Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2368komentarzy: 0

Poznaliśmy oficjalne składy na sezon 2018/19

19-04-2018 23:00

Niespodzianek nie ma, bo już wcześniej informowaliśmy Państwa, o nazwiskach, które pojawią się poszczególnych kadrach. Polski Związek Narciarski, we wtorek, podał oficjalną listę skoczków, którzy będą reprezentować nasz kraj w sezonie 2018/19.
Piotra Żyły nie mogło zabraknąć w kadrze A. Fot. Bartłomiej Kukucz Piotra Żyły nie mogło zabraknąć w kadrze A. Fot. Bartłomiej Kukucz

W kadrze A nie doszło do zmian. Zarówno jeśli chodzi o skład skoczków, jak i ich trenera, Stefana Horngachera. Kadrę A tworzą medaliści Zimowych Igrzysk Olimpijskich z Pjongczang – Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Maciej Kot. Skład uzupełniają, podobnie jak w zeszłym sezonie, Piotr Żyła (WSS Wisła) oraz Jakub Wolny.

Kadra A

 • Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
 • Maciej Kot – AZS Zakopane 
 • Piotr Żyła – WSS Wisła 
 • Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane 
 • Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
 • Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra 

Zmiany nastąpiły w kadrze B, która ostatni sezon musi zaliczyć do nieudanych. Słabo skakali ci, od których spodziewano się dobrych wyników – Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł (WSS Wisła). Ale obaj i tak znaleźli się w składzie na sezon 2018/19. Do składu dołączą młodzi reprezentanci WSS Wisła – Tomasz Pilch, Bartosz Czyż oraz Paweł Wąsek. Ta trójka notowała, jak na swój wiek, bardzo dobre rezultaty, a szczególnie należy wyróżnić tego pierwszego z grona wymienionych. Pilch wygrywał konkursy Pucharu Kontynentalnego oraz umieścił się w czołowej „10” klasyfikacji generalnej, a przypomnijmy że ma dopiero 17 lat. Do zmiany, w kadrze B, doszło także na stanowisku trenera. Dotychczasowy opiekun, Radek Zidek, będzie trenerem technicznym, a najważniejsze obowiązki przejmie Maciej Maciusiak, którego efekty pracy były widoczne przy opiece nad wyżej wymienioną trójką z wiślańskiego klubu.

Kadra B

 • Tomasz Pilch – WSS Wisła
 • Bartosz Czyż – WSS Wisła
 • Paweł Wąsek – WSS Wisła
 • Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane
 • Aleksander Zniszczoł – WSS Wisła

Również w składzie juniorów pojawiły się nowe nazwiska. Jednym z nich jest Szymon Jojko, który należy do klubu WSS Wisła. Innym przedstawicielem wiślańskiej ekipy jest Kacper Juroszek, ale ten już w zeszłym sezonie był w kadrze juniorów.

Juniorzy

 • Kacper Juroszek – WSS Wisła
 • Karol Niemczyk – LKS Klimczok Bystra
 • Damian Skupień – TS Wisła Zakopane
 • Mateusz Gruszka – AZS Zakopane 
 • Szymon Pawłowski – LKS Klimczok Bystra
 • Szymon Jojko – WSS Wisła
 • Kacper Stosel – AZS Zakopane

 

Andrzej Poncza/pzn.pl

źródło: b. d.
dodał: AP 19-04-2018 23:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

''Ochorowiczówka'' z Jakubem Różalskim!

24-05-2018 13:40

OD dziś (4 maja br.) można zobaczyć w Muzeum Magicznego Realizmu ''Ochorowiczówka'' w Wiśle ponad dwadzieścia prac Jakuba Różalskiego, który poprzez nowoczesne technologie opowiada w swych pracach o wydarzeniach autentycznych, najczęściej z początku XX wieku.

wyświetleń: 92komentarzy: 0

Śpiewem i tańcem chwalą Pana

24-05-2018 11:55

Na finał tegorocznego festiwalu Musica Sacra organizatorzy przygotowali koncert pełen energii. Przed skoczowską publicznością zgromadzoną w kościele pw. św. Piotra i Pawła wystąpił tyski zespół God's Property. Muzyka gospel porwała wszystkich obecnych.

wyświetleń: 277komentarzy: 0

Dzisiaj działania ''Bezpieczny pieszy''

24-05-2018 11:00

Dzisiaj 24 maja 2018 policjanci cieszyńskiej drogówki prowadzą działania "Bezpieczny Pieszy".  Bezpieczeństwo pieszych bowiem jest priorytetem na lata 2018-2020, który wynika nie tylko z programu krajowego czy też wojewódzkiego, ale również cieszyńskiego - opracowanego na poziomie lokalnym.

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Policjant, który mi pomógł

24-05-2018 09:15

„Policjant, który mi pomógł” to nazwa ogólnopolskiego konkursu, który trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Tegoroczna XI edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a uroczystość wręczenia wyróżnień zostanie wpisana w centralne obchody Święta Policji.

wyświetleń: 404komentarzy: 0

Książnica: Gawęda o Legionach i profesjonalny wykład o gen. Sosnkowskim

24-05-2018 07:30

Dwudziestu entuzjastów ojczystych dziejów stawiło się we wtorek 22 maja na kolejnym cyklu wykładów "Akademii Niepodległości" w Książnicy Cieszyńskiej. Podczas spotkania słuchacze zapoznali się z próbą odmityzowania historii Legionów oraz samego Józefa Piłsudskiego autorstwa prof. Andrzeja Chwalby, a także mieli okazję dowiedzieć się o mało znanym w powszechnej świadomości współtwórcy Niepodległej, Kazimierzu Sosnkowskim, którego postać przybliżył dr Jerzy Kirszak.

wyświetleń: 217komentarzy: 0

Recytowali w hołdzie Polsce Niepodległej

23-05-2018 19:00

Wczoraj (22.05) w Szkole Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski ''Życie jest i wdzięczność nasza'' w hołdzie Polsce Niepodległej. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie z całego powiatu.  

wyświetleń: 715komentarzy: 1

Refleksologia w szpitalu - ''Pro salute''

23-05-2018 17:15

We wtorek (22.05) na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu Pro salute „Hoży, a nie chorzy seniorzy”. Tym razem specjalista refleksolog Wioletta Szojda opowiedziała o terapii, jaką jest uciskanie odpowiednich punktów, znajdujących się na stopach oraz na dłoniach.

wyświetleń: 967komentarzy: 0

Gość OX.pl - Katarzyna Gładczak [zwiastun]

23-05-2018 15:25

Katarzyna Gładczak o jubileuszu największej Szkoły Podstawowej w Cieszynie i o pracy na stanowisku dyrektora. Jak funkcjonuje SP nr 2? Co oferuje uczniom, nauczycielom i rodzicom? Jacek Porzycki zapytał również o schron, podróż tramwajem i najtrudniejsze obowiązki. Cała rozmowa już w najbliższą niedzielę, 27.05.2018 - Zapraszamy!

wyświetleń: 1134komentarzy: 0

Stacje naprawcze dla rowerów

23-05-2018 13:45

W Cieszynie przy ulicy Hajduka oraz na Al. Łyska (teren Lasku Miejskiego) zamontowane zostały stcaje naprawcze dla rowerów. Realizacja projektu „Razem Damy Radę” została wdrożona dzięki akcji Castorama Tour, która odbyła się 30 lipca 2017 roku. W ramach głosowania został wyłoniony zwycięski projekt, którym okazały się stacje naprawcze dla rowerów – była to inicjatywa Urzędu Miasta.

wyświetleń: 1626komentarzy: 0

Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego

23-05-2018 12:35

Od grudnia 2017 roku działa uruchomione przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

wyświetleń: 535komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .