Norweskie podium w Vikersund, Żyła tuż za pierwszą ''10''

Co prawda na podium stanęli dzisiaj tylko i wyłącznie Norwegowie, ale to Kamil Stoch został bohaterem dzisiejszego konkursu. Piotr Żyła był drugim najlepszym Polakiem, plasując się na 12. pozycji.

Do drugiej serii awansowało pięciu polskich skoczków. Po pierwszym skoku najwyżej był sklasyfikowany Kamil Stoch (8.). Tuż za pierwszą "10" uplasował się Piotr Żyła (12.). Do rundy finałowej awansowali jeszcze Stefan Hula (17.), Dawid Kubacki (21.) i Jakub Wolny (21.). Wszyscy przekroczyli granicę 200 metrów. Jedyny, któremu nie powiodła się ta sztuka, był Maciej Kot, który zajął pechowe, 31. miejsce.

W rundzie finałowej Żyła polepszył się o 1,5 m, co pozwoliło mu utrzymać, zajmowaną po pierwszej serii, 12. lokatę. Z kolei lider Pucharu Świata i Raw Air, Stoch, skoczył 14 m dalej niż w pierwszej serii. Trzykrotny mistrz olimpijski uplasował się przed jego największym rywalem w PŚ, Richardem Freitag'iem i zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Stoch okazał się najlepszy także w norweskim cyklu, wyprzedzając Roberta Johanssona o 37 pkt. Żyła zajął w Raw Air 18. miejsce. Przypomnijmy, iż wiślanin w ubiegłej edycji był 14.