Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 2770komentarzy: 8

Judosz przemierza Skoczów

30-03-2018 12:00

Zgodnie z wierzeniami ma przepędzić zło. Judosz - biblijny zdrajca, który w Skoczowie przybiera postać słomianej kukły, kolejny raz przemierzy uliczki miasta. O dwunastej w południe skoczowski 'Judosz' wyjdzie sprzed remizy w pochodzi wejdzie na rynek, z oddali pokłoni się kościołowi i wróci pod strażnicę. W Sobotę powtórnie wyruszy w trasę, tym razem jednak zostanie spalony. Zapraszamy do oglądania przekazu na żywo z tego zwyczaju.

źródło: ox.pl
dodał: JB 30-03-2018 12:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krzysztof.mm
30-03-2018 21:46
krzysztof.mm
czy mi się wydaje, czy też rzeczywiście nawet walkę z Judoszem ciemnogród odpuścił?
krzysztof.mm
30-03-2018 22:59
krzysztof.mm
Judosz przemierza nie tylko Skoczów - wędruje po całej Polsce:

"Gdyby PiS był partią antyelitarną, to zamiast wydawać pół miliarda złotych na elitarną arystokrację, po prostu uchwaliłby, że wybrane dzieła nie mogą opuszczać terenu Polski. No ale wtedy fundacja, w której zasiada brat ministra nie przytuliłaby 100 milionów euro.

Jeśli dobrze rozumiem całe zamieszanie z fundacją Czartoryskich, państwo polskie zapłaciło fundacji, w której zasiadał Maciej Radziwiłł, brat ówczesnego, pisowskiego ministra, blisko pół miliarda złotych za kolekcję i tak dostępną w Polsce, a teraz wszyscy się dziwią, że pieniążki fundacji zostały przez nasze arystokratyczne elity chybcikiem przelane do fundacji w raju podatkowym."
krzysztof.mm
30-03-2018 23:01
krzysztof.mm
"Jeśli PiS byłby partią antyelitarną, to pisowska fundacja nie kupowałaby jachtu za grube miliony, tylko po to, by promować się wśród elitarnych skipperów i ich mecenasów, którzy po akcji z końmi z Janowa i tak Polską gardzą jako postsowiecką barbarią. Gdyby PIS był partią antyelitarną już dawno nie miałby w swoim zapleczu milionerów z instytucji finansowych, pisowskie zaplecze nie budowałoby wieżowców w centrum Warszawy i wreszcie uchwalono by radykalnie antyelitarną ustawę reprywatyzacyjną.

Ale PIS antyelitarny nie jest. PiS jest tylko wściekły, że tak jak swego czasu Kuroń zajął Kaczyńskiemu krzesło na spotkaniu KORu, tak środowisko Unii Demokratycznej zajęło PIS-owi miejsce na postsolidarnościowym Olimpie. I cała działalność polega na zrzuceniu tego środowiska z tronu tylko po to, by samemu na nim się rozsiąść. Bo ''nam się to należy'' jak ostatnio zwykła mawiać Beata Szydło. Czy rzeczywiście należy? Cóż, o tym zdecydują wyborcy już wkrótce."

W Skoczowie Judosza się pali.
Tego ogólnopolskiego wystarczy olać.
krzysztof.mm
31-03-2018 14:00
krzysztof.mm
o Judoszach ciąg dalszy:

"Kim jest Maciej Świrski z Polskiej Fundacji Narodowej, która wsławiła się tak licznymi wpadkami, że zauważyła je nawet posłanka Krystyna Pawłowicz?
[PFN - to 600 000 000 zł w ciągu 10 lat wyssane ze spółek skarbu państwa na potrzeby DOJNEJ ZMIANY - przyp. kmm]
W wirtualnym świecie czuje się jak ryba w wodzie, przez wiele lat aktywnie działał jako bloger pod ksywą ''Szczur biurowy''. Jako użytkownik Twittera zasłynął różnymi akcjami bojkotowymi, nawoływał na przykład, by nie kupować lalek Barbie i autek Hot Wheels. Także na Twitterze doniósł, że przestał korzystać z produktów koncernu Samsung, gdy firma powieliła w sieci wpis Janusza Palikota. Na TT lubi wyrażać swoje opinie o zagranicznych mediach. ''Deutsche Welle'' to dla niego nic innego, jak ''ośrodek dezinformacji''. Ale dostało się też polskiej gazecie ''Fakt''.
''Niemiecka prasa w Polsce to jest jednak siedlisko zwykłego sk@#$%&!'' - odkrył pewnego dnia Maciej Świrski. Na swoim blogu ostro krytykował też media, a jeszcze bardziej poprzednią władzę, Platformę Obywatelską, której nieudolność jego zdaniem, mogła doprowadzić do takich katastrof, jak zerwanie zapory we Włocławku. Albo wybuch ''brudnej bomby'' w centrum Warszawy. Innym razem dziennikarzom, a szerzej ''społeczeństwu obywatelskiemu'' zarzucał, że przez swoje ataki ''wydało prezydenta Kaczyńskiego na śmierć''. Blogerzy przytomnie wtedy przypomnieli Świrskiemu, że w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego to on zarządzał Polską Agencją Prasową (był jej wiceprezesem), przez co miał realny wpływ na to, co ukazywało się w mediach."
http://www.newsweek.pl/polska/maciej-swirski-z-polskiej-fundacji-narodowej-kim-jest-,artykuly,425376,1.html
krzysztof.mm
31-03-2018 14:06
krzysztof.mm
"PFN w rzeczywistości stała się tubą propagandową rządu. To fundacji, kierowanej przez Świrskiego zawdzięczamy słynną rządową kampanię ''Sprawiedliwe sądy'', podczas której na billboardach i w spotach telewizyjnych PiS próbował przekonać Polaków ''o nadzwyczajnej kaście w sądach''. Czego dowodem miał być sędzia Zbigniew J., który ukradł kiełbasę. Nie miało znaczenia, że sędzia, nie dość, że od dwóch lat nie żyje, to nie orzekał od ponad dekady.

Co na to wszystko Świrski? Wyraźnie ogłuchł na głosy krytyki: - Kampania o sądach (...) pokazuje, że prawda to jedyna skuteczna broń przeciwko dezinformacji - zapewniał dziennikarzy.

Tymczasem lista kolejnych wpadek PFN wciąż wydłużała się. Od drobnych, takich jak wtopy na Twitterze fundacji: zamieszczane informacje często świadczyły o kiepskim angielskim pracowników, na przykład sformułowanie ''it means'' (to znaczy) zapisano jako ''it's mean'' (to nieuprzejme).
Fundacji zdarzyło się również zamieścić w sieci zdjęcie obozu Auschwitz ze współczesną niemiecką flagą - znów z pseudoangielskim podpisem.
Innym razem, przy kolejnej akcji w obronie dobrego imienia Polaków PFN zamieściła w swoim spocie ścieżkę dźwiękową nadzwyczaj, jak zauważyli zgodnie internauci, podobną do tej z filmu ''Piraci z Karaibów''".
Były wpadki znacznie poważniejsze.
Fundacja postanowiła uczcić Komitet Obrony Robotników broszurą, w której stempel na zdjęciu skutecznie zasłonił twarz Adama Michnika. Publicznie zarzucono wówczas Świrskiemu, że postanowił napisać nową historię Polski."

krzysztof.mm
31-03-2018 14:06
krzysztof.mm
"A teraz, z kolejnego już pomysłu Świrskiego i jego załogi śmieje się cała Polska.
PFN postanowiła, że w kampanii ''Polska 100'', w ramach uczczenia stulecia odzyskania przez kraj niepodległości (jak też w ramach promocji polskiej żeglugi w świecie) wypuści w rejs specjalny jacht.
Specjalny, bo to używany jacht z Francji.
Teraz przemalowywany z czarnego na biało-czerwony.
Co interesujące, Fundacja nie skorzystała z propozycji kapitana Romana Paszke, który chciał użyczyć kampanii swój katamaran. - To program wizerunkowy, który odwołuje się do dobrych stron naszej ojczyzny, poprzez jej związki z morzem, z żeglarstwem, z dokonaniami sportowymi - tłumaczył cele przedsięwzięcia wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, któremu, przypomnijmy, w wielu sprawach doradza Maciej Świrski.

Dziennikarze, także prawicowi, nie zostawili na pomyśle Fundacji suchej nitki.
''Fundacja PFN to nawet nie jest tykająca bomba. To już od jakiegoś czasu seria nieustających wybuchów'' - zauważył publicysta ''Do rzeczy'' Łukasz Warzecha.
''Nie jestem w stanie, przy najlepszych chęciach, pojąć, dlaczego nie zrobiono z tym jeszcze porządku. Świrski ma jakieś kompromaty na cały rząd czy jak?'' - pytał.

Nie wytrzymała nawet posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. ''Promocja Polski na oceanach?! Cwaniactwo'' - oceniła na Twitterze. ''To ryby i ptaki mają poznawać Polskę w czasie tego rejsu?'' - dziwiła się.

- Pomysł Polskiej Fundacji Narodowej, by reklamować Polskę francuskim jachtem na morzach i oceanach świata można by uznać za groteskowy, gdyby nie to, że kosztował nas wszystkich, podatników, grube miliony - zauważa w rozmowie z ''Newsweekiem'' dr Witold Sokała, politolog, ekspert thinkzine'u ''Nowa Konfederacja'' i Fundacji Po.Int.

Jak grube?
Na razie na jacht z Francji Fundacja, bez konkursu, wydała pięć milionów złotych. Szacuje się, że cała akcja może kosztować nawet milionów dwadzieścia.
O ile jednak promocja dla ryb jest śmieszna (choć kosztowna), o tyle inny pomysł Macieja Świrskiego okazał się straszny, bo zatrząsł wizerunkiem Polski w świecie.
Jak wynika z informacji, uzyskanych przez Onet to Świrski ma odpowiadać za najbardziej kontrowersyjne zapisy z nowej ustawy o IPN. Te, które które mówią o karaniu więzieniem za oskarżanie narodu polskiego o współodpowiedzialność za Holokaust. Te, które doprowadziły do poważnego załamania stosunków polsko-izraelskich, ale także nieprzychylnych komentarzy płynących od rządów innych państw."

"I kto za to płaci?
Pani płaci, Pan płaci... Społeczeństwo."
skuter66
31-03-2018 17:02
skuter66
Boli oj boli.
krzysztof.mm
31-03-2018 18:20
krzysztof.mm
weź paracetamol
albo się wyspowiadaj
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Oczami niewidomego: choroby oczu (6) astygmatyzm

27-04-2018 09:15

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 230komentarzy: 0

Rezi i Kajto na otwarciu

27-04-2018 07:30

Po raz kolejny w Ustroniu odbędzie się symboliczny start akcji charytatywnej „Płyniemy Polsko”, która w tym roku będzie miała nieco zmienioną formułę, ale cel główny pozostaje cały czas ten sam tj. zebranie funduszy na pomoc w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci.

wyświetleń: 297komentarzy: 0

MŚ 1A: Polacy przygrywają z Węgrami, bramka zawodnika HC Ocelari Trinec

26-04-2018 21:40

Aron Chmielewski po raz kolejny udowodnił, że jest jedną z kluczowych postaci w naszej reprezentacji. Stalownik zdobył bramkę w dzisiejszym (26 kwietnia) meczu, ale Polska przegrała z Węgrami i w sobotę będzie się bronić przed spadkiem do Dywizji 1B.

wyświetleń: 246komentarzy: 1

Iran oczami Haliny Sikory

26-04-2018 21:00

Od Teheranu po wyspę Keszm. Trzy tygodnie z perską architekturą i przyrodą oraz mieszkającymi tam ludzi – o Iranie wciąż jeszcze mało znanym i rzadko odwiedzanym przez turystów opowiadała wczoraj (25.04) Halina Sikora w cieszyńskiej Bibliotece.

wyświetleń: 267komentarzy: 0

Padłe zwierzęta - utylizacja

26-04-2018 19:15

Straż Miejska w Cieszynie przypomina, iż gmina Cieszyn zapewnia zbieranie, transport i unieszkodliwiane zwłok bezdomnych zwierząt, lub ich części oraz współdziałają z przedsiębiorcami podejmującymi działalność w tym zakresie. W ramach tych działań została zawarta umowa z firmą prowadzącą schronisko dla zwierząt „AZYL” w Cieszynie, która ma świadczyć takie usługi.

wyświetleń: 1535komentarzy: 0

Na imprezy do Istebnej (wideo)

26-04-2018 18:40

Zaproszenie na wydarzenia kulturalne Gminy Istebna od 28 kwietnia do 5 maja 2018 roku.

wyświetleń: 993komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

26-04-2018 17:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 435komentarzy: 0

Debata o bezpieczeństwie

26-04-2018 16:15

25 kwietnia 2018 w Sali Pod Pegazem w Skoczowie odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, a tematem przewodnim były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście.

wyświetleń: 395komentarzy: 0

Koncert absolwentów

26-04-2018 15:00

W środę (25.04) na terenie czeskiego Avionu odbył się koncert absolwentów Podstawowej Szkoły Artystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie. Na wydarzenie zaproszone zostały nie tylko rodziny i znajomi absolwentów, ale również wszyscy zainteresowani muzyką.

wyświetleń: 372komentarzy: 0

Postawa godna naśladowania

26-04-2018 13:30

Do tej pory oddał honorowo ponad 26 litrów życiodajnego płynu. Dzięki swojej postawie, pewnie niejednokrotnie przyczynił się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Mł. asp. Tomasz Pocha, który jest kierownikiem ogniwa patrolowego cieszyńskiej komendy, od wielu lat dzieli się swoją krwią z potrzebującymi. Za swoją postawę mundurowy otrzymał  odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 1799komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .