Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5741komentarzy: 9

Potrącenie rowerzysty

23-04-2018 11:20

Nieprzyjemnie rozpoczął się poranek w Zebrzydowicach. Na ul. Ansyka doszło do wypadku.
Fot: kontakt24.pl Fot: kontakt24.pl

Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 9:00 na ul. Asnyka  - poinformowali nas czytelnicy portalu OX.PL.  20-latek (mieszkaniec miejscowości) kierujący renault thalia podczas wyprzedzania potrącił rowerzystę. Auto wylądowało w rowie, zaś poszkodowany trafił do szpitala. Na miejscy przez około godzinę trwały utrudnienia w ruchu drogowym...

 

Aktualizacja (23.04.2018):

Jak wyjasnia rzecznik prasowy cieszyńskiej policji mł. asp. Krzysztof Pawlik - 20- letni mężczyzna kierujący samochodem renault oraz 40- letni mężczyzna kierujący rowerem jechali ul. Asnyka w Zebrzydowicach w kierunku Czech. Doszło do zderzenia pojazdów . Kierujący rowerem został przewieziony do szpitala, gdzie pozostaje na leczeniu.
Okoliczności zdarzenia wyjaśnia cieszyński wydział kryminalny. Oboje byli trzeźwi.

 



(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 23-04-2018 11:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

100doła
23-04-2018 13:17
100doła
Dobrze, że 20 letni chojrak wpadł do rowu przynajmniej nie miał możliwości ucieczki samochodem .
mitsutech
24-04-2018 13:51
mitsutech
Ot i się znalazł mądraliński komentator 100doła.
Nawet nie wie jak i co się stało a "chojrakuje" uszczypliwymi przytykami.
Och, jakie to dojrzałe i dorosłe...
Człowieku, nim nazwiesz kogoś chojrakiem to najpierw się dowiedz kto zawinił i jak do tego doszło. Nie sugeruj też możliwości ucieczki, bo nie znasz tych ludzi ani faktów. Najwyraźniej chcesz mierzyć innych własną miarą.
Dokonując powyższego wpisu sam pokazałeś że jesteś chojrak.
mircio11
25-04-2018 13:07
mircio11
Winny, niewinny , wykaże dochodzenie, ale młody kierowca nawet nie zainteresował się stanem zdrowia poszkodowanego rowerzysty, za to strasznie rozpaczał z powodu rozbitego samochodu, a jego ogólne zachowanie miało wiele do życzenia
yamah
25-04-2018 14:17
yamah
...a skąd wiesz mirciu, jak ty byś się zachował w takiej sytuacji?
Fajnie się ocenia innych, jak się stoi z boku, a jeszcze fajniej, jak się nigdy nie było w takiej sytuacji. Punk widzenia postronnych gapiów jest zupełnie inny jak uczestników takiego zdarzenia.
Na zachowanie uczestników mają przede wszystkim olbrzymi wpływ nagłe i silnie doznane bodźce psychofizyczne, a co zatem idzie mniejsza lub większa zdolności racjonalnego zachowania się w stanie tzw. szoku.
Nierzadko właśnie dlatego zachowania uczestników wypadków drogowych są negatywnie (czyt. błędnie) odbierane przez osoby postronne.
Byłbym zatem ostrożny w ocenie takiego czy innego uczestnika wypadku.
mircio11
25-04-2018 15:03
mircio11
Nie byłeś , nie widziałeś jak zachowywał się kierowca w przeciągu 2 godzin .
poprzednio napisałem że jego zachowanie miało wiele do życzenia , a tak dokładnie to czasami był nad wyraz agresywny, i to nie jest tylko moje zdanie, innych t zw "gapiów " którzy udzielali pierwszej pomocy poszkodowanemu także :D
yamah
27-04-2018 13:37
yamah
Ok, ja się z tobą zgadzam, nie neguję przecież jego zachowania. Tłumaczę tylko jakie mogą być jego przyczyny.
A poza tym to podobno ten rowerzysta skręcił mu prosto pod maskę... no i jego trzeźwość??? Skoro tam byłeś to powinieneś to wiedzieć.
Jeżeli faktycznie tak było to się nie dziw że młodego kierowcę auta ponosiły emocje.
mircio11
28-04-2018 22:12
mircio11
Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem, sugerujesz jakoby rowerzysta był pod wpływem?? jeżeli tak to musze wyprowadzić cię z błędu, znam go od dziecka i w życiu nie widziałem go by pił jakikolwiek alkohol. A co do skrętu prosto pod maskę samochodu to wg relacji świadków też nie prawda . kierowca ma prawo tak się tłumaczyć , a nawet że jechał bardzo wolno- spacerkiem, a mostek betonowy to sam się połamał. Widzę że jesteś przyjacielem tego kierowcy i relacje masz od niego. Pozdrawiam
yamah
01-05-2018 23:08
yamah
Ja nie znam ani jednego, ani drugiego, obaj są mi obojętni, piszę tylko co słyszałem od osób wtajemniczonych w sprawę. Za to ty dosyć wyraźnie wyjaśniłeś powód swojego stronniczego punktu widzenia. No cóż... wszystko jasne.
A jak było naprawdę to wykaże policyjne dochodzenie, a nie twoje zapewnienia o rzekomej abstynencji, czy jakieś sugestie o domniemanych tłumaczeniach.
Żegnam.
mircio11
03-05-2018 11:09
mircio11
Wiem że mnie już pożegnałeś,ale mam coś jeszcze do Ciebie. A mianowicie ;
Nie znasz ani jednego ani drugiego i wszystko wiesz od osób wtajemniczonych. Wychodzi na to że info masz od policji lub prokuratury , bo tylko oni wiedzą wszystko,ale tu jest moja wątpliwość -ich obowiązuje tajemnica śledztwa, więc albo oni złamali prawo ,albo Ty oszukujesz że nie znasz kierowcy. Ja nie bronię kierowcy ,bo go nie znam (choć co nieco od jego znajomych o nim słyszałem),i nie bronię rowerzysty (choć go znam i wiem że nie pije i był trzeźwy) a resztę wyjaśnią odpowiednie służby ,Życzę miłego dnia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

