Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4519komentarzy: 2

Ustroń: zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

09-05-2018 10:25

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Tyle alkoholu buzowało we krwi mężczyzny, którego udało się zatrzymać dzięki zdecydowanej i właściwej reakcji 23-letniego mieszkańca Ustronia. Zgłaszający sprawę uniemożliwił 54-latkowi dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki i natychmiast powiadomił Policję.
W  niedzielę na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna informując, że w Ustroniu na ulicy Lipowej zauważył nietrzeźwego kierującego.  Fot: arc. KPP w Cieszynie W niedzielę na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna informując, że w Ustroniu na ulicy Lipowej zauważył nietrzeźwego kierującego. Fot: arc. KPP w Cieszynie

W  niedzielę na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna informując, że w Ustroniu na ulicy Lipowej zauważył nietrzeźwego kierującego. 
- Operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego zdarzeniu natychmiast powiadomił dyżurnego z ustrońskiego komisariatu. Ten nawiązał kontakt ze zgłaszającym. W rozmowie z mundurowymi 23-letni mieszkaniec Ustronia przekazał, że zauważył kierującego skodą, który nie panował nad pojazdem. Zaniepokojony całą sytuacją uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Kiedy otworzył drzwi poczuł silną woń alkoholu. 54-letni kierowca, mieszkaniec Ustronia, wysiadł z samochodu i domagał się zwrotu kluczyków od pojazdu. Zdecydowana postawa zgłaszającego sprawiła, że pijany kierowca nie wsiadł z powrotem do samochodu. Nie czekał też na policję i postanowił uciec z miejsca – informuje mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskije policji.

Rzecznik chwali zachowanie mężczyzny, który nie tylko informował policję o sytuacji ale także zabezpieczył pojazd. To nie wszystko, jego 20-letnia znajoma szła za przestępcą i wskazała policjantom miejsce, gdzie znajduje pijany kierowca. - Ten na widok mundurowych próbował jeszcze uciekać, ale zaraz został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony na komisariat. Wynik badania kierowcy skody na alkomacie wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje Pawlik.

Zatrzymany stracił już prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem – grozi mu do 2 lat więzienia.

(red.)

                     

źródło: ox.pl
dodał: CR 09-05-2018 10:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

jo.papuga
10-05-2018 13:32
jo.papuga
Tóż jako to w końcu było (?), bo mi tu cosik nie pasuje...
/cyt: "...W rozmowie z mundurowymi 23-letni mieszkaniec Ustronia przekazał, że zauważył kierującego skodą, który nie panował nad pojazdem. Zaniepokojony całą sytuacją uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki..."
Hmmm...?
Czyżby tyn 23-latek wskoczył do tej skody w biegu? Nic tu nie piszom że go zatrzymoł, jyny że mu zebroł kluczyki... że niby jak, w trakcie jazdy???
A może tyn pijoczek wcale nie jechoł, może se jeyny w tym aucie siedzioł...?
...tylko nad czym wtedy nie panowoł???
Całe to je jakisik dziwne.
A tak w ogóle to w aucie sie trza od środka zamknyć, bo na około pełno jakisik waryjotów.
jo.papuga
10-05-2018 13:32
jo.papuga
Tóż jako to w końcu było (?), bo mi tu cosik nie pasuje...
/cyt: "...W rozmowie z mundurowymi 23-letni mieszkaniec Ustronia przekazał, że zauważył kierującego skodą, który nie panował nad pojazdem. Zaniepokojony całą sytuacją uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki..."
Hmmm...?
Czyżby tyn 23-latek wskoczył do tej skody w biegu? Nic tu nie piszom że go zatrzymoł, jyny że mu zebroł kluczyki... że niby jak, w trakcie jazdy???
A może tyn pijoczek wcale nie jechoł, może se jeyny w tym aucie siedzioł...?
...tylko nad czym wtedy nie panowoł???
Całe to je jakisik dziwne.
A tak w ogóle to w aucie sie trza od środka zamknyć, bo na około pełno jakisik waryjotów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 774komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 364komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 565komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2342komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1182komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1176komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 867komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1327komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4236komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.