Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 898komentarzy: 3

A klasa robi się coraz ciekawsza, a piłkarze B klasowych drużyn po raz pierwszy w tym roku powalczą o ligowe punkty

13-04-2018 07:30

Choć większość kibiców piłki nożnej wciąż nie może ochłonąć po ćwierćfinałach Ligi Mistrzów, to my polecamy wybrać się na jakiś mecz w naszym regionie, gdzie z pewnością emocji także nie zabraknie.
Pruchna podejmie u siebie, inny zespół z naszego regionu, Tempo Puńców. Fot. PL Pruchna podejmie u siebie, inny zespół z naszego regionu, Tempo Puńców. Fot. PL

IV liga, 20. kolejka

Zrewanżują się za jesień? Mowa o piłkarzach Beskidu Skoczów (15.), którzy w poprzedniej rundzie ulegli Landkowi, aż 0:5. Teraz czeka ich spotkanie na terenie Spójni, która w tabeli plasuje się na szóstym miejscu. Landek, na wiosnę, jeszcze nie poniósł porażki, remisując z Czańcem oraz pokonując Kuźnię Ustroń i Dąb Gaszowice. Skoczowianie, w tym roku, również nie ponieśli porażki, notując trzy remisy. Nieco lepiej prezentują się piłkarze Kuźni (13.), którzy w czterech meczach zdobyli pięć punktów. Kolejna okazja do zdobyczy nadarzy się w sobotę, kiedy będą gościć Gaszowice (11.). Dąb, w trzech meczach tej rundy, nie zdobył jeszcze punktu.

14.04, 17:00 KS Kuźnia Ustroń - GKS Dąb Gaszowice

14.04, 17:00 KS Spójnia Landek - KP Beskid Skoczów

14.04, 17:00 LKS Czaniec - LKS Goczałkowice Zdrój

14.04, 17:00 KS Decor Bełk - LKS Wilki Wilcza

14.04, 17:00 LKS Drzewiarz Jasienica - GKS Radziechowy-Wieprz

15.04, 11:00 GKS Tychy II - MKS Lędziny

15.04, 15:00 TS Podbeskidzie Bielsko-Biała II - BS Polonia Bytom

15.04, 17:00 MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski - KP Unia Racibórz

Okręgówka, 20. kolejka

Wisła, która w zeszłym spotkaniu niespodziewanie przegrała w Zebrzydowicach, będzie miała okazję do poprawienia swej aktualnej lokaty (5.). Piłkarze WSS będą gościć przedostatnią drużynę Okręgówki – LKS Leśna. Cukrownik (8.), który tydzień temu okazał się lepszy w derbach z Puńcowem, podejmie sąsiadującą drużynę w tabeli – Góral Żywiec (9.).

14.04, 13:00 MRKS Czechowice-Dziedzice - TS Koszarawa Żywiec

14.04, 16:00 LKS Pasjonat Dankowice - KKS Spójnia Zebrzydowice

14.04, 16:00 LKS Metal WG - Skałka Żabnica - GKS Czarni Jaworze

14.04, 16:00 LKS Błyskawica Drogomyśl - LKS Orzeł Łękawica

14.04, 16:00 RKS Cukrownik Chybie - Góral Żywiec

14.04, 16:00 GLKS Wilkowice - LKS Bestwina 

15.04, 16:00 WSS Wisła - LKS Leśna

15.04, 16:00 LKS 99 Pruchna - LKS Tempo Puńców

A klasa, 15. kolejka

Ciekawie zapowiada się spotkanie w Cieszynie, gdzie miejscowy Piast (3.) podejmie Kończyce Wielkie (8.). Oba zespoły zremisowały w poprzedniej kolejce, ale z punktu bardziej powinni być zadowoleni ci drudzy, gdyż zdobyli punkt w Skoczowie. Z kolei podopieczni Marka Bakuna, którzy celują w awans do Okręgówki, wywieźli tylko punkt z Pielgrzymowic. Lider A klasy – Orzeł Zabłocie – ten weekend będzie miał wolny od piłki nożnej, gdyż początkowo miał zmierzyć się z Ochabami, ale te wycofały się z rozgrywek. 

14.04, 15:00 LKS Zryw Bąków - LKS Kończyce Małe

14.04, 15:00 LKS Sportkontakt Goleszów - LKS Strażak Dębowiec

14.04, 15:00 LKS Wisła Strumień - LKS Strażak Pielgrzymowice

14.04, 15:00 TS 1909 Piast Cieszyn - LKS Błyskawica Kończyce Wielkie

14.04, 15:00 LKS Orzeł Zabłocie - LKS Ochaby 96 

15.04, 15:00 LKS Olza Pogwizdów - GKS Morcinek Kaczyce

15.04, 15:00 KP Beskid Skoczów II - LKS Beskid Brenna

B klasa, 12. kolejka

Po raz pierwszy w tym roku, o ligowe punkty powalczą kluby z B klasy. Runda wiosenna najlepiej powiodła się Pogórzu i Istebnej. Zespoły te zajmują pozycje dające awans do klasy wyżej. Lider - LKS - zmierzy się w niedzielę z Victorią Hażlach, która plasuje się na trzeciej pozycji, ze stratą sześciu punktów do drugiej Istebnej. Góral w tej kolejce pauzuje.

