XII Bieg Fiata

Ponad 650 zawodników i zawodniczek startowało w XII Biegu Fiata w Bielsku-Białej, któremu patronowała „Kronika Beskidzka". Dobrze w tej niezwykle popularnej na Podbeski­dziu imprezie wypadli biegacze LKS Pogórze, trenowani przez Zdzisława Kołodziejczyka. W młodzieżowym biegu chłopców (rocznik 1988-90) Marek Kawik był 4, a Paweł Dybczyński (SP Górki Wielkie) - 31. W grupie starszej (1991-92) Tomasz Kawik stanął na najwyższym stopniu podium, natomiast Mar­cin Chwaszczyński uplasował się na 7 pozycji. W klasyfikacji generalnej ci chłopcy zajęli następujące miejsca: Marek Kawik - 9, Tomasz Kawik -12, Paweł Dybczynski - 61 i Marcin Chwaszczyński -78.

Na starcie biegu głównego, na dystansie 10 km, stanęło 355 biegaczy. I tu dobre lokaty zajęli zawodnicy z Cieszyńskiego. Tomasz Wróbel (Goleszów) uplasował się w klasyfikacji gene­ralnej na 10 miejscu, a w swojej grupie wiekowej (M-30) był 3. Tomasz Dybczynski (LKS Pogórze) był w generalce 11, zaś wśród swoich kolegów (M-20) uplasował się na 7 pozycji. Artur Kulesza, reprezentu­jący LKS Pogórze, zajął w klasyfikacji generalnej 59 miejsce, zaś w swojej grupie wiekowej (M-40) uplasował się na 8 miej­scu. O dwa miejsca za nim sklasyfikowano Henryka Małysza (Ustroń), który w swojej grupie (M-20) był 24. Na 89 miejscu znalazł się Piotr Adamczyk z Cz. Cieszyna (w swojej grupie M-20 był 36). Na 96 pozycji przybiegł Stanisław Gorzołka (TRS Siła Ustroń), który wśród swoich kolegów (M-30) był 21.

Godne odnotowania są wyniki biegaczy z grupy M-60. Pa­weł Gorzołka (Siła Ustroń) był najlepszy, Albert Gabryś (Dę­bowiec) przybiegł na drugim miejscu, a Roman Szczotka (Gór­ki Wielkie) dobiegł do mety na 10 miejscu.

Z naszych dziewcząt najlepiej wypadła Małgorzata Hein-rich (LKS Pogórze), która w kat. M-16 była druga.
źródło: Głos Ziemi Cieszyńskiej