Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2967komentarzy: 5

Samorządowiec zwraca uwagę na fatalny stan dróg w Gminie Istebna

15-05-2018 19:45

W chwili obecnej trudno wskazać realny termin kompleksowej przebudowy dróg wojewódzkich nr 941 i 943 na terenie Gminy Istebna - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w odpowiedzi na pismo radnego Janusza Juroszka.
Samorządowiec zwraca uwagę na fatalny stan dróg wojewódzkich w Gminie Istebna / fot. fb JJ Samorządowiec zwraca uwagę na fatalny stan dróg wojewódzkich w Gminie Istebna / fot. fb JJ

Początkiem kwietnia br. radny powiatowy Janusz Juroszek skierował do Marszałka Województwa Śląskiego pismo ws. remontu dróg wojewódzkich na terenie Trójwsi. Jako Przewodniczący Komisji Dróg i Bezpieczeństwa Powiatu Cieszyńskiego poczułem się zobowiązany do wystosowania takiego pisma. Temat spotkał się z dużym zainteresowaniem. To zmobilizowało mnie do wystosowania kolejnego pisma, tym razem do wszystkich posłów z naszego regionu, z różnych opcji politycznych, o wsparcie mojej inicjatywy remontu dróg wojewódzkich (DW-941, DW-943) – przyznał w rozmowie z naszą redakcją radny Janusz Juroszek.

W wystosowanym do Marszałka piśmie samorządowiec zwraca się z prośbą o zabezpieczenie w budżecie województwa śląskiego środków na remont wspomnianych dróg położonych w Trójwsi Beskidzkiej. Obecny stan tych dróg jest katastrofalny, remonty bieżące na obecnym etapie są niewystarczające, a wręcz niemożliwe do wykonania, ze względu na ogromne zniszczenia drogowe po okresie zimowym. Droga DW-943 w stronę Koniakowa jest tak zniszczona ,że miejscami wręcz nieprzejezdna, co może spowodować poważne uszkodzenia samochodów – zwraca w pismie, uwagę Juroszek.

Ostatni raz drogi te były remontowane w 1985 roku, ze względu na przejazd kolarzy przez Trójwieś z okazji wyścigu pokoju. Od tego czasu żadnego poważnego remontu nie było. Remonty cząstkowe nie przynoszą efektu – dodaje Juroszek, po czym zwraca uwagę, iż są to miejscowości turystyczne. Trójwieś odwiedza sporo turystów, głównie ze śląska. Dlatego mam nadzieję, że województwo coś w tej sprawie zrobi.

Kilka dni temu Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego odpowiedział na pismo samorządowca. Póki co, nie podaje żadnych konkretnych informacji. Gruntowny remont wspomnianych dróg wyniósłby ponad 140 mln zł. Jak informuje Urząd Marszałkowski w budżecie województwa nie ma takich środków z przeznaczeniem na ten cel. Dodano jednak, iż na bieżąco wykonywane są remonty cząstkowe oraz konserwacyjne, by zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg oraz ciągłość nawierzchni. 

Będę walczyć o jak najszybszy remont najbardziej zniszczonych odcinków drogi. Już teraz województwo obiecuje wymianę warstwy ściernej na odcinku 2,5 km jeszcze w bieżącym roku. Nadal czekam na odpowiedz Posłów w tym temacie – podkreśla na swoim profilu facebookowym Juroszek.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 15-05-2018 19:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

PiastCieszyński
15-05-2018 21:52
PiastCieszyński
Bardzo dobra i potrzebna inicjatywa Pana radnego. Oby więcej takich radnych, którym leży na sercu dobro mieszkańców. Gratuluję obywatelskiej postawy.
ciotka matylda
16-05-2018 06:52
ciotka matylda
Pan,
ciotka matylda
16-05-2018 07:02
ciotka matylda
Radny pan Juroszek zapomniał dodać, że oprócz Ślązaków, Trojwieś odwiedza też pan Prezydent więc tam należało skierować to pismo. Robi to w co prawda zimą ale dziury wtedy też są. Dziwię się, że Trojwieś ma teraz problemy z drogami. Premier obiecał pieniądze na drogi a komu jak komu ale w miejscowościach tak ochoczo głosujących na obecną władzę drogi powinne być przykładem. Nie piszę tego złośliwie, bo zawsze tak było, że najpierw robimy dla swoich a jeśli coś zostanie to załatamy jakieś dziury u przeciwnika.
Ps.poprzedni wpis jakimś cudem poleciał przed dokończeniem.
PiastCieszyński
16-05-2018 11:15
PiastCieszyński
Może dlatego że drogi wojewódzkie podlegają kompetencji marszałka województwa a jak wiemy w sejmiku wciąż ma większość PO/PSL. Na szczęście na jesień wybory samorządowe. W sumie nie dziwię się że partia rządząca cieszy się tak wielkim poparciem skoro zagorzali fani totalnej opozycji nie rozróżniają nawet zadań organów administracji rządowej a samorządowej.
bronek91
16-05-2018 13:36
bronek91
To bardzo szlachetne ze strony Pana Samorządowca iż wystosował pismo takiej a nie innej treści w sprawie, która dotyczy sfery publicznej. Pragnę jedynie zasugerować, iż jeżeli ten akt poświęcenia wzbudził tak duże zainteresowanie, wychodzi z tego, iż pisanie listów w sprawach publicznych nie stanowi zachowania powszechnego wśród samorządowców a to chyba dobrze o tej klasie nie świadczy. Przypominam, iż w Polsce, co do zasady obowiązuje równość wobec prawa i naprawdę nie trzeba być samorządowcem, aby wysłać list tej treści. Co więcej, zwykły obywatel zostałby przez adresata potraktowany w taki sam sposób. Jestem tylko ciekaw, jak w sytuacji przecieku, zwykłego obywatela potraktowałaby lokalna opinia publiczna. Uznałaby ten akt również za coś szlachetnego, czy raczej dowód na głupotę????

