Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3075komentarzy: 0

Złodziej znów okradł żłobek

15-05-2018 14:40

W ubiegły weekend (12-13.05) złodziej znów zawitał do żłobka ''Tup tup'' w Cieszynie, znajdującego się przy ulicy Katowickiej (przed skrętem na ul. Pikiety). Tym razem złodzieje usiłowali ukraść prawie całe wyposażenie placu zabaw, należącego do żłobka, ostatecznie zniknął jednak najbardziej wartościowy element - konstrukcja z domkiem i zjeżdżalnią dla dzieci.
zdjęcie poglądowe. Fot: Pixabay.com zdjęcie poglądowe. Fot: Pixabay.com

- W styczniu tego roku złodziej ukradł domek dla dzieci. Na szczęście domek ten udało się odnaleźć. Tym razem złodzieje usiłowali ukraść znacznie więcej, byli też lepiej przygotowani do tego przedsięwzięcia. Prawdopodobnie zaparkowali na pustej posesji graniczącej ze żłobkiem, przecięli siatkę ogrodzeniową i wynieśli większą część wyposażenia placu zabaw. Nie wiadomo, czy reszta sprzętów nie zmieściła się złodziejom w samochodzie, czy też coś ich spłoszyło, ponieważ większość rzeczy została znaleziona porzucona poza ogrodzeniem. Zniknęła jednak instalacja z domkiem i zjeżdżalnią, która była na placu zabaw zdecydowanie najbardziej wartościowym przedmiotem – tłumaczyła w rozmowie z portalem ox.pl Izabela Pustówka, dyrektor żłobka.

Policja została zawiadomiona, na miejscu pojawili się mundurowi, którzy przeprowadzili odpowiednie czynności służbowe. Zgodnie z obserwacjami pracowników żłobka, do kradzieży musiało dojść w czasie weekendu (12-13.05), gdyż w piątek (11.05) wszystkie sprzęty znajdowały się jeszcze na miejscu. W poniedziałek w godzinach porannych zauważono ślady włamania na teren posesji i brak odpowiednich sprzętów.

Złodziej postanowił pojawić się na placu zabaw należącym do żłobka już po raz drugi. Nie wiadomo, czy mamy styczność z tą samą osobą, czy po prostu więcej osób wpadło na tak bezczelny pomysł, jakim jest zabranie dzieciom zabawek, z których mogą korzystać w czasie pobytu w żłobku. Po styczniowym nagłośnieniu sprawy zaginiony wtedy domek dla dzieci został odnaleziony, dzięki osobom, które zauważyły go porzucony na terenie pobliskiej posesji – teraz również liczymy na pomoc ludzi. Poprzednim razem sprzęt udało się odnaleźć, mamy nadzieję, że tym razem również ktoś coś zauważy. Jeżeli ktoś coś widział, albo jeżeli zauważy podobny sprzęt w miejscu, w którym wcześniej go nie było, co w jakiś sposób wzbudzi jego wątpliwości, bardzo prosimy o kontakt z dyrekcją żłobka, bądź z policją – uzupełnia Pustówka.

O poprzedniej kradzieży pisaliśmy tutaj

źródło: ox.pl
dodał: JS 15-05-2018 14:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 932komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 383komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 578komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2429komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1197komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1192komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 872komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1333komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4262komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1105komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .