Hokeiści Komety wygrali w WERK Arenie i zostali mistrzami Czech

Stalownicy, aby zachować cień szansy na tytuł, musieli wygrać dzisiejsze spotkanie. Ale hokeiści Komety Brno wykorzystali pierwszy meczbol i świętują 13. mistrzostwo w historii klubu.

Pierwsza tercja rozstrzygnęła o losach dzisiejszej rywalizacji. Wynik spotkania otworzył Radim Zohorna, który już po 25 sekundach pokonał Simona Hrubca. Kilka minut później Kometa grała z przewagą jednego zawodnika i wykorzystała ten fragment, a na listę strzelców wpisał się Martin Necas. Stalownicy dążyli do bramki kontaktowej, ale w decydujących momentach brakowało im szczęścia. Szczęścia zabrakło im również przy grze w przewadze, w której... inkasowali.

Podopieczni Vaclava Varadi już nie mieli tyle wolnej przestrzeni, co w pierwszych dwudziestu minutach. Kometa kontrolowała dalszy przebieg spotkania i nie dopuszczała Stalowników do większych okazji. Kolejne bramki padły dopiero w ostatniej tercji.

Bohumil Jank, w 50. minucie, pokonał Marka Ciliaka i przywrócił nadzieję kolegom z zespołu. Ale w czasie 55:47, Hynek Zohorna zdobył drugą bramkę w tym meczu i zarazem ustalił wynik końcowy w ostatnim meczu finałowym.

Po upłynięciu regulaminowego czasu gry w ekipie gości wybuchła euforia. Kibice Trzyńca i tak powinni być zadowoleni z tego, jak prezentowali się Stalownicy w tym sezonie. Zajęli trzecie miejsce w sezonie zasadniczy, doszli do półfinału Ligi Mistrzów oraz zostali wicemistrzami Czech. Jedynym niesmakiem pozostaje brak trofeów.