również rywalizację indywidualną, zajmując dwa pierwsze miejsca. Sobotni konkurs FIS Grand Prix Wisła 2017 wygrał Dawid Kubacki, który o 3,4 punktu wyprzedził Macieja Kota. Podium uzupełnił reprezentant Niemiec Karl Geiger, który stracił do zwycięzcy 5,1 punktu.

wyświetleń: 1293komentarzy: 0

Mistrzowie Świata triumfują w Wiśle!

15-07-2017 08:00

To był piękny wieczór dla polskiej reprezentacji, która w składzie Piotr  Żyła, Kamil Stoch Dawid Kubacki oraz Maciej Kot w pięknym stylu zwyciężyła w piątkowym konkursie drużynowym podczas FIS Grand Prix Wisła 2017. Podopieczni Stefana Horngachera potwierdzili swoją dominację z poprzedniego sezonu i o ponad 12 punktów pokonali drużynę Norwegii. Podium uzupełnili zawodnicy z Niemiec, którym ostatnim skokiem trzecie miejsce zapewnił Stephan Leyhe.

wyświetleń: 1098komentarzy: 0

Dziewięciu Polaków w konkursie

14-07-2017 09:15

W czwartkowy wieczór na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostały kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego zawodów cyklu FIS Grand Prix. Kwalifikacje zdominowali reprezentanci Polski, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca. Zwycięstwo odniósł Maciej Kot, który po skoku na odległość 128 metrów o 0,7 punktu pokonał Dawida Kubackiego, który wylądował na 125 metrze. Natomiast na trzecim miejscu uplasował się Norweg Daniel Andre Tande, który uzyskał 127 metrów.

wyświetleń: 1023komentarzy: 0

20 metrów pod wodą

10-07-2017 19:00

W roku 1973 oddano ją do użytku. Chroni nie tylko przed wezbranymi wodami Wisły, ale jest również rezerwuarem wody pitnej dla Wisły, Ustronia i Skoczowa. Zapora w Wiśle Czarne to ciekawy obiekt hydrotechniczny, w miniony weekend, można było wejść do jej wnętrza.

wyświetleń: 5934komentarzy: 0

Które sołectwo najlepsze?

10-07-2017 13:00

XVI Rodzinna Spartakiada Sołectw i Osiedli Gminy Skoczów zgromadziła tłumy ludzi. Rozpoczęła się w sobotnie popołudnie 8 lipca na Stadionie Miejskim w Skoczowie.

wyświetleń: 2417komentarzy: 5

Jaki skład na FIS GRAND PRIX w Wiśle?

08-07-2017 17:00

Kadra Narodowa skoczków narciarskich zakończyła dziś (07.07.2017) czterodniowe zgrupowanie w Wiśle, podczas którego trenowała na obiekcie im. Adama Małysza. To ostatnie skoki naszych reprezentantów przed nadchodzącą wielkimi krokami inauguracją tegorocznej edycji FIS Grand Prix, która zostanie rozegrana w Wiśle Malince w dniach 13-15 lipca.

wyświetleń: 1154komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

06-07-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1854komentarzy: 0

Waleczne Góralki na Mistrzostwach Polski

06-07-2017 10:50

W ubiegłym tygodniu rozgrywane w Białej Podlasce były Mistrzostwa Polski Juniorek Starszych. W turnieju wzięło udział 8 najlepszych drużyn w Polsce, które zostały wyłonione we wcześniejszych turniejach eliminacyjnych. W finałowej 8 oprócz naszych góralek z UKS Gimnazjum Istebna znalazły się MKS Olimpia Szczecin, KS Unifreeze Górzno, PSW AZS Biala Podlaska, KKPK Medyk Konin, UKS SMS Łódz, Respect Myślenice oraz Stilon Gorzów

wyświetleń: 1257komentarzy: 0