Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1503komentarzy: 1

Nowy chodnik na dni miasta

17-05-2018 09:15

Rozpoczął się drugi etap prac remontowych na skoczowskim rynku. Inwestycja ma zostać zakończona za trzy tygodnie. Wówczas wokół głównego placu miasta będą już idealne chodniki.
Tym razem remontowana jest nawiewrzchnia chodników na pierzei zachodniej i południowej. fot. Jan Bacza Tym razem remontowana jest nawiewrzchnia chodników na pierzei zachodniej i południowej. fot. Jan Bacza

Krusząca się kostka chodnikowa – tak od lat wyglądał trakt pieszych na skoczowskim rynku. Czas zrobił swoje, ostatni remont nawierzchni to połowa lat dziewięćdziesiątych. W ubiegłym roku jednak udało się wyremontować dwie pierzeje rynku. W ramach pierwszego etapu prac nowe płyty położono na odcinku od skrzyżowania ul. Cieszyńskiej z ul. Kościelną do skrzyżowania ul. Bielskiej z ul. Fabryczną (pierzeja północna) oraz od skrzyżowania ul. Bielskiej z ul. Fabryczną do ul. Ustrońskiej (pierzeja wschodnia).

Obecnie trwają prace na dwóch pozostałych pierzejach – południowej i zachodniej. Jest to drugi etap prac realizowanych w ramach zadnia inwestycyjnego pn. „Skoczów – Hradek. Podniesienie atrakcyjności turystycznej poprzez rewitalizację centrów miejscowości II”. W ramach robót zdemontowana zostanie stara nawierzchnia z kotki brukowej i wykonana nowa podbudowa. Nowa nawierzchnia chodników zostanie wykonana z płyt granitowych i granitowej kostki kamiennej. Prace remontowe powinny zostać zakończone przed tegorocznymi Dniami Skoczowa – informuje skoczowski urząd - czyli do 10 czerwca.

Z powodu prac, wejście do ratusza w czasie trwania remontu znajduje się od strony podwórza. Inwestycję wykonuje firma z Cieszyna. Jak informuje Biuletyn Informacji Publicznej jej oferta opiewa na kwotę 112 tysięcy złotych.


JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB 17-05-2018 09:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
17-05-2018 17:21
mariobross1977
Urzedasy sobie pod gmina chodniki remontuja. A ulica Czarny Chodnik jak w zeszlym roku wycieli drzewa i nasypali troche kamienia tak zostawili nie dokonczona!!! Darmizjady nic do konca nie potrafia zrobic!!! Kobiety z wozkami z dziecmi nie potrafia swobodnie przejechac bo maja utrudniony przejazd na rowerze nie mozna przejechac bo istnieje ryzyko przebicia opon kamienie porozrzucane po calej drodze krew czlowieka zalewa jak to widzi!!! W Skoczowie jeszcze jedno nie jest zrobione a juz nastepne sie robi. Jak tak dalej bedzie to Skoczow za chwile bedzie wygladal na na poligonie!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 902komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 380komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 573komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2406komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1195komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1191komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 871komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1333komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4257komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1103komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .