Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2986komentarzy: 5

Samorządowiec zwraca uwagę na fatalny stan dróg w Gminie Istebna

15-05-2018 19:45

W chwili obecnej trudno wskazać realny termin kompleksowej przebudowy dróg wojewódzkich nr 941 i 943 na terenie Gminy Istebna - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w odpowiedzi na pismo radnego Janusza Juroszka.
Samorządowiec zwraca uwagę na fatalny stan dróg wojewódzkich w Gminie Istebna / fot. fb JJ Samorządowiec zwraca uwagę na fatalny stan dróg wojewódzkich w Gminie Istebna / fot. fb JJ

Początkiem kwietnia br. radny powiatowy Janusz Juroszek skierował do Marszałka Województwa Śląskiego pismo ws. remontu dróg wojewódzkich na terenie Trójwsi. Jako Przewodniczący Komisji Dróg i Bezpieczeństwa Powiatu Cieszyńskiego poczułem się zobowiązany do wystosowania takiego pisma. Temat spotkał się z dużym zainteresowaniem. To zmobilizowało mnie do wystosowania kolejnego pisma, tym razem do wszystkich posłów z naszego regionu, z różnych opcji politycznych, o wsparcie mojej inicjatywy remontu dróg wojewódzkich (DW-941, DW-943) – przyznał w rozmowie z naszą redakcją radny Janusz Juroszek.

W wystosowanym do Marszałka piśmie samorządowiec zwraca się z prośbą o zabezpieczenie w budżecie województwa śląskiego środków na remont wspomnianych dróg położonych w Trójwsi Beskidzkiej. Obecny stan tych dróg jest katastrofalny, remonty bieżące na obecnym etapie są niewystarczające, a wręcz niemożliwe do wykonania, ze względu na ogromne zniszczenia drogowe po okresie zimowym. Droga DW-943 w stronę Koniakowa jest tak zniszczona ,że miejscami wręcz nieprzejezdna, co może spowodować poważne uszkodzenia samochodów – zwraca w pismie, uwagę Juroszek.

Ostatni raz drogi te były remontowane w 1985 roku, ze względu na przejazd kolarzy przez Trójwieś z okazji wyścigu pokoju. Od tego czasu żadnego poważnego remontu nie było. Remonty cząstkowe nie przynoszą efektu – dodaje Juroszek, po czym zwraca uwagę, iż są to miejscowości turystyczne. Trójwieś odwiedza sporo turystów, głównie ze śląska. Dlatego mam nadzieję, że województwo coś w tej sprawie zrobi.

Kilka dni temu Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego odpowiedział na pismo samorządowca. Póki co, nie podaje żadnych konkretnych informacji. Gruntowny remont wspomnianych dróg wyniósłby ponad 140 mln zł. Jak informuje Urząd Marszałkowski w budżecie województwa nie ma takich środków z przeznaczeniem na ten cel. Dodano jednak, iż na bieżąco wykonywane są remonty cząstkowe oraz konserwacyjne, by zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg oraz ciągłość nawierzchni. 

Będę walczyć o jak najszybszy remont najbardziej zniszczonych odcinków drogi. Już teraz województwo obiecuje wymianę warstwy ściernej na odcinku 2,5 km jeszcze w bieżącym roku. Nadal czekam na odpowiedz Posłów w tym temacie – podkreśla na swoim profilu facebookowym Juroszek.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 15-05-2018 19:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

PiastCieszyński
15-05-2018 21:52
PiastCieszyński
Bardzo dobra i potrzebna inicjatywa Pana radnego. Oby więcej takich radnych, którym leży na sercu dobro mieszkańców. Gratuluję obywatelskiej postawy.
ciotka matylda
16-05-2018 06:52
ciotka matylda
Pan,
ciotka matylda
16-05-2018 07:02
ciotka matylda
Radny pan Juroszek zapomniał dodać, że oprócz Ślązaków, Trojwieś odwiedza też pan Prezydent więc tam należało skierować to pismo. Robi to w co prawda zimą ale dziury wtedy też są. Dziwię się, że Trojwieś ma teraz problemy z drogami. Premier obiecał pieniądze na drogi a komu jak komu ale w miejscowościach tak ochoczo głosujących na obecną władzę drogi powinne być przykładem. Nie piszę tego złośliwie, bo zawsze tak było, że najpierw robimy dla swoich a jeśli coś zostanie to załatamy jakieś dziury u przeciwnika.
Ps.poprzedni wpis jakimś cudem poleciał przed dokończeniem.
PiastCieszyński
16-05-2018 11:15
PiastCieszyński
Może dlatego że drogi wojewódzkie podlegają kompetencji marszałka województwa a jak wiemy w sejmiku wciąż ma większość PO/PSL. Na szczęście na jesień wybory samorządowe. W sumie nie dziwię się że partia rządząca cieszy się tak wielkim poparciem skoro zagorzali fani totalnej opozycji nie rozróżniają nawet zadań organów administracji rządowej a samorządowej.
bronek91
16-05-2018 13:36
bronek91
To bardzo szlachetne ze strony Pana Samorządowca iż wystosował pismo takiej a nie innej treści w sprawie, która dotyczy sfery publicznej. Pragnę jedynie zasugerować, iż jeżeli ten akt poświęcenia wzbudził tak duże zainteresowanie, wychodzi z tego, iż pisanie listów w sprawach publicznych nie stanowi zachowania powszechnego wśród samorządowców a to chyba dobrze o tej klasie nie świadczy. Przypominam, iż w Polsce, co do zasady obowiązuje równość wobec prawa i naprawdę nie trzeba być samorządowcem, aby wysłać list tej treści. Co więcej, zwykły obywatel zostałby przez adresata potraktowany w taki sam sposób. Jestem tylko ciekaw, jak w sytuacji przecieku, zwykłego obywatela potraktowałaby lokalna opinia publiczna. Uznałaby ten akt również za coś szlachetnego, czy raczej dowód na głupotę????

Przy okazji przypominam, iż jako radnemu powiatowemu, temu Panu przysługuje szerszy, niż zwykłemu obywatelowi zakres inicjatyw w tej sprawie. Teoretycznie zawsze może się starać o przejęcie drogi przez powiat, w zamian za remont, może starać się dofinansować remont ze środków powiatu itd. Tak nawiasem, powiat także ma wiele dróg publicznych, które wymagają remontu, a politycy gminy kwestię ich remontu cedują właśnie na powiat.... Moim zdaniem to tłumaczenie jest bez sensu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 930komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 383komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 577komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2427komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1197komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1191komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 872komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1333komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4262komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1105komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .