Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 654komentarzy: 3

Miej wpływ na wygląd miasta - ostatnie dni na wypełnienie geoankiety

12-05-2018 18:20

Jeszcze tylko do poniedziałku (14 maja) do godziny 23:59 mieszkańcy i przedsiębiorcy z Cieszyna, a także turyści, którzy chcieliby w jakiś sposób wpłynąć na wizerunek miasta mogą brać udział w geoankiecie, która dostępna jest na stronie internetowej cieszyn.geoankieta.pl
fot. pixabay.com fot. pixabay.com

Ankieta jest jednym z etapów tworzenia uchwały krajobrazowej, która ma zostać utworzona do jesieni 2019 roku, a początkiem 2020 ma zacząć obowiązywać. Dzięki wypełnieniu geoankiety, wszystkie osoby zainteresowane mogą wziąć udział w procesie tworzenia uchwały i w ten sposób wpłynąć na wizerunek miasta.

Denerwują Was jakieś reklamy, które szpecą dany teren bądź zasłaniają piękne widoki? Na mapie, która jest częścią ankiety, istnieje możliwość zaznaczenia miejsc, w których znajdują się reklamy, które krajobraz szpecą. Ankieta działa również w drugą stronę – jeżeli jakieś reklamy zachwycają nas swoją estetyką i w jakiś sposób wzbogacają wizerunek jakiegoś miejsca, również można je na mapie zaznaczyć. Możliwość wyrażenia swojej opinii wszyscy zainteresowani będą mieli aż do północy z poniedziałku na wtorek (ankieta zostaje zamknięta 14 maja o godzinie 23:59) na stronie: cieszyn.geoankieta.pl

Uchwała krajobrazowa ma pozytywnie wpłynąć na wizerunek miasta w oczach odwiedzających, jednak jej efekty będą również ważne dla mieszkańców miasta. Dzięki wskazaniu miejsc, w których reklamy nie powinny się znajdować, gdyż na przykład ograniczają widoczność, zasłaniają lub szpecą krajobraz, istnieje możliwość, że po wejściu w życie uchwały zostaną one trwale usunięte lub ograniczone. Uchwała ma wyznaczyć miejsca, w których banery reklamowe będą mogły się znajdować oraz takie, z których będą musiały zostać usunięte. W zależności od potrzeb uchwała może również ograniczać ich ilość, a także określać ich dopuszczalny rozmiar.

Więcej na temat geoankiety pisaliśmy w artykule: Gdzie chcecie reklamy? ruszyły prace nad ustawą krajobrazową


 

źródło: ox.pl
dodał: JS 12-05-2018 18:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

marian1951
12-05-2018 19:58
marian1951
Zachęcam do zapoznania się z treścią ankiety. Mistrzostwo j. polskiego. Pozdrowienia dla autora/ów.
zubermarek
13-05-2018 08:22
zubermarek
Czyżby nasi włodarze zapomnieli języka polskiego pisząc na banerze po 'amerykańsku'. Przypomnijcie sobie słowa Mikołaja Reja.
bronek91
13-05-2018 12:59
bronek91
No faktycznie....
Pytanie należy postawić inaczej. Czy tego typu forma przedstawienia z zamieszczoną nieprzypadkowo zapewne treścią, nie jest raczej podprogowym przesłaniem, iż w zakresie wypowiadania się w sprawach designu przestrzeni miejskiej liczy się głównie na głos tych .nowoczesnych??? A zatem czy pierwszeństwo w decydowaniu nie oddaje się po raz kolejny jakiejś miejscowej lewackiej jaczejce z monopolem na prawdę, no bo tak??? Żeby roniła kolejne aberracyjny pomysły np. sytuacjonizm????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 901komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 380komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 572komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2405komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1195komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1191komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 871komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1333komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4256komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1103komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .