Juniorzy jastrzębskiego klubu przegrali w finale z Unią Oświęcim

W niedzielę (18.03) odbył się finał Mistrzostw Polski w Centralnej Lidze Juniorów, w hokeju na lodzie. Złoto padło łupem hokeistów z Oświęcimia, którzy pokonali gospodarzy turnieju, jastrzębian, 5:4.

Dzień wcześniej, w sobotę, rozegrano półfinały. JKH GKS pokonał Zagłębie Sosnowiec aż 8:0, a przy pierwszej bramce asystował Kamil Wałęga, który pochodzi z Zebrzydowic. W składzie zwycięskiej drużyny nie zabrakło także Konrada Gruszczyka, również pochodzącego z Zebrzydowic.

Fani jastrzębskiej drużyny liczyli, że w końcu w tym sezonie uda się zdobyć złoty medal. W poprzednich dwóch edycjach, hokeiści JKH GKS stawali na podium. Ale początek spotkania naznaczył, że złoto będzie ciężko wywalczyć.

Po czternastu minutach gry, oświęcimianie prowadzili już 3:0. Na początku drugiej tercji Unia, po bramce Prusaka, prowadziła już różnicą czterech trafień. Nadzieję gospodarzom przywrócił Pacon, ale kilka minut po jego bramce, na listę strzelców znowu wpisał się zawodnik Unii - Brynkus.

Później rozpoczęła się szalona pogoń gospodarzy. Jastrzębianie zdołali trzykrotnie pokonać golkipera rywali, ale na wyrównujące trafienie zabrakło im czasu.

Złote medale powędrowały na szyje oświęcimiskich hokeistów. Srebrne krążki trafiły w ręce jastrzębian, a z brązowych cieszyli się sosnowiczanie.

W finałowym spotkaniu wystąpili także, wyżej wspomniani, Wałęga oraz Gruszczyk. Z kolei w drużynie Unii Oświęcim wystapił Kamil Klocek z Cieszyna, uczeń SMS Sosnowiec, wychowanek "Trzyńca".