Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 938komentarzy: 1

Arkadiusz Lipa zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzieży

05-05-2018 22:00

Świetne wieści napłynęły do nas z Piły, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży w judo. Reprezentant KS Cieszyn, Arkadiusz Lipa, uplasował się tuż za podium, zajmując piąte miejsce.
Arkadiusz Lipa z dyplomem, za zajęcie piątego miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzieży. Fot. arch. klubu Arkadiusz Lipa z dyplomem, za zajęcie piątego miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzieży. Fot. arch. klubu

Arkadiusza Lipę częściej możemy oglądać w roli trenera, ale tym razem 21-latek postanowił, że spróbuje swych sił jako zawodnik. I jak się okazało, był to dobry wybór. 

Lipa rozpoczął turniej od wygranej, ale już w drugiej walce musiał uznać wyższość rywala, Rajtara. Zawodnik cieszyńskiego klubu musiał kontynuować rywalizację w repasażach. Najpierw poradził sobie z Ryszardem Kubicą, ale potem przegrał walkę o brąz z Maciejem Kowalskim.

Ostatecznie cieszynianin zajął piąte miejsce, co na zawodach o krajowej randze jest sporym sukcesem. - Z jednej strony, piąte miejsce w Polsce należy uznać za osiągnięcie. Jedno z moich większych. Ale z drugiej, niedosyt pozostaje, bo medal był blisko. Do Piły pojechałem, aby sprawdzić siebie. I udowodnić sobie, że jestem w stanie nawiązać jeszcze walkę z czołówką w Polsce. W dodatku w sporcie olimpijskim, jakim jest judo. I to cieszy najbardziej - przyznał po zawodach Arkadiusz Lipa.

Arakdiusz Lipa (pierwszy z prawej) tuż za podium. Fot. arch. klubu

Mistrzostwa Polski Młodzieży w judo, Piła, 5.5.2018, kategoria: 81 kg

1. Marcinkiewicz Sebastian (Gwardia Wrocław)

2. Ponichtera Bartosz (MMKS Wojownik Skierniewice)

3. Kowalski Maciej (KJ Koka Jastrzębie Jastrzębie-Zdrój)

5. Lipa Arkadiusz (KS "Cieszyn" Sekcja Judo Cieszyn)

5. Wilk Maciej (UKJ Millenium Rzeszów)

7. Kubica Ryszard (KJ Koka Jastrzębie Jastrzębie-Zdrój)

7. Kotlik Kamil (UKS Conrad Gdańsk)


Andrzej Poncza

źródło: b. d.
dodał: AP 05-05-2018 22:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Nedzasz_Cn
07-05-2018 10:59
Nedzasz_Cn
Co to za sukces 5 miejsce....nie macie juz chyba o czym pisać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 788komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 365komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 567komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2349komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1184komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1177komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 867komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1328komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4238komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1100komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .