MŚ 1A: Polacy przygrywają z Węgrami, bramka zawodnika HC Ocelari Trinec

Aron Chmielewski po raz kolejny udowodnił, że jest jedną z kluczowych postaci w naszej reprezentacji. Stalownik zdobył bramkę w dzisiejszym (26 kwietnia) meczu, ale Polska przegrała z Węgrami i w sobotę będzie się bronić przed spadkiem do Dywizji 1B.

Węgrzy rozpoczęli spotkanie z wysokiego C. Po niespełna dziesięciu minutach gry, dzięki trafieniom Balazsa Seboka oraz Andrasa Benka, gospodarze turnieju prowadzili 2:0.

Polacy odpowiedzieli dopiero w drugiej tercji. Najpierw gola kontaktowego zdobył Filip Komorski, a chwilę po nim wyrównał Aron Chmielewski. Dla zawodnika HC Ocelari Trinec było to już drugie trafienie na tych mistrzostwach, a we wcześniejszych meczach zanotował jeszcze dwie asysty.

Biało-czerwoni podczas drugich dwudziestu minut prezentowali się całkiem dobrze i była nadzieja, że w trzeciej odsłonie uda im się przechylić zwycięstwo na swoją korzyść. Ale nadzieja wygasła już po 30 sekundach trzeciej tercji. Janos Hari pokonał Przemysława Odrobnego i Węgrzy znowu objęli prowadzenie. Wynik już nie uległ zmianie i Polacy ponieśli trzecią porażkę na tych mistrzostwach (oprócz tego odnieśłi jedno zwycięstwo).

Ostatnim rywalem biało-czerwonych będą Kazachowie, którzy liderują w tabeli mistrzostw. Polakom nawet zwycięstwo za trzy punkty może nie dać im gwarancji utrzymania w Dywizji 1A.