MŚ II A: Polacy, z Wałęgą i Gruszczykiem w składzie, przegrali pierwsze spotkanie

W Tallinnie rozpoczęły się dziś (1 kwietnia) Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie do lat 18, Dywizji II A. Polscy hokeiści zmierzyli się z Litwinami, ale niestety, po trzy punkty sięgnęli ich rywale.

W kadrze Polski nie brakuje hokeistów pochodzących z Zebrzydowic, Kamila Wałęgi i Konrada Gruszczyka. Obaj, na co dzień, występują w JKH GKS Jastrzębie. Pierwszy z nich zaimponował już w piątkowym (30 marca) meczu sparingowym z Wielką Brytanią. Zawodnik jastrzębskiej drużyny, jako jedyny, pokonał brytyjskiego golkipera i Polska wygrała 1:0.

Wałęga wpisał się na listę strzelców w 8. minucie, kiedy nasi reprezentanci grali z przewagą jednego zawodnika. Jego trafienie było wyrównujące, gdyż Litwini prowadzili od 57. sekundy, po tym jak Krasilnikovas otworzył wynik spotkania.

Biało-czerwoni ani razu nie prowadzili w dzisiejszym meczu. Co prawda, zdołali odpowiedzieć na trzy bramki Litiwinów, ale na czwartego gola, którego zdobył w 53. minucie Grinius, już nie dali rady.

Polacy rozpoczynają turniej w Estonii od porażki, którą należy uznać za niespodziankę. Ale już jutro (2 kwietnia) czeka ich kolejne spotkanie. Tym razem zmierzą się z Koreańczykami.