Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1289komentarzy: 0

Olsa Activ Race

30-04-2018 20:45

W Miniony weekend (28 i 29 kwietnia 2018) odbyły się dwa pierwsze, historyczne etapy Olsa Activ Race - rajdu biegowo/rowerowego przez Euroregion Śląska Cieszyńskiego. Wszystko rozpoczęło się w sobotę, w stolicy regionu - Cieszynie, gdy na trasie pojawiło się kilkudziesięciu pasjonatów biegania i kolarstwa. Ci pierwsi mieli do pokonania 6,2 kilometra, z kolei cykliści musieli mierzyć się z trasą o długości 25,6 km.
Fot: Piotr Bąk oraz Oleg Kilijański/mat.pras. Fot: Piotr Bąk oraz Oleg Kilijański/mat.pras.

Na starcie pojawili się zawodnicy i zawodniczki z Polski oraz z Czech, reprezentowali m.in.: Cieszyn (największa liczba uczestników), Goleszów, Będzin, Tychy, a także oddalonego o ponad 400 kilometrów Poznań. Czeską stronę reprezentowali z kolei mieszkańcy: Vělopolí, Czeskiego Cieszyna, Jablunkova. Wartym podkreślenia jest również fakt, że do rywalizacji z mężczyznami stanęło osiem dzielnych kobiet, które po raz kolejny pokazały, że określenie „słaba płeć” jest już dawno nieaktualne.

Dzień później na uczestników Olsa Activ Race, czekały dłuższe trasy. Do pokonania było 14,2 km – dla biegaczy, a także 32,3 km dla rowerzystów. Drugi etap rozpoczął się na skoczowskim rynku, z kolei metę zaplanowano w malowniczo położonym amfiteatrze w Brennej. Wśród kobiet najlepsze okazały się: Grażyna Zębik (bieg) oraz Michalina Kuźma (rower), z kolei wśród mężczyzn bezkonkurencyjni byli Adrian Boruta (rower) i Marek Chrasciha (bieg).

Bezsprzecznymi bohaterami pierwszego etapu okazała się rodzina – Nieścior. Tata Krzysztof, oraz jego dwaj kilkuletni synowie razem przebiegli ponad sześciokilometrową trasę. – Postanowiliśmy spróbować naszych sił w takim biegu, przy okazji mogłem nauczyć synów jak odczytywać mapę. Przede wszystkim cieszę się z tego, że w taki sposób mogliśmy spędzić sobotę. Jak ojciec ocenił postawę swojej rodziny? – Jestem dumny z chłopaków, że dali radę przebiec tą trasę, która muszę oddać organizatorom była dobrze oznaczona, bieg był profesjonalnie przygotowany więc nic, tylko biegać dalej. A kto wie, może moi synowie właśnie dzięki temu rajdowi pokochają bieganie? – dodał Pan Krzysztof Nieścior.

Olsa Activ Race, to nie tylko rywalizacja wśród biegaczy oraz rowerzystów. To także okazja do aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin, na które czekał szereg atrakcji przygotowanych przez organizatorów oraz sponsorów. Pokaz wozów strażackich, pierwszej pomocy czy inscenizacja zachowania w razie wypadku samochodowego, to jedne z wielu atrakcji, jakie przygotowała ekipa z OSP Cieszyn Pastwiska. Szereg atrakcji czekał także na najmłodszych, którzy dzięki Przedszkolu Terapeutycznemu – „Słoneczna Kraina” oraz Fundacji Słoneczna Kraina Dzieciom, mogli pobawić  między innymi: jadalną ciastoliną, kolorowym makaronem czy stworzyć tęczowe słoiki.

Na projekt udalo się pozyskać fundusze unijne oraz środki z budżetu m.in Powiatu Cieszyńskiego, Gminy Cieszyn i Skoczów.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 30-04-2018 20:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

''Ochorowiczówka'' z Jakubem Różalskim!

24-05-2018 13:40

OD dziś (4 maja br.) można zobaczyć w Muzeum Magicznego Realizmu ''Ochorowiczówka'' w Wiśle ponad dwadzieścia prac Jakuba Różalskiego, który poprzez nowoczesne technologie opowiada w swych pracach o wydarzeniach autentycznych, najczęściej z początku XX wieku.

wyświetleń: 80komentarzy: 0

Śpiewem i tańcem chwalą Pana

24-05-2018 11:55

Na finał tegorocznego festiwalu Musica Sacra organizatorzy przygotowali koncert pełen energii. Przed skoczowską publicznością zgromadzoną w kościele pw. św. Piotra i Pawła wystąpił tyski zespół God's Property. Muzyka gospel porwała wszystkich obecnych.

wyświetleń: 269komentarzy: 0

Dzisiaj działania ''Bezpieczny pieszy''

24-05-2018 11:00

Dzisiaj 24 maja 2018 policjanci cieszyńskiej drogówki prowadzą działania "Bezpieczny Pieszy".  Bezpieczeństwo pieszych bowiem jest priorytetem na lata 2018-2020, który wynika nie tylko z programu krajowego czy też wojewódzkiego, ale również cieszyńskiego - opracowanego na poziomie lokalnym.

wyświetleń: 208komentarzy: 0

Policjant, który mi pomógł

24-05-2018 09:15

„Policjant, który mi pomógł” to nazwa ogólnopolskiego konkursu, który trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Tegoroczna XI edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a uroczystość wręczenia wyróżnień zostanie wpisana w centralne obchody Święta Policji.

wyświetleń: 401komentarzy: 0

Książnica: Gawęda o Legionach i profesjonalny wykład o gen. Sosnkowskim

24-05-2018 07:30

Dwudziestu entuzjastów ojczystych dziejów stawiło się we wtorek 22 maja na kolejnym cyklu wykładów "Akademii Niepodległości" w Książnicy Cieszyńskiej. Podczas spotkania słuchacze zapoznali się z próbą odmityzowania historii Legionów oraz samego Józefa Piłsudskiego autorstwa prof. Andrzeja Chwalby, a także mieli okazję dowiedzieć się o mało znanym w powszechnej świadomości współtwórcy Niepodległej, Kazimierzu Sosnkowskim, którego postać przybliżył dr Jerzy Kirszak.

wyświetleń: 217komentarzy: 0

Recytowali w hołdzie Polsce Niepodległej

23-05-2018 19:00

Wczoraj (22.05) w Szkole Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski ''Życie jest i wdzięczność nasza'' w hołdzie Polsce Niepodległej. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie z całego powiatu.  

wyświetleń: 714komentarzy: 1

Refleksologia w szpitalu - ''Pro salute''

23-05-2018 17:15

We wtorek (22.05) na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu Pro salute „Hoży, a nie chorzy seniorzy”. Tym razem specjalista refleksolog Wioletta Szojda opowiedziała o terapii, jaką jest uciskanie odpowiednich punktów, znajdujących się na stopach oraz na dłoniach.

wyświetleń: 966komentarzy: 0

Gość OX.pl - Katarzyna Gładczak [zwiastun]

23-05-2018 15:25

Katarzyna Gładczak o jubileuszu największej Szkoły Podstawowej w Cieszynie i o pracy na stanowisku dyrektora. Jak funkcjonuje SP nr 2? Co oferuje uczniom, nauczycielom i rodzicom? Jacek Porzycki zapytał również o schron, podróż tramwajem i najtrudniejsze obowiązki. Cała rozmowa już w najbliższą niedzielę, 27.05.2018 - Zapraszamy!

wyświetleń: 1134komentarzy: 0

Stacje naprawcze dla rowerów

23-05-2018 13:45

W Cieszynie przy ulicy Hajduka oraz na Al. Łyska (teren Lasku Miejskiego) zamontowane zostały stcaje naprawcze dla rowerów. Realizacja projektu „Razem Damy Radę” została wdrożona dzięki akcji Castorama Tour, która odbyła się 30 lipca 2017 roku. W ramach głosowania został wyłoniony zwycięski projekt, którym okazały się stacje naprawcze dla rowerów – była to inicjatywa Urzędu Miasta.

wyświetleń: 1625komentarzy: 0

Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego

23-05-2018 12:35

Od grudnia 2017 roku działa uruchomione przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

wyświetleń: 534komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .