Stalownicy przegrali pierwsze spotkanie w Brnie

Za nami trzecie starcie w finałowej serii, która wyłoni Mistrza Czech w hokeju na lodzie. Niestety, dzisiejsze (18 kwietnia) spotkanie padło łupem Komety Brno, która zarazem objęła prowadzenie w finale - 2:1.

Stalownicy mają czego żałować, bo byli znacznie aktywniejsi w dzisiejszym starciu niż ich rywale. Co prawda, w 27. minucie Horky podwyższył na 2:0 dla gospodarzy, ale goście jeszcze do końca drugiej tercji zdołali wyrównać.

Na trafienie Horky'ego szybko odpowiedział Kovarcik, a spory udział w akcji miał także Aron Chmielewski. Kilka minut później do wyrównania doprowadził Cienciala.

Druga część spotkania to był popis hokeistów z Trzyńca, którzy oddali dwa razy więcej strzałów na bramkę niż gospodarze. Ale zabrakło skuteczności, a ten brak zemścił się w trzeciej odsłonie.

W 47. minucie Cermak idealnie podał do osamotnionego Vincoura, a zawodnik Komety, bez większych problemów, poradził sobie z umieszczeniem krążka w bramce Simona Hrubca. Podopieczni Vaclava Varadi walczyli do ostatnich sekund, ale już nie udało im się zmienić niekorzystnego dla nich wyniku i Brno odniosło drugie zwycięstwo w finale – 3:2.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane jutro (czwartek), znowu w DRFG Arenie. Początek o 17:00, a transmisja w CT Sport.