MŚ 1A: Polacy przegrali z Wielką Brytanią, Chmielewski zanotował kolejny dobry występ

Niestety, sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Polscy hokeiści, którzy rywalizują na Mistrzostwach Świata Dywizji 1A w Budapeszcie, przegrali dzisiaj z Brytyjczykami (25 kwietnia) i ich szanse na awans, zamiast wzrosnąć, to zmalały. Kolejne dobre zawody rozegrał Aron Chmielewski, który na co dzień występuje w HC Ocelari Trinec.

Chmielewski jest jednym z niewielu zawodników świeżo upieczonego wicemistrza Czech, który nie udał się na wypoczynek. Jeszcze w niedzielę wystąpił w Trzyńcu, w ostatnim spotkaniu finałowym Tipsport Extraligi, a już następnego dnia pojawił się na lodzie w Budapeszcie, w koszulce z Orłem na piersi. 26-latek w meczu ze Słowenią wpisał się na listę strzelców, a także asystował przy trafieniu Damiana Kapicy.

Biało-czerwoni pokonali Słowenię i dziś z pewnością liczyli, że uda im się powtórzyć ten wyczyn z Brytyjczykami. Ale niestety, to rywale sięgnęli po trzy punkty.

Wynik spotkania otworzył, już w 3. minucie, Brett Perlini. Polacy zdołali odpowiedzieć za sprawą Pawła Dronia, a asystę zanotował Chmielewski. Brytyjczycy pod koniec pierwszej tercji znowu objęli prowadzenie. Jednak druga część spotkania należała do polskich hokeistów. Po trafieniach Kapicy (asysta Chmielewskiego) oraz Krzysztofa Zapały, podopieczni Teda Nolana schodzili na drugą przerwę z jednobramkową zaliczką.

Ale trzecia tercja okazała się katastrofalna w wykonaniu biało-czerwonych. Brytyjczycy zdołali trzykrotnie skierować krążek do polskiej bramki i ostatecznie wygrali 5:3.

Polacy, po trzech meczach, mają na koncie trzy punkty i wciąż pozostają w grze, zarówno jeśli chodzi o awans, jak i... spadek. Przed biało-czerwonymi jutro bardzo ważne spotkanie z gospodarzami turnieju, Węgrami, którzy mają ten sam dorobek punktowy.