14.04, 15:00 LKS Iskra Iskrzyczyn - LKS Rudnik

15.04, 11:00 LKS Błękitni Pierściec - LKS Błyskawica Kończyce Wielkie II

15.04, 15:00 MKS Promyk Golasowice - LKS Spójnia Górki Wielkie

15.04, 17:00 LKS Pogórze - LKS Victoria Hażlach


Andrzej Poncza/beskidzkapilka.pl

źródło: b. d.
dodał: AP 13-04-2018 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

corbeau
13-04-2018 10:36
corbeau
Wydaje mi się, że Landek odmienia się Landekowi, a nie tak jak zostało to odmienione w powyższym tekście. Prosiłbym również o informację, co to za drużyna Czandek? Dam Panu dobrą radę, warto kilka razy przeczytać, co się napisało, zanim się to opublikuje.
margonista
13-04-2018 10:49
margonista
Landek (miejsce w Polsce) - Mianownik (Kto? Co?) Landek, Dopełniacz (Kogo? Czego?) Landka, Celownik (Komu? Czemu?) Landkowi, Biernik (Kogo? Co?) Landek,
Narzędnik (Z kim? Z czym?) Landkiem, Miejscownik (O kim? O czym?) Landku, Wołacz (Hej!) Landku
margonista
13-04-2018 10:50
margonista
Landek (miejsce w Polsce) - Mianownik (Kto? Co?) Landek, Dopełniacz (Kogo? Czego?) Landka, Celownik (Komu? Czemu?) Landkowi, Biernik (Kogo? Co?) Landek,
Narzędnik (Z kim? Z czym?) Landkiem, Miejscownik (O kim? O czym?) Landku, Wołacz (Hej!) Landku
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Coś dla młodych Zaborzan

23-04-2018 18:15

Prace geodezyjne już się zakończyły, niebawem na teren szkoły w Zaborzu wjedzie ciężki sprzęt. Przez najbliższe kilkanaście miesięcy przy placówce trwać będzie budowa nowej sali gimnastycznej.

wyświetleń: 70komentarzy: 0

Św. Jerzy - lokalne tradycje

23-04-2018 18:00

23 kwietnia to Dzień św. Jerzego – patrona wielu europejskich krajów, a także wędrowców, górników, żołnierzy, kowali, bednarzy, artystów, więźniów, skautów oraz harcerzy. Również w regionie Śląska Cieszyńskiego bohaterski święty zasłużył sobie na specjalne obchody w dniu, kiedy jest wspominany.

wyświetleń: 87komentarzy: 0

Tramwajem po Cieszynie ? - podano wyniki analiz

23-04-2018 17:00

Były plany, by tramwaj wrócił na cieszyńskie ulice, ale na planach się skończyło. W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja zamykająca polsko-czeski projekt „Analiza możliwości przywrócenia tramwaju jako atrakcji turystycznej Cieszyna i Czeskiego Cieszyna”. Jak już wiadomo zamiast tramwaju będzie szlak świetlny.

wyświetleń: 513komentarzy: 2

20 lat euroregionu - filmy w Avionie

23-04-2018 16:15

W niedzielę (22.04) na terenie czeskiego Avionu miały miejsce projekcje filmów, które w jakiś sposób nawiązywały do losów Czech oraz Polski w 2 połowie XX wieku. Wydarzenie było częścią obchodów 20-lecia Euroregionu Śląska Cieszyńskiego – podpisanie umowy polsko-czeskiej, która rozpoczynała współpracę regionalną miało miejsce 22 kwietnia 1998 roku.

wyświetleń: 96komentarzy: 0

62 Wiosenny Zjazd Chórów, Zespołów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej

23-04-2018 15:30

W niedzielę 22 kwietnia 2018 w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbył się 62 Wiosenny  Zjazd Chórów, Zespołów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej, na który przybyło  21 chórów i zespołów. W dowód uznania 35- letniej pracy ze skoczowskimi  chórami, oraz za zaangażowanie w środowisko kulturalno-muzyczne Skoczowa Pan Bolesław Noga otrzymał Złotą Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

wyświetleń: 388komentarzy: 0

Woleli Czechy od Polski

23-04-2018 15:00

W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy nie podjęli pracy w naszym kraju i wyjechali do Czech.

wyświetleń: 578komentarzy: 0

Zwłoki w Dębowcu

23-04-2018 14:35

W poniedziałek (23.04) w godzinach porannych policjanci zostali poinformowani o znalezieniu zwłok na terenie Dębowca. Ciało 58-letniego mężczyzny zostały znalezione w potoku. Na miejsce została wezwana ekipa policyjnych techników oraz prokurator.

wyświetleń: 2161komentarzy: 0

Najmłodsi stela 31/655/2018

23-04-2018 13:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1888komentarzy: 0

Zaolzie: Ostatnie sprzątanie cmentarza ewangelickiego w starej Karwinie

23-04-2018 12:35

Porządki na nieczynnym cmentarzu ewangelickim w starej Karwinie na nieistniejącej już kolonii Meksyk zostały zakończone w zeszłą sobotę 21 kwietnia. Jak stwierdzili organizatorzy z Beerclubu – Braci Kuflowej na Zaolziu, udało się doprowadzić nekropolię do takiego stanu, że potencjalni odwiedzający będą mogli poruszać się na niej bez przeszkód. Teraz „pałeczkę” powinna przejąć parafia ewangelicka w Karwinie-Frysztacie i władze miasta.

wyświetleń: 450komentarzy: 0

Zagrzmi i powieje

23-04-2018 11:45

Burz i porywistego wiatru możemy spodziewać się dzisiaj po południu nad naszym regionem.