''Ochorowiczówka'' z Jakubem Różalskim!

24-05-2018 13:40

OD dziś (4 maja br.) można zobaczyć w Muzeum Magicznego Realizmu ''Ochorowiczówka'' w Wiśle ponad dwadzieścia prac Jakuba Różalskiego, który poprzez nowoczesne technologie opowiada w swych pracach o wydarzeniach autentycznych, najczęściej z początku XX wieku.

wyświetleń: 95komentarzy: 0

Śpiewem i tańcem chwalą Pana

24-05-2018 11:55

Na finał tegorocznego festiwalu Musica Sacra organizatorzy przygotowali koncert pełen energii. Przed skoczowską publicznością zgromadzoną w kościele pw. św. Piotra i Pawła wystąpił tyski zespół God's Property. Muzyka gospel porwała wszystkich obecnych.

wyświetleń: 285komentarzy: 0

Dzisiaj działania ''Bezpieczny pieszy''

24-05-2018 11:00

Dzisiaj 24 maja 2018 policjanci cieszyńskiej drogówki prowadzą działania "Bezpieczny Pieszy".  Bezpieczeństwo pieszych bowiem jest priorytetem na lata 2018-2020, który wynika nie tylko z programu krajowego czy też wojewódzkiego, ale również cieszyńskiego - opracowanego na poziomie lokalnym.

wyświetleń: 212komentarzy: 0

Policjant, który mi pomógł

24-05-2018 09:15

„Policjant, który mi pomógł” to nazwa ogólnopolskiego konkursu, który trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Tegoroczna XI edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a uroczystość wręczenia wyróżnień zostanie wpisana w centralne obchody Święta Policji.

wyświetleń: 406komentarzy: 0

Książnica: Gawęda o Legionach i profesjonalny wykład o gen. Sosnkowskim

24-05-2018 07:30

Dwudziestu entuzjastów ojczystych dziejów stawiło się we wtorek 22 maja na kolejnym cyklu wykładów "Akademii Niepodległości" w Książnicy Cieszyńskiej. Podczas spotkania słuchacze zapoznali się z próbą odmityzowania historii Legionów oraz samego Józefa Piłsudskiego autorstwa prof. Andrzeja Chwalby, a także mieli okazję dowiedzieć się o mało znanym w powszechnej świadomości współtwórcy Niepodległej, Kazimierzu Sosnkowskim, którego postać przybliżył dr Jerzy Kirszak.

wyświetleń: 217komentarzy: 0

Recytowali w hołdzie Polsce Niepodległej

23-05-2018 19:00

Wczoraj (22.05) w Szkole Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski ''Życie jest i wdzięczność nasza'' w hołdzie Polsce Niepodległej. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie z całego powiatu.  

wyświetleń: 716komentarzy: 1

Refleksologia w szpitalu - ''Pro salute''

23-05-2018 17:15

We wtorek (22.05) na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu Pro salute „Hoży, a nie chorzy seniorzy”. Tym razem specjalista refleksolog Wioletta Szojda opowiedziała o terapii, jaką jest uciskanie odpowiednich punktów, znajdujących się na stopach oraz na dłoniach.

wyświetleń: 968komentarzy: 0

Gość OX.pl - Katarzyna Gładczak [zwiastun]

23-05-2018 15:25

Katarzyna Gładczak o jubileuszu największej Szkoły Podstawowej w Cieszynie i o pracy na stanowisku dyrektora. Jak funkcjonuje SP nr 2? Co oferuje uczniom, nauczycielom i rodzicom? Jacek Porzycki zapytał również o schron, podróż tramwajem i najtrudniejsze obowiązki. Cała rozmowa już w najbliższą niedzielę, 27.05.2018 - Zapraszamy!

wyświetleń: 1134komentarzy: 0

Stacje naprawcze dla rowerów

23-05-2018 13:45

W Cieszynie przy ulicy Hajduka oraz na Al. Łyska (teren Lasku Miejskiego) zamontowane zostały stcaje naprawcze dla rowerów. Realizacja projektu „Razem Damy Radę” została wdrożona dzięki akcji Castorama Tour, która odbyła się 30 lipca 2017 roku. W ramach głosowania został wyłoniony zwycięski projekt, którym okazały się stacje naprawcze dla rowerów – była to inicjatywa Urzędu Miasta.

wyświetleń: 1627komentarzy: 0

Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego

23-05-2018 12:35

Od grudnia 2017 roku działa uruchomione przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.