Większość spotkań odwołano, w tym także starcie Jasienicy ze Skoczowem

Ciężko powiedzieć, aby w ostatnich dniach królowała piłka nożna, gdyż ligowe spotkania można policzyć na palcach jednej ręki. Ale z drugiej strony, nie oznacza to, że emocji nie brakowało.

IV liga, 16. kolejka

Tuż przed rozpoczęciem weekendu, Śląski ZPN wydał decyzję o odwołaniu 16. kolejki. Do gry mogły przystąpić tylko drużyny, które swe mecze rozgrywają na sztucznej murawie. Jednym z takich klubów jest Kuźnia Ustroń. Beniaminek zdobył cenny punkt, w starciu z trzecim Czańcem. Gospodarze prowadzili już od 2. minuty, po trafieniu Michała Pietraczyka. Piłkarze Kuźni nieraz stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, ale nie potrafili podwyższyć prowadzenia. W sporcie niewykorzystane okazje się mszczą, o czym przekonała się także Kuźnia. W drugiej połowie wyrównał Karol Lewandowski i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Remis pozwolił piłkarzom z Ustronia opuścić strefę spadkową. Podopieczni Mateusza Żebrowskiego awansowali na 12. miejsce.

KS Kuźnia Ustroń - LKS Czaniec 1:1

TS Podbeskidzie II - Spójnia Landek 3:2

Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Skoczów

W Czechowicach-Dziedzicach rozegrano w niedzielę finałowe spotkanie, w ramach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Skoczów. Po raz trzeci z rzędu po to trofeum sięgnęli piłkarze WSS Wisła, którzy pokonali LKS Błyskawicę Drogomyśl, 3:1. Dwie bramki, dla zwycięzców, zdobył Dariusz Rucki.