Przy okazji przypominam, iż jako radnemu powiatowemu, temu Panu przysługuje szerszy, niż zwykłemu obywatelowi zakres inicjatyw w tej sprawie. Teoretycznie zawsze może się starać o przejęcie drogi przez powiat, w zamian za remont, może starać się dofinansować remont ze środków powiatu itd. Tak nawiasem, powiat także ma wiele dróg publicznych, które wymagają remontu, a politycy gminy kwestię ich remontu cedują właśnie na powiat.... Moim zdaniem to tłumaczenie jest bez sensu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

20. urodziny Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty

20-05-2018 23:30

Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności. Wczoraj (19.05) odbyły się uroczystości jubileuszowe.

wyświetleń: 158komentarzy: 0

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

20-05-2018 22:00

Wczoraj (19.05) w Wiśle odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W wydarzeniu tym wzięli udział strażacy zawodowi oraz druhowie ochotnicy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 12 gmin powiatu cieszyńskiego.

wyświetleń: 363komentarzy: 0

Siatkarki Victorii Cieszyn zakończyły turniej finałowy na trzecim miejscu

20-05-2018 21:40

Podopieczne Andrzeja Husarka i Grzegorza Kosatki przegrały dzisiaj (20.05) z Chemikiem Olsztyn, 0:3. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem tego spotkania było wiadomo, że cieszyniankom nie uda się wywalczyć awansu do II ligi.

wyświetleń: 227komentarzy: 0

Chybianki zakończyły sezon na piątym miejscu

20-05-2018 19:40

Za nami ostatnia, 18. kolejka I Ligi Kobiet w tenisie stołowym. Cukrownik zremisował z Rawą Mazowiecką i ostatecznie uplasował się na piątej pozycji.

wyświetleń: 136komentarzy: 0

Kolarze znowu przejadą przez nasz region

20-05-2018 17:45

Do rozpoczęcia 75. edycji Tour de Pologne pozostały niecałe trzy miesiące. Organizatorzy wyścigu zaprezentowali trasę, która po raz kolejny przebiegnie przez Wisłę.

wyświetleń: 969komentarzy: 0

Gość OX.PL - Krzysztof Puda

20-05-2018 15:00

 Krzysztof Puda o portalach społecznościowych i kulturze w naszym regionie. Jacek Porzycki zapytał również o lata w Tybecie i czy czas spędzony na ''Facebooku'' liczy się do emerytury? Było też na poważnie - o chórach, szkoleniach oraz o życiu w Cieszynie i Strumieniu. Na cały odcinek zapraszamy już w najbliższą 20.05.2018 niedzielę

wyświetleń: 512komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela OX.PL

20-05-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 610komentarzy: 0

Przygotowują się do wielkiego finału

20-05-2018 09:00

Przez dwa dni (18-19.05) uczestnicy tegorocznej, drugiej edycji konkursu kulinarnego EspritChef Junior szkolili się pod czujnym okiem kucharza Krzysztofa Gawlika. Warsztaty odbyły się w Ustroniu.

wyświetleń: 697komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

20-05-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 614komentarzy: 0

Zbliżają się wybory samorządowe

19-05-2018 19:00

Chociaż dokładne terminy, związane z jesiennymi wyborami samorządowymi poznamy dopiero po oficjalnym ogłoszeniu (zarządzeniu) wyborów przez Prezesa Rady Ministrów, co powinno nastąpić najpóźniej na przełomie lipca i sierpnia, to zgodnie z kodeksem wyborczym, możemy wstępnie określić, jakich terminów kandydaci, sztaby wyborcze oraz wyborcy będą musieli przestrzegać.

wyświetleń: 1406komentarzy: 4
Kontakt z redkacją .