Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 8983komentarzy: 6

Estakada się sypie!

16-05-2018 16:15

Z dużymi problemami muszą liczyć się kierowcy, którzy przejeżdżają estakadą w ciągu Drogi Krajowej 81 w Skoczowie. Dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontowała na pasach w obu kierunkach zwężenia. Jednak prawdziwy horror na drodze, może zacząć się już w nadchodzący weekend.
Dzisiaj (16.05) estakada w Skoczowie została częściowo zamknięta. fot. Jan Bacza Dzisiaj (16.05) estakada w Skoczowie została częściowo zamknięta. fot. Jan Bacza

- Informujemy, że w dniu 16 maja bieżącego roku, na obiektach mostowych w ciągu DK 81 w Skoczowie, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu – taka informacja pojawiła się na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dzisiaj drogowcy wkroczyli do akcji. Jak czytamy dalej na stronie zarządcy drogi – zmiana organizacji polegać ma na zawężeniu lewego pasa ruchu jezdni w kierunku Wisły do 2,0m. Wprowadzony zostanie również zakaz poruszania się tym pasem dla pojazdów ciężarowych. Jezdnia w kierunku Katowic zawężona zostanie do jednego pasa ruchu. Na obu kierunkach wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30km/h. Pojazdy na odcinku obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu powinny poruszać się w odstępach minimum 50m.

Zmiany te oznaczają jedno. Olbrzymie utrudnienia w przejeździe na tym odcinku DK81 w weekendy. Rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji, Marek Prusak, w rozmowie z OX.pl przyznał, że - po przeglądzie stwierdzono, że stan estakady wymaga ograniczenia ruchu. Zawężyliśmy przekrój i ograniczyliśmy prędkość. Na razie zastanawiamy się, w jaki sposób przywrócić ją do dobrego stanu. Ogólnie mówiąc stan techniczny estakady wymaga remontu - słyszymy od rzecznika. Kiedy można spodziewać się prac naprawczych? Na to pytanie jeszcze nie ma odpowiedzi.

Jak dodaje rzecznik, sprawa jest nagła, w wyniku kontroli zakwestionowano stan techniczny kilku elementów, które mają wpływ na bezpieczne użytkowanie mostu. - Aby nie spowodować dalszej degradacji i nie stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa ruchu, musieliśmy podjąć takie środki. Z uwagi na rozpiętość estakady i natężenie ruchu, które w tym miejscu panuje, jej remont nie jest sprawą ani prostą, ani tanią – dodaje rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA.

Ze słów rzecznika wywnioskować można, że ograniczenia w ruchu na pewno nie znikną w najbliższych tygodniach.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 16-05-2018 16:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krzysztof.mm
17-05-2018 04:36
krzysztof.mm
nie tak dawno [10 lat?...] estakada była w generalnym remoncie przez dosyć długi czas - warto przypomnieć, kto remontował, kto nadzorował
wojtoj
17-05-2018 08:11
wojtoj
Czyli w Skoczowie zacznie się kolejny etap armagedonu.
Korki były od czasu budowy dwóch rond na Objazdowej, teraz dochodzi rozkopany Górny Bór i jeszcze eskatada.
Strach się bać, ale Skoczów stanie.
wyśmienity cwaniaczek
17-05-2018 08:17
wyśmienity cwaniaczek
spokojnie ,spokojnie za niedługo głos zabierze NAJBARDZIEJ OŚWIECONA OSOBA w ox-owej przestrzeni wirtualnej !!!!! O NAJMĄDRZEJSZY, WSZYSTKO WIEDZĄCY I NIGDY SIĘ NIE MYLĄCY dam dara dam !!!!!! b R O N I S Ł A W !!!!! on problem rozwiąże :):):):):):):):):):)
kierowca_bombowca
17-05-2018 09:39
kierowca_bombowca
Na fotce nr 1 i 3 tablica "Zachowaj odstęp między pojazdami 50 m" , na fotce nr 4 siedzi glonojad / analfabeta na zderzaku Skodzie.
Wiadukt był w 2007 roku remontowany, ale długo nie wytrzymał.
tomi71
17-05-2018 11:12
tomi71
@wojtol ...jeszcze Stalmacha więc będzie się działo. Hanysy chcący ominąć w Ochabach korek do świateł w Skoczowie skręcą na Wiślicę i wjeżdżając od tej strony do Skoczowa znów napotkają korek. Będzie "gorrrrące" lato. GDDKiA powinna ustawić już tablice z objazdem do Ustronia i Wisły przy wylocie z Katowic :) ...i skierować cały ruch na Bielsko, a potem Skoczów i np. Ustroń
kierowca_bombowca
17-05-2018 11:49
kierowca_bombowca
Niech hanysy jadą do Wisły przez Bielsko, Szczyrk / Salmopol
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

20. urodziny Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty

20-05-2018 23:30

Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności. Wczoraj (19.05) odbyły się uroczystości jubileuszowe.

wyświetleń: 155komentarzy: 0

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

20-05-2018 22:00

Wczoraj (19.05) w Wiśle odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W wydarzeniu tym wzięli udział strażacy zawodowi oraz druhowie ochotnicy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 12 gmin powiatu cieszyńskiego.

wyświetleń: 358komentarzy: 0

Siatkarki Victorii Cieszyn zakończyły turniej finałowy na trzecim miejscu

20-05-2018 21:40

Podopieczne Andrzeja Husarka i Grzegorza Kosatki przegrały dzisiaj (20.05) z Chemikiem Olsztyn, 0:3. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem tego spotkania było wiadomo, że cieszyniankom nie uda się wywalczyć awansu do II ligi.

wyświetleń: 223komentarzy: 0

Chybianki zakończyły sezon na piątym miejscu

20-05-2018 19:40

Za nami ostatnia, 18. kolejka I Ligi Kobiet w tenisie stołowym. Cukrownik zremisował z Rawą Mazowiecką i ostatecznie uplasował się na piątej pozycji.

wyświetleń: 136komentarzy: 0

Kolarze znowu przejadą przez nasz region

20-05-2018 17:45

Do rozpoczęcia 75. edycji Tour de Pologne pozostały niecałe trzy miesiące. Organizatorzy wyścigu zaprezentowali trasę, która po raz kolejny przebiegnie przez Wisłę.

wyświetleń: 966komentarzy: 0

Gość OX.PL - Krzysztof Puda

20-05-2018 15:00

 Krzysztof Puda o portalach społecznościowych i kulturze w naszym regionie. Jacek Porzycki zapytał również o lata w Tybecie i czy czas spędzony na ''Facebooku'' liczy się do emerytury? Było też na poważnie - o chórach, szkoleniach oraz o życiu w Cieszynie i Strumieniu. Na cały odcinek zapraszamy już w najbliższą 20.05.2018 niedzielę

wyświetleń: 512komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela OX.PL

20-05-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 610komentarzy: 0

Przygotowują się do wielkiego finału

20-05-2018 09:00

Przez dwa dni (18-19.05) uczestnicy tegorocznej, drugiej edycji konkursu kulinarnego EspritChef Junior szkolili się pod czujnym okiem kucharza Krzysztofa Gawlika. Warsztaty odbyły się w Ustroniu.

wyświetleń: 697komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

20-05-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 613komentarzy: 0

Zbliżają się wybory samorządowe

19-05-2018 19:00

Chociaż dokładne terminy, związane z jesiennymi wyborami samorządowymi poznamy dopiero po oficjalnym ogłoszeniu (zarządzeniu) wyborów przez Prezesa Rady Ministrów, co powinno nastąpić najpóźniej na przełomie lipca i sierpnia, to zgodnie z kodeksem wyborczym, możemy wstępnie określić, jakich terminów kandydaci, sztaby wyborcze oraz wyborcy będą musieli przestrzegać.