Samotny finisz zwycięzcy

Rywalizacji sprzyjała pogoda. Było co prawda dość zimno, ale świeciło słońce i wiał umiarkowany wiatr. Biegacze lubią taką aurę. Podkreślił ten fakt zwycięzca, 22-letni Łukasz Balcer z Pleszewa. - Fajnie się biegło. Trasa ciekawa, płaska, dużo asfaltu - powiedział po minięciu linii mety.
Zawodnik pleszewskiego „Rolbudu" finiszował samotnie, uzyskując sporą przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. -Na trzecim kilometrze oderwałem się od stawki i biegłem samotnie- Taktyka okazała się skuteczna. Rywale nie zdołali mnie dogonić - stwierdził zadowolony. Co ciekawe, w podobny sposób Ł. Balcer wygrał październikowy bieg „O Złoty Dzięgiel" w Dzięgielowie. - To mój drugi start w cieszyńskim regionie i drugie zwycięstwo - podkreślił. Zwycięzca uzyskał czas 33 min. 2 sek., lepszy o 33 sek. niż ubiegłoroczny rezultat Tomasza Klisza, który nie startował. II miejsce zajął 37-letni Jacek Nitka (Górnik Brzeszcze) - 34 min. 36 sek., III miejsce 38-letni Marian Stefański z Rudy Śląskiej
- 34 min. 44 sek. Popisał się on świetnym finiszem, wyprzedzając tuż przed metą o... 2 sekundy Piotra Łupieżowca (MKS Centrum Dzięgielów).
Wśród pań wygrała 26-letnia Agnieszka Gortel (Mikołów) - 36 min. 8 sek., co dało jej IX lokatę w klasyfikacji generalnej biegu. Wyprzedziła Annę Wojtowicz (Korfantów) - 40 min. 55 sek, i Annę Sołecką - 43 min. 15 sek.
- Cieszy nas bardzo tak duże zainteresowanie naszą imprezą. To najlepsze podziękowanie dla organizatorów - mówi Grażyna Winiarska z Urzędu-Miejskiego w Ustroniu.