Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1352komentarzy: 0

Długi weekend w Wiśle

21-04-2018 13:55

Już za tydzień kolejny długi weekend przed nami. Sporo w tym czasie będzie działo się w beskidzkich miejscowościach. Dzisiaj zaglądamy do Wisły. Czytajcie dalej, możecie wygrać bilety na Dżem!
Zespół Dżem będzie gwiazdą tegorocznej majóki w Wiśle. fot. mat. prasowe Zespół Dżem będzie gwiazdą tegorocznej majóki w Wiśle. fot. mat. prasowe

Aż dziesięć dni zabaw, imprez i koncertów. Od piątku 27 kwietnia do 6 maja w Beskidach wiele będzie się działo. Zabawa na świeżym powietrzu, dużo muzyki i pikniki rodzinne – zachęca Marlena Fizek z Wiślańskiego Centrum Kultury. W najbliższy piątek (27 kwietnia) w Wiśle startuje zawodowy Turniej Tenisa Ziemnego Wisła Ustroń Cup 2018 (korty tenisowe w centrum Wisły)

W sobotę można skorzystać z akcji PTTK – o godzinie 8.30 wyrusza wyprawa w cyklu akcji "Przewodnik czeka" 28 kwietnia będzie to trasa na Baranią Górę, w niedzielę 29 kwietnia Trzy Kopce Wiślańskie.
Pierwsze z zapowiadanych wydarzeń muzycznych to koncert „Swingowa wiosna” – Tarnogórski Big Band (Amfiteatr im. Stanisława Hadyny) początek godzina 17.00. później zabawa na binie – czyli wiślański parkiet pod gwiazdami. Tam zabawa od 19.00.

Niedzielny poranek (od 9.00) to III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Źródeł Wisły (sala gimnastyczna im. Wiślańskich Olimpijczyków). Po południu od 14.00 „Kolorowe nutki” - czyli piknik rodzinny na Placu B. Hoffa
1 maja, czyli wtorek, to kolejne wyjście w góry. Akcja 'Przewodnik czeka' tym razem przejście z Czantorii na Stożek. Zbiórka o godzinie 9.00 na na pl. Hoffa. Szczegóły tej akcji i kalendarz pod TYM linkiem.
Po południu od godziny 15:00 – Symultana Szachowa (Park Kopczyńskiego – Plenerowa Szachownica).

Wieczorem kolejne wydarzenie muzyczne. Przed publicznością w amfiteatrze zaprezentuje się Zespół Dżem. To wydarzenie jest biletowane. Ceny biletów w przedsprzedaży 60 zł, w dniu imprezy 80 zł. Jako support w amfiteatrze wystąpi zespół Korek. Bilety do nabycia w Wiślańskim Centrum Kultury.

Posłuchaj

Czwartek trzeciego maja to kolejne wyjście z przewodnikiem. Tym razem będzie to trasa na Kozińce, zbiórka na pl. Hoffa, godzina 9.15. W południe zaplanowano obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja - Pomnik Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny. Na godzinę 15 w amfiteatrze zaplanowano koncert „Muzyczna droga do Niepodległości” w wykonaniu Koncertowej Orkiestry Dętej „Power of Winds”
Sobota 5 maja w południe Majowy Marsz Nordic Walking (Plac B.Hoffa) a wieczorem od 18-tej kolejna muzyczna zabawa na „Binie” - Park Kopczyńskiego


UWAGA KONKURS
Dla czytelników OX.pl mamy dwa bilety na koncert zespołu Dżem. Otrzymają go osoby, które jako pierwsze napiszą do nas e-maila na adres konkurs@ox.pl. Podajcie koniecznie swoje dane (czyli imię i nazwisko oraz adres) oraz numer kontaktowy.


JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB 21-04-2018 13:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 878komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 572komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2395komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1193komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1185komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 871komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1332komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4254komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1102komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .