Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1134komentarzy: 0

Jak sprawdzić firmę oferującą pożyczki przez internet?

14-05-2018 10:50

Konsekwencje zaciągnięcia pożyczki w firmie, która stosuje nieuczciwe praktyki, mogą być bardzo bolesne. Począwszy od utraty pieniędzy, które np. stanowiły opłatę za rozpatrzenie wniosku, po kradzież danych i wykorzystanie ich w celu zaciągnięcia chwilówek, pożyczek ratalnych i to nie tylko w firmach pozabankowych, ale również w bankach. Sprawdzenie wiarygodności firmy jest pierwszym krokiem do bezpiecznego zaciągnięcia pożyczki przez internet. A zrobisz to w kilka minut.

Rejestr Firm Pożyczkowych

Jeszcze kilka miesięcy temu bazę firm pożyczkowych prowadził Polski Związek Instytucji Pożyczkowych (przed zmianą nazwy Związek Firm Pożyczkowych). A obecnie Rejestr Instytucji Pożyczkowych prowadzony jest przez Komisję Nadzoru Finansowego. Znowelizowana w ubiegłym roku ustawa o kredycie konsumenckim, jasno określa wymagania wobec przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić tego typu działalność. Firma musi posiadać kapitał zakładowy w kwocie nie mniejszej niż 200 tys. zł i nie może on pochodzić z kredytu. Ponadto, tego typu działalność musi być prowadzona w formie spółki akcyjnej bądź spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Rejestr Instytucji Pożyczkowych pozwala w łatwy sposób sprawdzić wiarygodność firmy, gdyż każda tego typu działalność jest zobowiązania do zgłoszenia do bazy. Jeśli nie ma jej na liście, absolutnie nie należy zaciągać pożyczki online w takiej firmie.

Jak sprawdzić czy firma jest w RFP?

Wystarczy wejść na stronę KNF, następnie kliknąć w wyszukiwarka podmiotów (pod obrazkiem) i czytaj więcej (obok obrazka). W kolejnym kroku należy rozwinąć pole ‘kategorie’ i wybrać rejestry. Obok w kolumnie rejestry zaznaczyć ‘Rejestr Firm Pożyczkowych’ i w puste pole wpisać nazwę firmy. System wyszuka czy taka działalność jest wpisana do rejestru, a zatem czy działa legalnie.

Lista ostrzeżeń KNF

To istotny element sprawdzania wiarygodności firmy. Jeśli KNF ma wątpliwości co do prowadzenia działalności pożyczkowej, wydaje ostrzeżenie przed korzystaniem z usług firmy. I pożyczka online zaciągnięta w takiej firmie wiążę się z ryzykiem. Aby wejść na listę ostrzeżeń, podobnie jak przy Rejestrze Firm Pożyczkowych, tylko klikamy w pierwsze okienko pod obrazkiem, czyli lista ostrzeżeń, a następnie czytaj dalej. Po przejściu na kolejną stronę należy wpisać nazwę firmy i wyszukać. Takim sposobem dowiesz się, czy wobec firmy nie toczy się żadne postępowanie.

Sprawdź opinie klientów

To one są bardzo cennym źródłem informacji. Na wielu popularnych portalach internetowych znajdziesz nie tylko rankingi firm pożyczkowych, ale również opinie klientów. Z nich dowiesz się, w jaki sposób firma traktuje klientów, czy w większości są zadowoleni czy też nie. Czego możesz się spodziewać, np. jak szybko rozpatrywany jest wniosek, ile czasu trzeba czekać na przelew, czy firma zgadza się na rozłożenie zobowiązania na raty, jeśli nie zostało spłacone w terminie itd. Jednym słowem będziesz wiedzieć, czego się spodziewać.

Co powinno wzbudzić czujność?

Pomimo stworzenia Rejestru Firm Pożyczkowych, wciąż zdarza się, że ludzie padają ofiarami oszustw. Jednym z najczęstszych jest wymaganie opłaty za rozpatrzenie wniosku bądź uruchomienie pożyczki, różnie jest to nazywane, ale chodzi o jedno, by zainteresowany pożyczką przelał określoną kwotę przed jej otrzymaniem. Jeśli zostaniesz o to poproszony, od razu zrezygnuj z takiej oferty, bo żadna uczciwa firma nie wymaga przedpłat. Po kolejne, czujność powinno wzbudzić mało informacji o firmie na stronie. Wchodząc w zakładkę kontakt, podane powinny być wszystkie informacje, czyli dokładny adres firmy, telefon, mail. W celu weryfikacji danych możesz zadzwonić na infolinię. Brak danych adresowych, a do kontaktu tylko mail, jest mocno podejrzany.

Wybieraj znane marki

Jeśli chcesz, by pożyczka przez internet nie kojarzyła Ci się źle, wybieraj znane firmy. Jest ich cała masa i wystarczy przejrzeć rankingi pożyczek pozabankowych, by dowiedzieć się, które są obecnie popularne, opłacalne i bezpieczne.
Większość pożyczkodawców stosuje politykę odpowiedzialnego pożyczania, dbając o klienta i siebie, ale oczywiście znajdą się też czarne owce, na które trzeba uważać.

Artykuł sponsorowany

źródło: OX.PL
dodał: ES 14-05-2018 10:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączonePozostałe wiadomości

Książnica: Gawęda o Legionach i profesjonalny wykład o gen. Sosnkowskim

24-05-2018 07:30

Dwudziestu entuzjastów ojczystych dziejów stawiło się we wtorek 22 maja na kolejnym cyklu wykładów "Akademii Niepodległości" w Książnicy Cieszyńskiej. Podczas spotkania słuchacze zapoznali się z próbą odmityzowania historii Legionów oraz samego Józefa Piłsudskiego autorstwa prof. Andrzeja Chwalby, a także mieli okazję dowiedzieć się o mało znanym w powszechnej świadomości współtwórcy Niepodległej, Kazimierzu Sosnkowskim, którego postać przybliżył dr Jerzy Kirszak.

wyświetleń: 60komentarzy: 0

Recytowali w hołdzie Polsce Niepodległej

23-05-2018 19:00

Wczoraj (22.05) w Szkole Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski ''Życie jest i wdzięczność nasza'' w hołdzie Polsce Niepodległej. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie z całego powiatu.  

wyświetleń: 581komentarzy: 1

Refleksologia w szpitalu - ''Pro salute''

23-05-2018 17:15

We wtorek (22.05) na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu Pro salute „Hoży, a nie chorzy seniorzy”. Tym razem specjalista refleksolog Wioletta Szojda opowiedziała o terapii, jaką jest uciskanie odpowiednich punktów, znajdujących się na stopach oraz na dłoniach.

wyświetleń: 687komentarzy: 0

Gość OX.pl - Katarzyna Gładczak [zwiastun]

23-05-2018 15:25

Katarzyna Gładczak o jubileuszu największej Szkoły Podstawowej w Cieszynie i o pracy na stanowisku dyrektora. Jak funkcjonuje SP nr 2? Co oferuje uczniom, nauczycielom i rodzicom? Jacek Porzycki zapytał również o schron, podróż tramwajem i najtrudniejsze obowiązki. Cała rozmowa już w najbliższą niedzielę, 27.05.2018 - Zapraszamy!

wyświetleń: 896komentarzy: 0

Stacje naprawcze dla rowerów

23-05-2018 13:45

W Cieszynie przy ulicy Hajduka oraz na Al. Łyska (teren Lasku Miejskiego) zamontowane zostały stcaje naprawcze dla rowerów. Realizacja projektu „Razem Damy Radę” została wdrożona dzięki akcji Castorama Tour, która odbyła się 30 lipca 2017 roku. W ramach głosowania został wyłoniony zwycięski projekt, którym okazały się stacje naprawcze dla rowerów – była to inicjatywa Urzędu Miasta.

wyświetleń: 1283komentarzy: 0

Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego

23-05-2018 12:35

Od grudnia 2017 roku działa uruchomione przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

wyświetleń: 447komentarzy: 0

II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach

23-05-2018 11:00

W sobotę 26 maja 2018 w odbędzie się II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach. Gospodarzami tego wydarzenia będzie LUCE Bielsko Biała I. 

wyświetleń: 220komentarzy: 0

Najmłodsi stela 39/663/2018

23-05-2018 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3685komentarzy: 0

Menażka i ożeż ty! - najtrudniejsze słowa dyktanda

23-05-2018 07:30

Wczoraj (22.05) w Cieszynie odbyła się kolejna, IX już edycja, Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie", skierowanego do uczniów cieszyńskich szkół podstawowych. W tym roku nagrodę główną, unikatowe pióro, po raz pierwszy w historii konkursu otrzymał uczeń z Czeskiego Cieszyna.

wyświetleń: 852komentarzy: 1

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 640komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .