Pardubice wyrównały stan serii

Niestety, nie tak miały wyglądać dwa spotkania Trzyńca na lodzie Pardubic. Podopieczni Vaclava Varadi przegrali zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Strzelanie rozpoczęło się po pół godzinie gry i rozpoczęli je gospodarze. Sacha Treille, podobnie jak miało to miejsce we wczorajszym spotkaniu, otworzył wynik spotkania. Gospodarze byli znacznie aktywniejsi, co udowadniały statystyki. Po 40 minutach gry, hokeiści Pardubic oddali 27 strzałów na bramkę Simona Hrubca, a Stalownicy mieli ich 15.

Niestety, trzecie tercja okazała się katastrofalna w wykonaniu gości. W tecji, w której mieli odrabiać jednobramkową stratę, oddali tylko jeden strzał. Z kolei gospodarze poszli za ciosem i dwukrotnie pokonali Hrubca. Szczególnie kuriozalna okazała się trzecia bramka. Krajicek potknął się na krążku, ten przejął David Tomasek i bez większych problemów ustanowił końcowy wynik meczu - 3:0.

(Hokejka TV)

Stalownicy przyjechali do Pardubic z prowadzeniem 2:0, ale po dwóch porażkach stan serii się wyrównał. Następne spotkanie zostanie rozegrane w środę, 21 marca. Tym razem, w roli gospodarza wystąpią hokeiści Trzyńca.