Zawodnicy UKS Nakano Pogwizdów odnieśli sukces na holenderskiej ziemi

To był udany weekend dla zawodników UKS Nakano Pogwizdów, którzy otrzymali szansę reprezentowania naszego kraju na zawodach międzynarodowych w Holandii. Trzech przedstawicieli klubu z regionu zakończyło zmagania na podium.

Już w sobotę dotarły do nas miłe informacje z Amersfoort, gdzie odbywał się Puchar Europy Kadetów Ju-Jitsu. Filip Czupil odniósł kolejny sukces w tym sezonie, zdobywając brązowy medal w kategorii 55 kg. Zawodnik UKS Nakano Pogwizdów, który w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce na Pucharze Świata w Czarnogórze, przegrał w półfinale, po wyrównanej walce, z reprezentantem Rosji.

Z kolei na niedzielę zaplanowano Dutch Open Ju-Jitsu, na którym zawodnicy z naszego regionu również sięgnęli po krążki. Adam Ząber doszedł do finału (+94 kg), w którym musiał uznać wyższość rywala. Natomiast Mateusz Herrman zajął trzecie miejsce (73 kg).