Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1761komentarzy: 0

Wyrostek na początek

17-05-2018 12:00

Dwa koncerty, film i wystawa - takie propozycje składają się na tegoroczny Festiwal Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra w Skoczowie. Początek już w niedzielę.
Marcin Wyrostek z zespołem Corazon będzie gościem skoczowskiego festiwalu. fot. www.wyrostek.com.pl Marcin Wyrostek z zespołem Corazon będzie gościem skoczowskiego festiwalu. fot. www.wyrostek.com.pl

To już 23. edycja ekumenicznego festiwalu w mieście pod Kaplicówką. Musica Sacra to cykl wydarzeń związanych z datą 22 maja 1995 roku. Wówczas Skoczów odwiedził św. Jan Paweł II. Modlił się z wiernymi w kościele ewangelickim św. Trójcy, a następnie sprawował Eucharystię na wzgórzu Kaplicówka. Była to msza dziękczynna za kanonizowanie pochodzącego ze Skoczowa św. Jana Sarkandra. Papież włączył go w poczet świętych 21 maja w czeskim Ołomuńcu.
Od pierwszej rocznicy wizyty w okolicach tego dnia organizowany jest ekumeniczny festiwal. Tegoroczna 23. edycja to spotkanie z muzyką i filmem. Nie zabraknie także innych form wyrazu, będzie fotografia i taniec.

20 maja o godzinie 15.00 w ramach festiwalu, Stowarzyszenie Persette organizuje akcję 'Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II'. Rozpocznie ją Koronka do Miłosierdzia Bożego, w tym uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. Następnie odbędą się Tańce Lednickie dla św. Jana Pawła II. Nie zabraknie elementów regionalnych, bo wspólnie pośpiewać będzie można wraz z Kapelą „Maliniorze” z Brennej.

Niedzielny wieczór w dalszym ciągu przepełniony będzie muzyką. - Zapraszamy wszystkich na niezwykły koncert do kościoła ewangelickiego św. Trójcy. O godzinie 19.00 Koncert inauguracyjny 'Cztery pory roku' w wykonaniu Marcina Wyrostka – akordeon oraz zespołu Corazon. Usłyszymy utwory Vivaldiego, Kilara i Góreckiego. Nie zabraknie autorskich kompozycji gwiazdy wieczoru – mówi Andrzej Bacza, prezes stowarzyszenia Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra.
 

W poniedziałek 21 maja o 17.00 organizatorzy zapraszają do Teatru Elektrycznego na projekcję filmu 'Moja Miłość' "Moja Miłość" to fabularna opowieść o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Film powstał w oparciu o historię Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek.

W ten sam dzień o godzinie 18.00 w Galerii Pledan odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej 'Świat pełen piękna'. Tematem zdjęć jest powstające w Skoczowie hospicjum.

22 maja, w dzień rocznicy wizyty Papieża w Skoczowie, Czesław i Tomasz Greń na Wzgórzu Kaplicówka o godzinie 10.00 odegrają pieśń 'Barka'.
Wieczorem w kościele katolickim św. ap. Piotra i Pawła kolejny koncert. Tym razem żywe rytmy muzyki gospel. Przed publicznością wystąpi tyski zespół God's Property.


Bilety w cenie 10 zł na wszystkie koncerty można nabyć przed kościołem w dniu wydarzenia. Festiwalowi patronuje Portal Śląska Cieszyńskiego OX.pl

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 17-05-2018 12:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 889komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 572komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2398komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1193komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1187komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 871komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1333komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4255komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1103komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .