Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1465komentarzy: 1

Pomnik ofiar II wojny na cmentarzu w Pastwiskach nie ma prolongaty?

17-05-2018 15:30

O tym, że na pomniku ofiar II wojny światowej na cmentarzu w Cieszynie-Pastwiskach znalazła się informacja o braku prolongaty grobu, poinformował OX.PL zbulwersowany czytelnik, a wiadomo że miejsca pamięci narodowej nie podlegają opłatom. Postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie.
Kartka na pomniku faktycznie widnieje, jednak, jak się okazało ktoś ją tam przekleił i innego nagrobka, fot. indi Kartka na pomniku faktycznie widnieje, jednak, jak się okazało ktoś ją tam przekleił i innego nagrobka, fot. indi

„Kilka tygodni temu byłem na cmentarzu przy ulicy Ładnej w Cieszynie-Pastwiskach”, napisał jeden z naszych czytelników. „Na wielu grobach jest informacja o braku prolongaty grobu. Dotyczy to także starych grobów, o których nikt już nie pamięta. Jednak najdziwniejsze, że taka informacja znalazła się na pomniku ofiar II wojny światowej. Kto powinien opłacać ten pomnik? Przecież nie można czegoś takiego zlikwidować, z powodu braku prolongaty? Pod pomnikiem złożone są kwiaty ze wstęgą z napisem „Miasto Cieszyn”, więc pomnik nie jest zapomniany”.

I okazuje się, że pomnik nie jest zapomniany. – Kartka z napisem „brak prolongaty” na pewno nie została zamieszczona przez pracowników administracji cmentarza – powiedziała nam Karina Żyłka - kierownik Działu Cmentarzy w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Cieszynie. – Ze starannością dbamy o miejsca tego typu. Powiem jeszcze, że w imieniu pana burmistrza na okoliczność Wszystkich Świętych dekorujemy je, więc byłoby wysoce nieodpowiedzialnym z naszej strony, gdyby doszło celowo do takiej sytuacji. Jest mi szalenie przykro, że biorąc pod uwagę specyfikę tych miejsc ktoś potrafi w ten sposób postępować.

Innymi słowy jakiś „dowcipniś” (tu cudzysłów jest jak najbardziej zasadny) przelepił kartkę. Żyłka dodała jeszcze w rozmowie z OX.PL, że w tym roku zdarzały się dni, kiedy nawet po kilka osób dzwoniło, że grób ma opłacony, a te kartki są poprzyklejane. – Nie wiem, czy ktoś sobie znalazł taki sposób na wolny czas, czy ktoś próbuje godzić w nasze dobre imię, nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi jaka mogłaby być motywacja do takich działań.

Pracownicy cmentarni nie przyłapali niestety dotychczas nikogo na gorącym uczynku. Warto również, by odwiedzający groby swoich bliskich bacznie zwracali uwagę na osoby, które znalazły sobie takie „hobby”. Złapanemu „dowcipnisiowi” można wytoczyć proces z powództwa cywilnego za godzenie w dobre imię administracji cmentarza i właściciela grobowca.

(ÿ)

źródło: ox
dodał: BT 17-05-2018 15:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
17-05-2018 18:16
koszor
Głupiejemy jako społeczeństwo.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 870komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 572komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2391komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1191komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1185komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 871komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1332komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4251komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1102komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .