Grad goli w Skoczowie oraz cenny remis Puńcowa - na boiskach znowu wiele się działo

Pogoda już po raz kolejny dopisała i sporo kibiców pojawiło się na meczach ligowych w naszym regionie. Niektórzy nie mogli narzekać na brak emocji, a szczególnie ci, którzy wybrali się na spotkania do Puńcowa czy Skoczowa.

IV liga, 21. kolejka

Aż osiem goli padło w spotkaniu Skoczowa z Gaszowicami. Beskid prowadził do przerwy 2:1, ale po zmianie stron rywale trzykrotnie pokonali Łukasza Braka i gospodarze musieli odrabiać straty. Ale to udało im się dość szybko, bo po kilku minutach już był remis i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Podopieczni Kamila Sornata wciąż są niepokonani w tej rundzie. Co prawda nadal plasują się w strefie spadkowej, ale na ich korzyść przemawia fakt, że w dolnej części tabeli panuje spory ścisk. Remisem zakończyło się także spotkanie Kuźni z Odrą. W Ustroniu kibice goli nie widzieli.

Okręgówka, 21. kolejka

Oj działo się w Puńcowie, do którego przyjechali piłkarze z Drogomyśla. Spotkanie derbowe świetnie układało się dla gości. W 68. minucie Łukasz Góraczewski podwyższył na 2:0 dla Błyskawicy. Gospodarze wzięli się za odrabianie strat, ale zadanie utrudnił im nieco Patryk Skakuj, który otrzymał czerwoną kartkę i Tempo musiało sobie radzić w dziesiątkę. Jednak podopieczni Sławomira Macheja pokazali charakter i zdołali doprowadzić do wyrównania. Ciekawy przebieg miał także mecz w Jaworzu. Wisła dwukrotnie przegrywała, ale ostatecznie wygrała 4:2. Warto także wspomnieć, iż Czarni nie wykorzystali dwóch (!) rzutów karnych.

A klasa, 16. kolejka

Na czele ligowej tabeli nic się nie zmieniło, gdyż pierwsza „3” wywalczyła komplet punktów. Najwięcej szczęścia dopisało piłkarzom z Cieszyna. Piast dopiero w ostatnich minutach zdobył zwycięską bramkę, a jej autorem był Jarosław Bujok. Dla podopiecznych Marka Bakuna to bardzo cenne trzy oczka, ponieważ nie stracili kontaktu z Zabłociem oraz Goleszowem. Orzeł wywiózł komplet punktów z Kaczyc, a zawodnicy Sportkontaktu w ogóle nie wyszli na płytę boiska, gdyż Ochaby wycofały się przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

B klasa, 15. kolejka

Pogórze nie zwalnia tempa. Piłkarze Mirosława Kudlaka wygrali w Rudniku – 3:1 – i powiększyli przewagę do ośmiu punktów, nad drugą Istebną. Ta ale ma jeszcze do rozegrania dwa mecze. Górki Wielkie pokonały w ten weekend Iskrę i zrównały się punktami z Istebną. Górale tę kolejkę odegrają w środę, w Kończycach Wielkich.

KS Nierodzim Ustroń - LKS Błękitni Pierściec 3:1

LKS Spójnia Górki Wielkie - LKS Iskra Iskrzyczyn 2:0

LKS Rudnik - LKS Pogórze 1:3

25.04, 17:00 LKS Błyskawica Kończyce Wielkie II - UKS APN Góral Istebna