Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1971komentarzy: 0

49 rajd młodzieży Powiatu Cieszyńskiego ''Powitanie wiosny''

14-05-2018 19:15

12 maja 2018 roku odbył się 49 rajd młodzieży Powiatu Cieszyńskiego ''Powitanie wiosny'', którego organizatorem był Oddział PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie.
fot. Krzysztof Greń fot. Krzysztof Greń

W ubiegłą sobotę Chata na Grabowej gościła blisko 1000 uczestników 49 rajdu młodzieży Powiatu Cieszyńskiego „Powitanie wiosny”, dofinansowanego z budżetu Miasta Cieszyna oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie. W przygotowanym biurze rajdu zgłaszały się drużyny po przejściu jednej z siedmiu proponowanych tras.

Przez cały czas trwania rajdu działał Terenowy Punkt Weryfikacyjny Górskiej Odznaki Turystycznej. Efektem jego pracy było zweryfikowanie 22 odznak, w tym 4 małe GOT –u w stopniu brązowym. W samo południe odbył się również konkurs wiedzy turystycznej w trzech grupach wiekowych.

W kategorii szkoły podstawowe klasy 1-6, laureatami konkursu zostali: 1. miejsce – Kacper Wolski, 2. miejsce – Aleksander Kurdun, 3. miejsce – Zuzanna Paprota, 4. miejsce – Szymon Sikora. W kategorii 7-8 klasy szkoły podstawowej i gimnazja zdobyli: 1. miejsce – Krzysztof Londzin, 2. miejsce – Kamil Zahraj, 3. miejsce – Kamil Faron, 4. miejsce – Dawid Sikora.Zwycięzcy w kategorii szkoły ponadgimnazjalne uplasowali się następująco: 1. miejsce –  Magdalena Żyła, 2. miejsce – Sebastian Kuboszek, 3. miejsce – Wiktoria Kurowska i 4. miejsce – Klaudia Buczek.

Organizatorzy nagrodzili pucharami również najliczniejsze drużyny w dwóch kategoriach: Powiat i miasto Cieszyn. W pierwszej grupie znalazły się: Szkoła Podstawowa w Kończycach Małych, Szkoła Podstawowa w Zebrzydowicach, Szkoła Podstawowa w Drogomyślu, Szkoła Podstawowa w Kaczycach i Szkoła Podstawowa w Kończycach Wielkich. Drugą kategorię tworzyły: Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych, Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 5.
Puchary wręczył Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura wraz z wice prezesem Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie Janem Pollokiem i komandorem rajdu Bogusławem Bujokiem.

Uczestnicy 49 rajdu młodzieży Powiatu Cieszyńskiego obejrzeli pokaz Gorskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przybliżył zasady bezpiecznego zachowania się w górach.

red./mat.pras.
 


źródło: OX.PL
dodał: red. 14-05-2018 19:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 919komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 382komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 575komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2421komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1197komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1191komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 872komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1333komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4261komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1104komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .