Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 684komentarzy: 0

O czarowaniu w sieci i prowadzeniu bloga

11-03-2018 19:30

W piątek (09.03) w cieszyńskiej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie TechKlubu. Prelegent Wojciech Bizub zdradził, jak zaczarować Facebooka, zaś prelegentka Karolina Bugała - Valim opowiedziała o prowadzeniu bloga. Nie zabrakło również warsztatów z wykorzystaniem technologii 3D.
Kolejne spotkanie w ramach TechKlubu w Cieszynie/ fot. MSZ Kolejne spotkanie w ramach TechKlubu w Cieszynie/ fot. MSZ

W piątek (09.03) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyło się kolejne spotkanie TechKlubu. Tym razem rozmawiano o „magii i czarowaniu w sieci”. To są tematy zaproponowane przez uczestników wcześniejszych spotkań - przyznał w rozmowie z portalem OX.PL Dawid Staniek, koordynator TechKlubu w Cieszynie. 

Pierwszym prelegentem spotkania był Wojciech Bizub – który na co dzień pomaga przedsiębiorcom ogarnąć „niesforny” Internet, podpowiada jak w Internecie pokazać siebie, swoją firmę, czy idee. Bardzo często porównuję media społecznościowe do hodowli drzewa. Na początku musimy włożyć dużo czasu w to żeby to drzewo wyrosło, żeby miało solidny pień - później dopiero daje nam mnóstwo możliwości. Otwiera drogi, które wcześniej nie były dostępne – mówił Bizub.

Prelegent wspomniał również o najczęściej popełnianych błędach w mediach społecznościowych, choć głównie skupił się na Facebooku. Co druga osoba w Polsce ma na Facebooku swoje konto. Jest to najbardziej aktywna społeczność – zwracał uwagę Bizub. Jak więc zaczarować Facebooka? – zapytaliśmy prelegenta. Warto zwrócić uwagę, by publikować informacje, które będą interesowały naszych odbiorców, a nie tylko nas samych. Często podpowiadam strategię kwiatu zainteresowań. Chodzi o to, aby postawić swojego klienta w środku tego obszaru i zastanowić się co, będzie go interesowało i jak te zainteresowania połączyć z tym, co my chcemy pokazać. Skupmy się więc na kimś, a nie na sobie. To jest istota mediów społecznościowych. 

O swoim blogu podróżniczo-parentingowym opowiadała Karolina Bugała – Valim. Mam męża który pochodzi z Brazylii i 2-letnią córeczkę. Pracujemy zdalnie – budujemy kursy on-line, prowadzimy firmę, która ma siedzibę z Brazylii, a mieszkamy w Polsce. W związku z tym cały czas podróżujemy. Dlatego też postanowiłam założyć bloga. Opisuję miejsca pod względem turystycznym i podróżniczym, ale daję również wskazówki, jak robić to z dziećmi. Bugała – Valim mówiła także o tym, jak założyć bloga, jakie cechy powinien mieć bloger oraz jak na blogu zarabiać.

W piątek oprócz wykładów nie zabrakło także warsztatów. Uczestnicy zaproponowali, aby w ramach TechKlubu odbyły się oprócz wykładów, również zajęcia praktyczne. Z racji tego, że w bibliotece mamy sprzęt do projektowania i druku 3D, to po zakończeniu części wykładowej zaplanowaliśmy zajęcia  – jak zaprojektować gadżet dla swojej organizacji - dodał Dawid Staniek.

Kolejne spotkanie w ramach TechKlubu odbędzie się na początku maja br. Spotkania są bezpłatne.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 11-03-2018 19:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 44komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 84komentarzy: 0

Zakład o Sztukę - wernisaż

22-03-2018 16:00

W środę (21.03) w Ulu Kultury - Pracowni Dobrych Praktyk odbył się wernisaż wystawy "Zakład o Sztukę". Na wystawę prace przygotowało siedmiu artystów, którzy tworzą technikami takimi jak: animacja, fotografia, grafika, malarstwo, obiekt i rzeźba. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

wyświetleń: 147komentarzy: 0

Jeszcze żaden z Polaków nie był w rankingu tak wysoko jak Błachowicz

22-03-2018 15:15

No i mamy to, czego się spodziewaliśmy. Jan Błachowicz, który w ostatnią sobotę (17 marca) pokonał Jimi'ego Manuwę, awansował do czołowej "10" w rankingu dywizji półciężkiej UFC.

wyświetleń: 263komentarzy: 1

Ustroń: sesja RM - na żywo

22-03-2018 13:55

Transmisja na żywo Sesji Rada Miasta w Ustroniu.

wyświetleń: 441komentarzy: 0

Tu jest życie, tu jest dom

22-03-2018 12:15

Do swoich pokojów mieli wrócić po kilku tygodniach, wrócili po kilku miesiącach. Na szczęście dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Międzyświęciu mieszkają już w swoim domu. W ubiegłym roku, 7 lipca, potężna wichura, zerwała dach z ich mieszkania.

wyświetleń: 549komentarzy: 0

Stalowników dzieli jedna wygrana od półfinału

22-03-2018 11:15

Kto gra u siebie, ten zwycięża. Takim prawem toczy się ćwierćfinałowa seria pomiędzy Trzyńcem a Pardubicami. Piąte spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stalowników, którzy wczoraj (21 marca) gościli rywali w Werk Arenie. Podopieczni Vaclava Varadi prowadzą w serii 3:2, a gra się do czterech zwycięstw.

wyświetleń: 254komentarzy: 0

Z ''Maryśką'' przez granicę

22-03-2018 11:00

30-latek z  Mikołowa został zatrzymany przez cieszyńskich mundurowych. Znaleziono przy nim 200 gram marihuany.  Za kratkami może spędzić teraz nawet 5. lat.

wyświetleń: 884komentarzy: 0

Batikowe pisanki

22-03-2018 10:40

W środę (21.03) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyły się warsztaty, które rozpoczęły przygotowania do Wielkanocy na osiedlu Podgórze. W czasie trwania zajęć Sylwię Grudzień wytłumaczyła uczestnikom, w jaki sposób wykonać pisanki metodą batiku, po czym każdy miał szansę sprawdzić, jak wygląda to w praktyce, przygotowując własną pisankę.

wyświetleń: 267komentarzy: 0

Wideo: Istebna znana i mniej znana

22-03-2018 09:15

Rozmowy o przebiegu granic pomiędzy Polską i Czechami oraz o zacnych ludziach. Zaprasza Radio Istebna

wyświetleń: 525komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .