Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1127komentarzy: 0

Jak sprawdzić firmę oferującą pożyczki przez internet?

14-05-2018 10:50

Konsekwencje zaciągnięcia pożyczki w firmie, która stosuje nieuczciwe praktyki, mogą być bardzo bolesne. Począwszy od utraty pieniędzy, które np. stanowiły opłatę za rozpatrzenie wniosku, po kradzież danych i wykorzystanie ich w celu zaciągnięcia chwilówek, pożyczek ratalnych i to nie tylko w firmach pozabankowych, ale również w bankach. Sprawdzenie wiarygodności firmy jest pierwszym krokiem do bezpiecznego zaciągnięcia pożyczki przez internet. A zrobisz to w kilka minut.

Rejestr Firm Pożyczkowych

Jeszcze kilka miesięcy temu bazę firm pożyczkowych prowadził Polski Związek Instytucji Pożyczkowych (przed zmianą nazwy Związek Firm Pożyczkowych). A obecnie Rejestr Instytucji Pożyczkowych prowadzony jest przez Komisję Nadzoru Finansowego. Znowelizowana w ubiegłym roku ustawa o kredycie konsumenckim, jasno określa wymagania wobec przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić tego typu działalność. Firma musi posiadać kapitał zakładowy w kwocie nie mniejszej niż 200 tys. zł i nie może on pochodzić z kredytu. Ponadto, tego typu działalność musi być prowadzona w formie spółki akcyjnej bądź spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Rejestr Instytucji Pożyczkowych pozwala w łatwy sposób sprawdzić wiarygodność firmy, gdyż każda tego typu działalność jest zobowiązania do zgłoszenia do bazy. Jeśli nie ma jej na liście, absolutnie nie należy zaciągać pożyczki online w takiej firmie.

Jak sprawdzić czy firma jest w RFP?

Wystarczy wejść na stronę KNF, następnie kliknąć w wyszukiwarka podmiotów (pod obrazkiem) i czytaj więcej (obok obrazka). W kolejnym kroku należy rozwinąć pole ‘kategorie’ i wybrać rejestry. Obok w kolumnie rejestry zaznaczyć ‘Rejestr Firm Pożyczkowych’ i w puste pole wpisać nazwę firmy. System wyszuka czy taka działalność jest wpisana do rejestru, a zatem czy działa legalnie.

Lista ostrzeżeń KNF

To istotny element sprawdzania wiarygodności firmy. Jeśli KNF ma wątpliwości co do prowadzenia działalności pożyczkowej, wydaje ostrzeżenie przed korzystaniem z usług firmy. I pożyczka online zaciągnięta w takiej firmie wiążę się z ryzykiem. Aby wejść na listę ostrzeżeń, podobnie jak przy Rejestrze Firm Pożyczkowych, tylko klikamy w pierwsze okienko pod obrazkiem, czyli lista ostrzeżeń, a następnie czytaj dalej. Po przejściu na kolejną stronę należy wpisać nazwę firmy i wyszukać. Takim sposobem dowiesz się, czy wobec firmy nie toczy się żadne postępowanie.

Sprawdź opinie klientów

To one są bardzo cennym źródłem informacji. Na wielu popularnych portalach internetowych znajdziesz nie tylko rankingi firm pożyczkowych, ale również opinie klientów. Z nich dowiesz się, w jaki sposób firma traktuje klientów, czy w większości są zadowoleni czy też nie. Czego możesz się spodziewać, np. jak szybko rozpatrywany jest wniosek, ile czasu trzeba czekać na przelew, czy firma zgadza się na rozłożenie zobowiązania na raty, jeśli nie zostało spłacone w terminie itd. Jednym słowem będziesz wiedzieć, czego się spodziewać.

Co powinno wzbudzić czujność?

Pomimo stworzenia Rejestru Firm Pożyczkowych, wciąż zdarza się, że ludzie padają ofiarami oszustw. Jednym z najczęstszych jest wymaganie opłaty za rozpatrzenie wniosku bądź uruchomienie pożyczki, różnie jest to nazywane, ale chodzi o jedno, by zainteresowany pożyczką przelał określoną kwotę przed jej otrzymaniem. Jeśli zostaniesz o to poproszony, od razu zrezygnuj z takiej oferty, bo żadna uczciwa firma nie wymaga przedpłat. Po kolejne, czujność powinno wzbudzić mało informacji o firmie na stronie. Wchodząc w zakładkę kontakt, podane powinny być wszystkie informacje, czyli dokładny adres firmy, telefon, mail. W celu weryfikacji danych możesz zadzwonić na infolinię. Brak danych adresowych, a do kontaktu tylko mail, jest mocno podejrzany.

Wybieraj znane marki

Jeśli chcesz, by pożyczka przez internet nie kojarzyła Ci się źle, wybieraj znane firmy. Jest ich cała masa i wystarczy przejrzeć rankingi pożyczek pozabankowych, by dowiedzieć się, które są obecnie popularne, opłacalne i bezpieczne.
Większość pożyczkodawców stosuje politykę odpowiedzialnego pożyczania, dbając o klienta i siebie, ale oczywiście znajdą się też czarne owce, na które trzeba uważać.

Artykuł sponsorowany

źródło: OX.PL
dodał: ES 14-05-2018 10:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączonePozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 912komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 381komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 574komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2414komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1196komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1191komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 872komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1333komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4259komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1103komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .