Puchar Kontynentalny dobiegł końca

Niedzielny konkurs w Czajkowskim został odwołany z powodu silnie wiejącego wiatru, a także śnieżycy. Zwycięzcą Pucharu Kontynentalnego został Marius Lindvik, a najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Tomasz Pilch - 7.

Dzisiejsze zmagania zaplanowano na 9:00. Przedtem odbyła się seria próbna, w której najlepszy okazał się Florian Altenburger z Austrii. Dobrze spisali się polscy juniorzy i zawodnicy WSS Wisła - Paweł Wąsek i Pilch. Pierwszy z nich umieścił się w pierwszej "10", a ten drugi był czternasty.

Jednak początek zawodów przesunięto o 15 minut, a następnie znowu o kolejny kwadrans. Później podjęto decyzję o odwołaniu ostatniego konkursu w sezonie.

Tryumfatorem cyklu został aktualny mistrz świata junirów, Marius Lindvik. Norweg przekroczył, jako jedyny, granicę 1100 punktów (1102). Za nim uplasowali się reprezentanci Niemiec - Andreas Wank (2.) oraz David Siegel (3.).

Spośród polskich skoczków najwyżej sklasyfikowany został Pilch. 17-latek, dla którego ten sezon był debiutem w PK, wygrał dwa konkursy, a w Engelbergu zajął drugie miejsce. Pilch, w siedemnastu konkursach, zebrał 575 pkt. Warto również wspomnieć, iż wiślanin zajął czwarte miejsce na MŚ juniorów, a także otrzymał szansę występu w Pucharze Świata.

Występy Pilcha trzeba uznać za udane, tym bardziej, że dla 17-latka był to pierwszy styk z takimi zawodami. Z pewnością więcej wymagano od reszty naszych reprezentantów. Aleksander Zniszczoł, który w pierwszej części sezonu prezentował się przyzwoicie, zakończył sezon na 26. miejscu. Z kolei Wąsek zaczął osiągać lepsze rezultaty pod koniec cyklu i ostatecznie uplasował się na 32. pozycji.