Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 647komentarzy: 0

Nowy sezon Pucharu Polski oficjalnie otwarty!

08-05-2018 10:50

Pierwszy weekend maja, czołówka polskiego kolarstwa grawitacyjnego, dwa dni ekstremalnego ścigania i zacięta rywalizacja o punkty w nowym sezonie rowerowego zjazdu podczas Diverse Downhill Contest - tak można podsumować majówkę w Wiśle! To właśnie tu topowi zawodnicy kraju stanęli na starcie inauguracyjnej rundy Pucharu Polski, a tłum wiernych kibiców zagrzewał ich do walki.

Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od sobotnich treningów oraz atrakcji dodatkowych. Jako pierwsza ruszyła rowerowa wycieczka enduro, w czasie której amatorzy dwóch kółek zwiedzili okolice Wisły nieznanymi sobie trasami pod okiem przewodnika, Szymona Sikory.

Następnie rozegrany został Leatt Dual Slalom. Na 300 metrowej trasie blisko 40 zawodników zmierzyło się w trzech kategoriach wiekowych. Podczas wyścigów dwójek w kategorii OPEN najszybszy okazał się Adrian Bukiej, w kategorii KIDS teens zwyciężył Wojciech Ranosz, zaś w kategorii KIDS Junior jako pierwszy linię mety przekroczył Kacper Zdonek. Z zawodników wyłoniono również najmłodszego zawodnika, którym okazała się siedmioletnia Maja Żuławińska.

Wśród sobotnich atrakcji tradycyjnie nie mogło zabraknąć konkursu na najlepsze wyłamanie roweru – Monster Energy Best Whip Contest. W tej konkurencji zmierzyło się ze sobą trzynastu zawodników, spośród których kibice i jurorzy wyłonili najlepszych. Nowym królem whip’a okazał Adrian Bukiej. Drugie miejsce zajął Artur Hryszko, a trzecie Kamil Świercz.

W niedzielę od rana zawodnicy zawzięcie trenowali na trasie przed zbliżającymi się przejazdami eliminacyjnymi Pucharu Polski Diverse Downhill Contest oraz Pucharu Burmistrza Wisły. Pogoda dopisywała, a wzdłuż trasy czekali na nich wierni kibice. Po trzech godzinach treningów nadszedł czas na poważne ściganie! Każdy zawodnik starał się obrać jak najlepszą linię i przejechać trasę w jak najkrótszym czasie – o zwycięstwie decyduje często sekunda, moment jednego szybszego obrotu korby.

W wyścigu najmocniejszej i najszybszej kategorii – Elity - zawodnicy wpadli na metę niemal jednocześnie. Z przewagą niecałej sekundy wygrał nasz czeski sąsiad – Antonin Kral. Zaraz za nim linię mety przekroczył Sławomir Łukasik /aktualny v-ce mistrz Europy/, zajmując tym samym drugie miejsce. Trzeci był Damian Konstanty.

W kategorii kobiet królowała Czeszka, Dominika Durčáková. Świetne rozpoczęcie sezonu zaliczyła nasza rodaczka, Natalia Stanewicz zdobywając drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęła Vilma Gombalová.
W kategorii Masters I niedoścignionym okazał się Artur Miśkiewicz.

Zaraz za nim uplasowali się Aleksander Wieczorkiewicz oraz Michał Śliwa. W klasie Masters II na podium stanęli Piotr Gembalik, Hubert Michalski oraz Grzegorz Góra.

W wyścigu klasy Junior pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Raszyk. Kolejne miejsca zgarnęli Krzysztof Kaczmarczyk oraz Filip Rawicki. Warto nadmienić iż Tomasz uzyskał 3. czas wśród wszystkich kategorii.

Majówka oficjalnie rozpoczęła sezon poważnych ściganek! Była to pierwsza okazja w tym roku do walki o punkty w klasyfikacji generalnej, pełna ekstremalnych emocji i świetnych wyścigów.

Puchar Polski DIVERSE DOWNHILL CONTEST – WISŁA 2018 oraz Puchar Burmistrza Wisły:
ELITA:

1. Kral Antonin
2. Łukasik Sławomir 
3. Konstanty Damian 
4. Hryszko Artur
5. Purzycki Adrian
JUNIOR:
1. Raszyk Tomasz 
2. Kaczmarczyk Krzysztof 
3. Rawicki Filip
4. Gombala Oliver 
5. Ranosz Wojciech

MASTERS I:
1. Miśkiewicz Artur 
2. Wieczorkiewicz Aleksander 
3. Śliwa Michał 
4. Małaszkiewicz Jacek
5. Kruk Stanisław
MASTERS II:
1. Gembalik Piotr 
2. Michalski Hubert 
3. Góra Grzegorz 
4. Kosiński Piotr
KOBIETY:
1. Durčáková Dominika 
2. Staniewicz Natalia 
3. Gombalová Vilma
HOBBY FULL:
1. Olejnik Krzysztof 
2. Tarkowski Michał 
3. Kasperek Mateusz 
4. Zając Piotr
5. Janik Piotr
HOBBY JUNIOR:
1. Gaura Tomasz 
2. Rawicki Iwo 
3. Brzeczek Kacper 
4. Włodarczyk Damian 
5. Migdał Paweł
HOBBY HARDTAIL:
1. Pavol Magda
2. Zołnierczyk Michał 
3. Gracjasz Michał 
4. Bukowiec Marcin
5. Kuczera Samuel

MONSTER ENERGY BEST WHIP CONTEST:
1. Adrian Bukiej
2. Artur Hryszko 
3. Kamil Świercz 
4. Konrad Zamojski

LEATT DUAL SLALOM:
OPEN:

1. Adrian Bukiej
2. Karol Jakubowski
3. Tadek Jezier
KIDS Teens:
1. Wojciech Ranosz
2. Michał Zadęcki
3. Damian Włodarczyk
KIDS Junior:
I. Kacper Zdonek
II. Oliwier Tarkowski
Najmłodszy uczestnik:
Maja Żuławińska

Pełne wyniki wszystkich kategorii dostępne pod adresem: https://www.race-timing.pl/media/uploads/wyniki/2018/pp1_final.pdf

Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz kibicom za przybycie i zapraszamy do udziału w FOTO CONTEST - konkursie na najlepsze zdjęcie z zawodów. Regulamin konkursu: http://www.downhillcup.eu/downhill,konkurs.html

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB 08-05-2018 10:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 781komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 364komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 567komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2343komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1183komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1176komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 867komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1327komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4237komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1100komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .