Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 9040komentarzy: 6

Estakada się sypie!

16-05-2018 16:15

Z dużymi problemami muszą liczyć się kierowcy, którzy przejeżdżają estakadą w ciągu Drogi Krajowej 81 w Skoczowie. Dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontowała na pasach w obu kierunkach zwężenia. Jednak prawdziwy horror na drodze, może zacząć się już w nadchodzący weekend.
Dzisiaj (16.05) estakada w Skoczowie została częściowo zamknięta. fot. Jan Bacza Dzisiaj (16.05) estakada w Skoczowie została częściowo zamknięta. fot. Jan Bacza

- Informujemy, że w dniu 16 maja bieżącego roku, na obiektach mostowych w ciągu DK 81 w Skoczowie, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu – taka informacja pojawiła się na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dzisiaj drogowcy wkroczyli do akcji. Jak czytamy dalej na stronie zarządcy drogi – zmiana organizacji polegać ma na zawężeniu lewego pasa ruchu jezdni w kierunku Wisły do 2,0m. Wprowadzony zostanie również zakaz poruszania się tym pasem dla pojazdów ciężarowych. Jezdnia w kierunku Katowic zawężona zostanie do jednego pasa ruchu. Na obu kierunkach wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30km/h. Pojazdy na odcinku obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu powinny poruszać się w odstępach minimum 50m.

Zmiany te oznaczają jedno. Olbrzymie utrudnienia w przejeździe na tym odcinku DK81 w weekendy. Rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji, Marek Prusak, w rozmowie z OX.pl przyznał, że - po przeglądzie stwierdzono, że stan estakady wymaga ograniczenia ruchu. Zawężyliśmy przekrój i ograniczyliśmy prędkość. Na razie zastanawiamy się, w jaki sposób przywrócić ją do dobrego stanu. Ogólnie mówiąc stan techniczny estakady wymaga remontu - słyszymy od rzecznika. Kiedy można spodziewać się prac naprawczych? Na to pytanie jeszcze nie ma odpowiedzi.

Jak dodaje rzecznik, sprawa jest nagła, w wyniku kontroli zakwestionowano stan techniczny kilku elementów, które mają wpływ na bezpieczne użytkowanie mostu. - Aby nie spowodować dalszej degradacji i nie stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa ruchu, musieliśmy podjąć takie środki. Z uwagi na rozpiętość estakady i natężenie ruchu, które w tym miejscu panuje, jej remont nie jest sprawą ani prostą, ani tanią – dodaje rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA.

Ze słów rzecznika wywnioskować można, że ograniczenia w ruchu na pewno nie znikną w najbliższych tygodniach.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 16-05-2018 16:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krzysztof.mm
17-05-2018 04:36
krzysztof.mm
nie tak dawno [10 lat?...] estakada była w generalnym remoncie przez dosyć długi czas - warto przypomnieć, kto remontował, kto nadzorował
wojtoj
17-05-2018 08:11
wojtoj
Czyli w Skoczowie zacznie się kolejny etap armagedonu.
Korki były od czasu budowy dwóch rond na Objazdowej, teraz dochodzi rozkopany Górny Bór i jeszcze eskatada.
Strach się bać, ale Skoczów stanie.
wyśmienity cwaniaczek
17-05-2018 08:17
wyśmienity cwaniaczek
spokojnie ,spokojnie za niedługo głos zabierze NAJBARDZIEJ OŚWIECONA OSOBA w ox-owej przestrzeni wirtualnej !!!!! O NAJMĄDRZEJSZY, WSZYSTKO WIEDZĄCY I NIGDY SIĘ NIE MYLĄCY dam dara dam !!!!!! b R O N I S Ł A W !!!!! on problem rozwiąże :):):):):):):):):):)
kierowca_bombowca
17-05-2018 09:39
kierowca_bombowca
Na fotce nr 1 i 3 tablica "Zachowaj odstęp między pojazdami 50 m" , na fotce nr 4 siedzi glonojad / analfabeta na zderzaku Skodzie.
Wiadukt był w 2007 roku remontowany, ale długo nie wytrzymał.
tomi71
17-05-2018 11:12
tomi71
@wojtol ...jeszcze Stalmacha więc będzie się działo. Hanysy chcący ominąć w Ochabach korek do świateł w Skoczowie skręcą na Wiślicę i wjeżdżając od tej strony do Skoczowa znów napotkają korek. Będzie "gorrrrące" lato. GDDKiA powinna ustawić już tablice z objazdem do Ustronia i Wisły przy wylocie z Katowic :) ...i skierować cały ruch na Bielsko, a potem Skoczów i np. Ustroń
kierowca_bombowca
17-05-2018 11:49
kierowca_bombowca
Niech hanysy jadą do Wisły przez Bielsko, Szczyrk / Salmopol
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 923komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 383komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 575komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2425komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1197komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1191komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 872komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1333komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4261komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.